“GRINDEKS” PRĀTA TURNĪRS – KONKURSS

Grindeks konkurss tika rīkots, lai veicinātu Latvijas vidusskolēnu interesi un erudīciju ķīmijas, farmācijas un medicīnas jomās. Pasākumā varēja piedalīties jebkuras Latvijas vidusskolas skolēni no 10. – 12. klasei. Pasākums tika rīkots 3 (trīs) kārtās. Pirmā kārta norisinājās 2021. gada 1. martā tiešsaistes platformā, otrā kārta pusfināls 5. martā un 11. martā fināls.

Pirmajā spēles dienā 1. martā tika izspēlēti 70 jautājumi, 10 kārtās par tēmām – ķīmija, farmācija un medicīna, kā arī mode, ekonomika, vēsture, literatūra, matemātika, pat kulinārija, mūzika.  Pusfinālā tika 100 (simts) komandas, kas ieguvušas visvairāk punktus. Brocēnu vidusskolas komanda “BURBULĪŠI”: Lasmane Diāna, Lazda Mareks, Pavārs Rainers, Lasmane Daniela, Zakevics Klāvs ierindojās augstajā 28. vietā un iekļuva pusfinālā.

5. martā norisinājās pusfināls. Mūsējie no 100 komandām palika 45. 11. martā finālā tikās 51(piecdesmit viena) komanda ar lielāko punktu skaitu, mūsējie ierindojās 29. vietā, kas ir labs rezultāts, ņemot vērā, ka sacentās jaunieši no visas Latvijas, arī no elitārām ģimnāzijām.

Prieks par Brocēnu vidusskolas jauniešiem, kas grib un spēj parādīt savas daudzpusīgās zināšanas un intereses!!

Ķīmijas skolotāja Vita Banzena

Irēna Birgersone