Labie darbi

2022./2023.mācību gada “Labie darbi”

1.a

🍁Labo darbu nedēļa Brocēnu vidusskolā
1.a klases Labais darbs🍁Mūsu, 1.a klases, veiksmes talismans – Gudrības Pūcīte pačukstēja, ka pie mums klases stundā vēlas ciemoties paši lielākie skolēni, lai kopīgi palasītu pasaku grāmatas.

🍁Savukārt mēs nolēmām, ka dots devējam atdodas, tāpēc ķērāmies pie sava labā darbiņa veikšanas.

🍁Visi kopīgi, sadarbojoties ar vecākiem, uz skolu nogādājām pašu audzētās rudens veltes – gardus ābolus un vīnogas. Katrs izdomājām novēlējumu, ko dot līdzi vitamīnu grozā divpadsmitajiem un viņu audzinātājai.

🍁Klases stundā satikāmies pie vitamīnu groza, teicām daudz labo vārdiņu, centāmies iepriecināt katru. Mums šķiet, ka izdevās! Kā arī Liels paldies mūsu atsaucīgajiem vecākiem!

1.a klases audzinātāja Eva Raboviča

1.b

🙂It kā jau esam skolēni, taču sadzīviskās pašapkalpošanās lietas vēl tā raiti nepadodas.

👩‍🍳Mēs, 1.b klase, savu Labo darbu nedēļā steidzām teikt lielu paldies skolas pavārītēm, kuras mūs arvien sagaida pie pusdienu galda, zina, kuram piedāvāt zupu, kuram uzreiz otro ēdienu. Zina, kuram ar mērcīti, bet kuram ar kaudzīti salātu.

💵Un kur nu vēl launaga laiks, kad notiek īsta iepirkšanās, un atklājam naudas patieso būtību.

🤩Saimniecītes, paldies par pacietību un sapratni!

👩‍🏫1.a klases audzinātāja Inga Zamberga

2.a

😃 “Skolotāj, pamanījām, ka pēdējā laikā esat mazliet nogurusi, tāpēc mēs, 2.a klase, dāvinām Jums šo plakātu ar nosaukumu “Ja skolotāja, …, būtu dzīvnieks, man liekas, ka viņa būtu…”, lai varat nedaudz pasmieties. Mēs zinām, ka smiekli dod ne vien labu sajūtu, bet arī atjauno veselību un pat paildzina dzīvi. Un, lai Jūs varētu atgūt spēku un enerģiju pēc smagās darba nedēļas, esam sagatavojuši Jums veselīgu našķīti.”

😃 Tā savus mācību priekšmetu skolotājus pārsteidza, saraudināja un sasmīdināja 2.a klases skolēni.

😃 Sakām mīļu paldies par atbalstu arī mūsu vislabākajiem vecākiem!

😃 Par labo darbu pastāstīja 2.a klases audzinātāja Evita Bistere

2.b

2.b klases labais darbiņš.🐿️🌰

Dabaszinību nodarbībā pētijām tuvējo apkārtni un secinājām, ka mūsu skolas un parka teritorijā ir maz ozolzīļu. Tapa plāns iestādīt vismaz 10 ozolzīles, lai izaug mazi ozoliņi, kurus pēc laika varētu iestādīt mūsu mīļas Brocēnu skolas parkā. Mūsu izvēle krita uz Leduslaikmeta skaistajām zīlēm. Tā nu 5 podiņos, katrā pa trim gaidīsim uzdīgstošus ozoliņus.

Sagatavoja 2.b klases audzinātāja Dace Nīmane

3.a

Arī 3.a klases skolēni čakli rosījās, lai paveiktu labo darbiņu šonedēļ. Skolēni laminēja un grieza attēlus, lai dabaszinības stundas būtu aizraujošas un interesantas. Skolēni pirmo reizi strādāja ar laminētāju, tāpēc bija daudz smaidu un joku. Skolēni uzticēto darbiņu veica rūpīgi un atbildīgi. Pozitīvi paveikto novērtēja arī dabaszinību skolotāja Dace.

Labais vairo labo! Kopā mums viss izdodas! 🤩😊😀

3.a klases audzinātāja Zaiga Serabrjakova

4.a

✅4.a klases labais darbs 📚♻️

✅,,Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad ikviens var iesaistīties labu darbu veikšanā. 4.a klase šajā nedēļā, domājot par skolas vērtību – atbildību, veica arī labu darbu. Visi klases skolēni apvākoja savas mācību grāmatas un burtnīcas.

✅Mūsu paveiktais darbiņš daudz laika neprasīja, bet tā mēs saudzēsim mācību grāmatas, no kurām mācīsies arī citi skolēni. Katrs septembrī vēlas saņemt tīras, nenobružātas mācību grāmatas. Arī skolotāji vēlas saņemt no skolēniem tīras, apvākotas mājasdarbu burtnīcas.

✅Saudzējot mācību grāmatas un burtnīcas, saudzēsim arī dabu- koku izciršanu, kas paātrina klimata pārmaiņas.

✅Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Klases audzinātāja Daiga Staško

4.b

Mēs, 4.b un 8.b🧒👧👩‍🦰 klases skolēni, novēlam mazajiem 1.a, 1.b pirmklasniekiem🙍🙎‍♂️ iemācīties tekoši ar izpratni lasīt! Lasot grāmatas🔰, ir iespēja iepazīt mūsu vēsturi, ceļot pa plašo🏝🏞 pasauli, piedzīvot interesantus notikumus, bagātināt vārdu krājumu. Mēs visi kļūstam👨‍🎓👩‍🎓 gudrāki! Esiet grāmatu draugi!

4.b klases skolēni un skolotāja Sveta Tarasova

5.a

Labo darbu nedēļas ietvaros Brocēnu vidusskolas 5.a klase viesojās Saldus dzīvnieku patversmē, iepriecinot četrkājainos draugus ar kārumiem un citām nepieciešamajām lietām. Bija iespējams apmīļot patversmes iemītniekus. Paldies dzīvnieku aizsardzības biedrības “Nika” darbiniekiem par atsaucību un uzņemšanu. Būsim atbildīgi par mūsu mīluļiem! Tos, kuri nevar mājās turēt dzīvnieciņu, patversmes darbinieki nedēļas nogalēs aicina doties ciemos un staidzināt suņus (līdz 18 gadu vecumam pieaugušo pavadībā). ❤️🐶🐱

5.a klases audzinātāja Veronika Gedola

5.b

Lai skolas darbinieki justos labi un novērtēti!

5.b klases skolēni “Labo darbu nedēļā”pagatavoja ābolu zapti. Skolēni zapti piepildīja noformētās burciņās. Ābolu zaptes burciņa tika uzdāvināta katram skolas tehniskajam darbiniekam par ikdienas ieguldīto darbu skolā!

Ābolu zaptes pagatavošanas noslēpumi:
🍎klases audzinātājas ābolu maiss;
🍏2 kg ievārījuma cukura;
🍎pilna karote skolēnu čakluma un centības;
🍏kausiņš skolēnu sirsnības;
🍎tējkarote vecāku atbalsta;
🍏šķipsniņa mājturības skolotājas ieteikumi.

Pasniegt ar siltu smaidu un vislabākajiem nodomiem!

5.b klases audzinātāja Dita Dubulta.

6.a

Labo darbu nedēļas ietvaros 6.a klase turpina tradīciju – dalījās ar savu sirds siltumu ar Saldus dzīvnieku patversmes mīluļiem, ka arī papildināja iestādes ar barību un segu/pledu krājumu. Ieplānoja laiku pastaigām ar patversmes suņiem. 😊🐶🐱

6.b

Labo darbu nedēļā 6. b klases skolēni iepriecināja 1. a klases skolēnus ar nelieliem, bet pamācošiem skečiem. Pirmklasnieki varēja padomāt par to, ka skolā, ikdienā, mājās ir jābūt pieklājīgiem, izpalīdzīgiem un saprotošiem. Smiekli, labas emocijas, pirmklasnieku atbildes uz sestās klases skolēnu jautājumiem aizritēja patīkamā atmosfērā. Pēc skeču parādīšanas abas klases kopā sadarbojās aktīvā spēlē. Pēc labā darba skolēni pastāstīja par savām izjūtām.

Keita Danenberga: Man patika dzirdēt pirmīšu smieklus.

Līva Frīdmane: Sirdī palika silti no bērnu smiekliem!❤️

Kurts Nāburgs: Man patika, kā mazie priecājās.

Endija Jokubauska: Man patika iepriecināt mazos! Man patika skatīties uz mazo priecīgajām sejām.😊

Sofija: Es jutos laimīga un sajūsmināta. Varēja redzēt, ka bērni bija laimīgi. Es pati arī priecājos! Spēle bija interesanta un jautra👍🏼

Sems Kazāks: Mums visvairāk patika rādīt teātri.

Nils Sidorovičs: Es ļoti labi jutos, ka mēs parādījām interesantus teātrīšus.

Emīls Brigzna: Bija jautri skatīties, ka mazajiem bērniem patika😁

6.b klases audzinātāja Ļena Zvaigzne

7.a

🐻Vinnijs Pūks ir teicis:
“Tu nevari visu laiku sēdēt un gaidīt, kad kāds pienāks pie Tevis! Dažreiz Tev ir jāiet pie viņiem!”

🐻Tā arī 7.a klases skolēni izlēma pieiet pie katra sava skolotāja un pateikt paldies par zināšanām un sirdsgudrību, ko sniedz ik dienu. Skolēni uzlocīja piedurknes, atvēra ievārījuma burciņas, sasmalcināja biezpienu, gatavoja un rotāja kūciņas.
Paldies tika pateikts arī skolas ēdnīcas darbiniecēm par pilnajiem vēderiem.

🐻Kopā ar 7.a klasi-audzinātāja Sņežana Klaģe.

7.b

Šajā dzīvē mēs nespējam paveikt lielus darbus.
Taču mēs spējam paveikt mazus darbus ar lielu mīlestību.
/Māte Terēze/🐶🐱Ziemas tuvošanos un iespējamās grūtības mēs dzirdam gandrīz katru dienu. Tomēr mēs nevaram aizmirst, ka ziemas tuvošanās skar arī dzīvniekus.

🏗️🏠Tāpēc šogad, Labo darbu nedēļas ietvaros, 7.b klases skolēni nolēma palīdzēt dzīvniekiem. Šoreiz gan nevis atvedot pārtiku, bet ar fizisku darbu palīdzot iekārtot dzīvniekiem ziemas mītni.

😃🤩Paldies mini zoo “Silavas” par silto uzņemšanu, ir patiess prieks un gandarījums par padarīto!

7.b klases audzinātāja Viviāna Blumberga.

8.a

🍁“Tas lapu vezums ir tik ļoti smags,
Var viņu vedot palikt slims un traks!
Mēs nezinām, vai tā tam vajag būt?
Bet – mazs cinītis gāž lielu vezumu!”
(Guntars Račs).

🍁Rudens ir krāšņais lapu laiks. Lapas te, lapas tur, lapas visur kur. Sākām domāt, ka to jau ir par daudz. Izrādījās, ka mūsu skolas čaklā sētniece ir saslimusi. Tāpēc mēs, 8.a klases strādīgākie un čaklākie pārstāvji, nolēmām savu skolu no lapām mazliet atbrīvot. Tas ir mūsu labais darbs, mūsu skolai Brocēnos!

🍁Klases audzinātāja Aija Zakovska

8.b

Labie darbi top sadarbībā.

😊8.b klase pie sevis 102. kab. aicināja 4.b klasi un skolot. Svetlanu Tarasovu, lai kopā veiktu kādu labu darbiņu.

😊Šoreiz tā bija kopīga grāmatzīmju gatavošana, lai tās dāvinātu vēl citiem. Prasmes, kas noder gan lielam, gan mazam – precizitāte, pacietība, radošums, rūpība, atbildība. Tam visam klāt nāk pievienotā vērtība – sarunas, sadarbība, jautrība. Prieks, ka darbojās ikviens! Atradās vēl viens labais darbs – ģeogrāfijas atlantu vāku labošana, lai tie neplīstu tālāk un kalpotu ilgāk.

😊Lai dažādotu kopābūšanu, 8. b klases skolēni iesaistīja sākumskolēnus “Mēmā šova” spēlē, pa pāriem gan rādot, gan minot vārdus. Uzdrošināties – vērtība, kas paver ceļu tālākiem mērķiem. Un tā divas stundas pagāja nemanot!

8.b klases audzinātāja Daiga Barančane

8.c

⚽️8.c klase Labo darbu nedēļā ar sportiskām aktivitātēm iepriecināja 3.a klases bērnus.

🏸Bijām izveidojuši 4 aktivitāšu stacijas, katrā stacijā bija jāpilda kāds uzdevums. 3.a klases bērnus sadalījām 3 komandās, katrai komandai bija jāizdomā nosaukums. Pārsteigums bija, ka divām komandā bija vienādas idejas par nosaukumiem – Antoni1 un Antoni2, bet trešā komanda sev izvēlējās nosaukumu “Kā būs, tā būs”.

🏓3.a klases bērni ar lielu prieku pildīja uzdevumus un mūs klausīja. Pēc kārtīgas sportošanas pasniedzām viņiem diplomus un pacienājām ar konfektēm. Arī paši bijām priecīgi, ka mums izdevās!

🏀8.c klases azartiskie sportisti.

9.a un 9.b

9.a un 9.b klases skolēni “Labo darbu nedēlā” paveica daudz labus darbiņus- iestādīja krokusus zem 3 ceriņiem pie dabasskolas, nogādāja ziedojumus Saldus dzīvnieku patversmei, ziedoja apavus un apğērbu Brocēnu sociālajam dienestam. Labs darbs kas labi padarīts. 9.b klases audzinātāja Vineta Mielava un 9.a klases audzinātāja Margita Skrastiņa. 🌷🥾👕🐶🐱🦴

10.a

‘’Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas ir nepieciešams, jo tavai rokai Dievs piešķīris visu, lai tā to darītu…’’

😊🐶🐱

10.a klase devās uz Dzīvnieku aizsardzības biedrību ‘’Nika’’, Saldū, lai samīļotu patversmes iemītniekus un ziedotu barību.
No visas sirds dalījāmies savā mīlestībā ar pamestajiem, izsalkušajiem, bēdīgajiem sunīšiem un kaķīšiem.
Esam apņēmušies atgriezties pie mīļajiem dzīvnieciņiem, tos izvest pastaigā un samīļot.

😊🐶🐱

10.a klases audzinātāja Oksana Visocka

11.a

11.a klases Labais darbs

✅Vajag darīt tā, kā darīt vajag, bet darīt tā, kā nevajag darīt, nevajag. (Vinnijs Pūks)

♻️Esi atbildīgs! Nodod makulatūru un saudzē dabu!

♻️Makulatūras šķirošana ir ieguldījums vides aizsardzībā, jo citādāk atkritumu poligonā nonākušais papīrs sadalās kopā ar citiem atkritumiem, bet, nododot to otrreizējai pārstrādei, tiek saražoti jauni papīra izstrādājumi un, kas ir ļoti svarīgi – tā tiek taupīti gan enerģijas, gan mežu resursi. Ir veikts pētījums, ka 40% no visiem sadzīves atkritumiem ir papīrs. Lai mazinātu atkritumu daudzumu un veicinātu otrreizējo pārstrādi, 11.a klase nolēma izdarīt labu darbu – vākt makulatūru skolas telpās, nododot skolotāju uzkrāto, kā arī pārskatot krājumus savās mājās.

♻️Makulatūru turpināsim vākt arī oktobrī! Droši pievienojies, ja Tev ir, ko nodot! Rūpēsimies par savu planētu kopā!

Klases audzinātāja: Inese Lasmane

12.a

“Uzreiz, kad tevi ieraudzīju, es zināju – gaida liels piedzīvojums ” Vinnija Pūks

👧👦Labo darbu nedēļā mēs, 12.a klase, devāmies pie mazajiem pirmklasniekiem, lai ar viņiem kopā palasītu grāmatu.

👧👦Pirmklasnieki mūs uzņēma ar lielu prieku un sajūsmu, pēc grāmatu lasīšanas, katrs tika pie pelnīta čupa-čup ar novēlējumu.

👧👦Mums bija liels prieks lasīt kopā ar pirmklasniekiem!

12.a klase

2021./2022.mācību gada “Labie darbi”

1.a

💪1. a klases labais darbiņš
​Tā kā skolotāja Maira Vīksna ļoti daudz palīdz mums, pirmklasniekiem, lai mēs labāk iemācītos lasīt, nolēmām palīdzēt arī viņai.☺️📚
​Skolotāja šogad strādā ne tikai ar bērniem, kam ir mācīšanās grūtības, bet ir arī atbildīgā par skolas muzeju. Savedot kārtībā muzeju, skolotājai Mairai noderēja mazās, čaklās rociņas, kas ar prieku un aizrautību slaucīja putekļus no skolas albūmiem. 🧽🗃
1.a klases audzinātāja Evita Bistere

1.b

Jaunais mācību gads iesācies ar rudenīgi saulainu un sausu laiku, par ko priecājas sākumskolas jaunākie skolēni. 1. b klase garākā starpbrīža laiku izmanto fiziskās aktivitātēs rotaļu laukumā. Tādēļ Labo darbu nedēļā nolēmām uzpost un veikt tīrīšanas darbus āra inventāram rotaļu laukumā.

Klases audzinātāja V.Ķezbere

2.a,

2.b

Aizritējusi Labo darbu nedēļa. Brocēnu vidusskolai ir lieliska sadarbība ar Brocēnu pilsētas bibliotēkas vadītāju Valdu Ozoliņu. Viņa mums piedāvāja izveidot rudens izstādi lasītavā. Mēs 2.a un 2.b klases pieņēmām izaicinājumu.💪
Otrklasnieki dizaina un tehnoloģijas stundā iepazina gofrēšanas tehniku. Sadarbojoties pāros, plānoja, zīmēja skici, lai gofrēšanas tehnikā izveidotu dzīvnieku vai rudenīgu ainavu. Izdevās radoši un lieliski darbi.🖼✏️💭
Laipni aicināti uz izstādi!👋
2.b klases audzinātāja Vineta Peka, Zaiga Serabrjakova.

3.a

Oktobris Latvijā nāk ar labiem darbiem- Labo darbu nedēļu. Arī 3.a klase veica labo darbu, iepriecinot sākumskolas skolēnus ar lasāmām grāmatām. Katrs klases skolēns atnesa uz skolu vismaz vienu bērnu daiļliteratūras grāmatu, kura ir izlasīta un grāmatu plauktā nav vairs vietas. Apvienojot visas sanestās grāmatas, tās tālāk tika piedāvātas citiem sākumskolas skolēniem lasīšanai ,,Ņem un lasi pa brīvu”. Visaktīvāk grāmatas lasīšanai izvēlējās 1. un 2. klases skolēni, piešķirot lasāmai grāmatai otru mūžu. Labi padarītais darbiņš sagādāja prieku. Labu var darīt visi KOPĀ!

Klases audzinātāja D.Staško

3.b

Kas ir MANDALA? Mandala ir aplis, kurā var eksperimentēt un izpausties, meklēt un atrast. Mandalu veidošana ir kā terapija, kas palīdz cīnīties ar dzīves problēmām, stresu. 3.b klases skolēni veidoja mandalas no dabas materiāliem. Bērni ar prieku izrotāja sākumskolas gaiteni. Katrā darbiņā ir bērnu labās emocijas, dzīvesprieks un rudens dabas krāšņums. Ar savu LABO DARBU iepriecinām ikvienu mūsu skolā! Klases audzinātāja Sveta

4.a

🤝4.a klases Labais darbs🤝
Siltās rudens dienās viena no labākajām iespējām atpūtai ir ceļojums dabā.🌳🌿
Arī šo pēcpusdienu mēs izklaidējām mazos pirmklasniekus un devāmies ceļojumā.✈️
Ceļojām burtu un ciparu pasaulē, dzīvnieku pasaulē, ūdens pasaulē, kā arī visbeidzot nokļuvām pilotu pasaulē, lai kopīgi iemācītos izveidot super lidojošu lidmodeli, ar kuru katrs varētu aizceļot uz savu sapņu zemi.🧑‍✈️🐙🌏
Mēs, 4. klases skolēni, ļoti centāmies un gatavojāmies, lai savā starpā sadraudzētos, parotaļātos, izsmietos un jauki pavadītu piektdienas pēcpusdienu, dodoties brīvdienās!😊🤪💪
Klases skolotāja Eva Raboviča

4.b

Labo darbu nedēļā devāmies uz Brocēnu kultūras centra bibliotēku un, palīdzot bibliotekārēm, veicām ne tikai labu darbu, bet arī pētniecisko darbu. Tuvojas vēlais rudens, ziema, un skolēni vairāk laika pavadīs mājās. Tādēļ bibliotekāres, sadalot skolēnus pa grupām, aicināja pārskatīt grāmatu krājumus attiecīgam vecumposmam un atlasīt interesantākās grāmatas. Pēc tam nācās vēlreiz visas pārskatīt un atlasīt top – 5. Šīs grāmatu komplekts būs tas, ko Valda Ozoliņa nesīs uz skolu un pirmsskolas iestādēm un piedāvās bērniem lasīšanai. Kāds bija pārsteigums, izrādās, ka izlasīts gana daudz grāmatu. Cits citam ieteica vēl kādu noteikti izlasāmu grāmatu.

5.a

Šogad, 5.a klases skolēni, kā jau lielie un atbildīgie, palīdz bijušai klases audzinātājai Evitai pieskatīt “pirmīšus”. Pārsvarā tas notiek no rītiem, kad skolotājiem ir jābūt sanāksmēs. Atstāt vienus pirmklasniekus nedrīkst, tāpēc skolēni bija aicināti palīdzēt. Aicinājums tika pieņemts un jau vairākas reizes “pirmīši” un “piecīši” kopā pavada laiku. Palīdzēs arī turpmāk.

5.b

Labo darbu nedēļā mēs, piektās klases skolēni, pārsteidzām savu sākumskolas skolotāju Vivitu un viņas audzināmo klasi, uzdāvinot burtu spēli.  Visu nedēļu mēs griezām, līmējām, laminējām, rakstījām, kopējām, un galā sanāca burtu spēle. Piektdien spēli uzdāvinājām 1.b klases skolēniem. Viņi spēli izspēlēja. Kā otrs labais darbiņš-mini grāmatiņa izveidošana. To dāvināsim Remtes pansionāta iemītniekiem.

Līva un Endija, 5.b klases skolnieces.

6.a

Oktobris ir Labo darbu mēnesis. Arī 6.a klase iesaistījās Labo darbu nedēļā. Vai jūs zināt, kas ir BIKIBUKS? Tā ir maza grāmatiņa, kurā ietilpst viens dzejolis un daudz, daudz ilustrāciju. 6.a klases skolēni klasē deklamēto dzejoli “pārvērta” grāmatiņā. Talkā nāca 5. b klases skolēni un audzinātāja Ļena un tapa 52 grāmatiņas! Ko mēs ar tām darījām? Mēs tās uzdāvinājām  Remtes sociālā aprūpes centra “Atputas” iemītniekiem. Reizē ar grāmatiņām aizvedām arī sveicienu no Brocēnu vidusskolas-kliņģeri Senioru dienā. 

6.b

Mīlestība iet caur vēderu! Katrs no mums kaut reizi ir dzirdējis šo teicienu. Vai varam solīt mīlestību? Nē, bet labu garastāvokli gan! 6.b klase nolēma iepriecināt mazos pirmklasniekiem ar gardiem pašceptiem keksiņiem, vēlot tiem jauku dienu! Imants Ziedonis ir teicis-tādas lielas laimes jau nemaz nav,ir tikai mirkļi-ellišķīgi sāpīgi un dievišķi skaisti! Par skaistiem mirkļiem!

7.b

Rudens šogad jo īpaši krāsains! 7. B labais darbs stadiona teritorijā- lai vējš nepūstu lapas uz laukumu, centāmies tās cik nu var savākt un tādejādi palīdzēt arī darbiniekiem. Būs jāiet vēl!🍁 
Klases audzinātāja D.Barančane

7.c

Labo darbu nedēļā 7.c klases skolēni nolēma parūpēties par Saldus dzīvnieku patversmes iemītniekiem. Uzzinājām, ka galvenie  patversmes mērķi ir sniegt palīdzību noklīdušiem, pamestiem, sabrauktiem un nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. Katru mēnesi dzīvnieku patversmē nonāk aptuveni 30-35 kaķi un 15-20 suņi un praktiski katram dzīvniekam tiek atrasts jauns saimnieks. Suņiem ir gan iekšējie, gan ārējie voljēri, gan arī būdas. Patversmē vienlaicīgi ir vietas aptuveni 35 dzīvniekiem. Savukārt kaķiem ir gan individuālie būri, gan vesela kaķu māja. Kaķu mājā šobrīd redzējām tikai 2 kaķīšus, kuri pacietīgi gaida, kad kāds viņus paņems uz mājām. Pirms doties uz patversmi, telefoniski sazinājāmies un noskaidrojām, ka dzīvniekus varam iepriecināt ar kaķu un suņu konserviem. Aizvedām arī tīrīšanas līdzekļus, lai dzīvnieku kopējiem būtu vieglāk uzturēt tīrību. Žēl, ka ierobežojumu dēļ nevarējām visi ierasties patversmē. Bijām ļoti saviļņoti, kad redzējām ar kādu patiesu prieku sunīši mūs sagaidīja. Katru samīļojām, ar katru parunājāmies. Tik ļoti žēl bija no viņiem atvadīties, jo viņi smilkstēdami noskatījās, kad mēs gājām prom. Ļoti gribētos viņiem atrast mājas un mīlošus saimniekus.

Klases audzinātāja I.Rozalinska

8.a

Mūsu klase piedalījās zīļu lasīšanas čempionātā. Kopā salasījām aptuveni 5,5 kg. Lielākie lasītāji bija Adrians Sproģis, Edgars Fjodorovs, Emīls Bruzinskis un Inese Circene. Vēl vācām makulatūru. Lelde Ābula un Sonora Rulle  sniedza koncertu 2.a klasē.

8.b

8. b klase vāca gan makulatūru, gan izlietotās baterijas. Tie ir mūsu klases ierastie darbi. Tiem pievienojām vēl vienu – iepriecinājām 2.b klases skolēnus ar interesantu spēļu pēcpusdienu.
Klases audzinātāja V.Mielava

10.a

10.a klases skolēni apvienoja divus labos darbus – savas vides (drēbju skapja) pārskatīšana/sakārtošana un palīdzība citiem. Secinājām, ka apģērbi un apavi, kuri netiek izmantoti, noteikti kādam noderēs. Tādējādi skolēni ieguva pozitīvās emocijas un palīdzēja vienaudžiem. Apģērbu un apavus nogādājām Saldus novada sociālā dienesta Ģimenes atbalsta dienas centrā. “Gūt var dodot, gūt var ņemot, dodot gūtais, neatņemams …” /J.Rainis/

Klases audzinātāja: I. Lasmane

11.a

11.a klases skolēni  labo darbu nedēļā vēlējās iepriecināt cilvēkus, kuri uzturas Saldus novada sociālajā dzīvojamajā namā ‘’Rūķīši’’.  Mēs sarūpējām dāvaniņu – pašgatavotus cepumus, ziedus un tēju, kuru pēc tam arī nogādājām ‘’Rūķīšos’’. Šī pieredze mums sniedza pozitīvas emocijas. Mēs novērtējam to, ka mums bija iespēja jebkādā veidā palīdzēt citiem, un, kaut gan mums nebija iespējams satikt pašus cilvēkus, zinājām, ka esam padarījuši labu darbu gan viņu, gan arī sevis pašu labā. Kā teica sociālā dzīvojamā nama ‘’Rūķīši’’ vadītāja, ka kopā sanākšana pie cepumiem un tējas ir tas, kas šiem cilvēkiem rada vislielāko prieku, un viņa bija pateicīga, ka mēs šo iespēju radījām.

12.a

Piektdien LR Saeimas deputāte Ramona Petraviča un viesi no “Kustība dzīvībai” uzdāvināja mūsu skolai ābeles. Kopīgi ar 12.a klasi ābeles tika iestādītas skolas dārzā. Lai bagātīga raža!

2020./2021.mācību gada “Labie darbi”

1.a 1.a  klases skolēni „Labo darbu nedēļā” piedalījās pirmo reizi,tāpēc šis bija ļoti satraucošs un gaidīts notikums. Mēs vēlējāmies izdarīt darbu, lai no tā būtu ieguvums(prieks par labi paveiktu darbu) ne tikai mums, bet arī citiem skolas skolēniem un skolotājiem, tādēļ  devāmies uz skolas virtuvi, lai palīdzētu saimniecēm uzklāt pusdienām galdus. Sapratām cik svarīgi ir atšķirt labo roku no kreisās, lai varētu karotes salikt pareizajā bļodas pusē, ka darot darbu jābūt uzmanīgiem, lai nesaplēstu traukus.  Ēdot pusdienas bija gandarījums par paveikto, jo galdu sev un citiem bija saklājuši paši. Paldies skolas saimniecei Kristīnei Lejai par laipnu uzņemšanu un atbalstīšanu!                                              Kl.audz. Z. Serebrjakova
2.a 2.a klases labais darbs, labo darbu nedēļā, bija salasīt  priežu čiekurus un  kastaņus. Lai paveiktu iecerēto darbu, devāmies uz skolas parku, kur aug priedes. Čiekuru lasīšanas aktivitāte mums visiem bija labs sporta treniņš pa kalnu augšā, pa kalnu lejā. Kad čiekuri bija salasīti, ķērāmies klāt kastaņu lasīšanai, kuri nebija tālu jāmeklē. Brūnos bumbuļus atradām pie pašas skolas. Tie ātri pildījās gan mūsu kabatās, gan maisiņos. Salasītie priežu čiekuri, kastaņi atrada arī īpašniekus. Tie tika nogādāti  Saldus pilsētas bērnudārza ,,Zīlīte” bērnu grupiņai ,,Mārīte”. Mazie bērndārznieki, apgūstot dažādas prasmes,  izmantos mūsu lasītos kastaņus un čiekurus. Katrs padarītais darbiņš sagādā prieku. Labu var darīt visi KOPĀ! Skolotāja D. Staško
2.b

Siltā 1.oktobra dienā Brocēnu vidusskolas skolēni devās uz Sociālās aprūpes centru „Atpūtas”, lai iepriecinātu vecos ļaudis Starptautiskajā senioru dienā. Ralfs Mazrims sagatavoja jauku dzejoli, pārējie klasesbiedri apsveikumam uzzīmēja zīmējumus ar sirsnīgiem novēlējumiem.

2.b klases audzinātāja Svetlana Tarasova.

3.a

Ziedus pamatoti sauc par dzīves simbolu, jo tie iemieso dabas skaistumu un tās dāsnumu…

Tāpēc mūsu klase šogad labo darbu nedēļā iepriecināja paši sevi, citus skolēnus, skolotājus un darbiniekus ar saviem atnestajiem rudens dārza ziediem. Ar dālijām, mārtiņiem, miķelīšiem, rudbekijām, kļavu lapām, dekoratīvajiem ķirbīšiem, Izveidojām skaistus puķu pušķīšus, kurus ielikām rudenīgi sadekorētās vāzītēs. Paldies mūsu vecākiem un vecvecākiem, kuri mums palīdzēja ar pašu audzētiem – visskaistākajiem rudens ziediem! Klases audzinātāja Eva Raboviča

3.b 3.b klase palīdzēja sētniecei grābt lapas skolas teritorijā.
5.a

Labo darbu nedēļas ietvaros 5. a klases skolēni savāca ābolus un dārzeņus mini zoo „Silavas” zvēriņiem un putniem un nogādāja uz zoodārzu. Liels prieks un gandarījums par paveikto! Paldies, Brocēnu Vidusskolas audzēkņiem!„Labo darbu nedēļas” ietvaros, bērni savāca ābolīšus moni zoo zvēriņiem! Mums Brocēnu novadā aug forša jaunā paaudze. Tik forši! Paldies Jums! Šis ieraksts no mini zoo Silavas saimnieka Didža Dreimaņa facebook lapas.

5.a klases audzinātāja Mairita Neilande.

5.b Ak, rudeni, rudentiņ… Lapas krāsojas un birst, bet zemi rotā sabiruši kastaņi, zīles un čiekuri. Vai tas tikai dzīvniekiem? Nē! PII “Varvīksne” grupiņa “Pīlēni” rudens dārgumus izmanto spēlēm, mācoties ciparus un attīstot sīko pirkstu motoriku. Brocēnu vidusskolas 5.b klases zēni un meitenes devās lasīt veltes, lai varētu nogādāt mazajiem pētniekiem. 8.oktobrī, Labo darbu nedēļas ietvaros, devāmies uz PII “Varavīksne”, lai nodotu salasīto čaklajiem “Pīlēni” grupas  bērniem. Mazie draugi bija ļoti priecīgi par ciemošanos un iegūtajiem materiāliem. Ciemošanās beigās tapa fotogrāfija un vienojāmies par kopīgu pārgājienu mēneša izskaņā.  Lai mazie rakari cītīgi darbojas un gaidām pārgājienu!
6.a

Jau otro gadu 6.a klases skolēni Labo darbu nedēļā strādāja Remtes pagasta mini zoo “Silavas”. Darbs un atpūta, tāds bija mūsu dienas plāns. Palīdzējām novākt cukurbietes un sētā sagrābt lapas. Saimnieks Didzis iekūra ugunskuru, pie kura mēs atpūtāmies un cepām desiņas. Desiņas garšoja arī “Silavu” sunim. Šoruden bija labvēlīgi laika apstākļi, tāpēc varējām iepazīt zoo iemītniekus – nūtrijas, trušus, vistiņas un dažāda izmēra zirgus. Pavasarī ceram draudzību turpināt un iepazīt pārējos dzīvniekus.

6.aklases audzinātāja Aija Zakovska

6.b

Ir rudens un lapas kļūst ne vien krāsainākas, bet tās arvien vairāk pārklāj zemes virsu. Arī kastaņi un zīles sakrituši pārpārēm. Un tad sākas lielais lapu grābšanas maratons. Tāpēc mēs, 6. b klases skolēni kopā ar audzinātāju Daigu Barančani, nolēmām palīdzēt cilvēkiem, kam ar to jānodarbojas, izvēlējāmies sakopt stadiona teritoriju gar žogu. Lai gan lapu būs vēl milzum daudz, tomēr kāda daļa no tām nu savākta un aizvesta uz trūdēšanas vietu. Liels paldies Leilas Gusakovas mammai par sadarbību.

6.b klases audz. Daiga Barančane

6.c

Labo darbu nedēļas ietvaros 6.c klase  nolēma iepriecināt pirmklasniekus. Vienojāmies, ka katrs salasīs kastaņus un tos aiznesīsim 1.a klases skolēniem. Kopā salasījām lielu maisu ar kastaņiem. Ievērojot šī brīža noteikumus, nevarējām visa klase aiziet uz sākumskolu, bet gāja tikai čaklākie lasītāji. Ceram, ka mazie skolnieki tos izmantos gan skaitīšanai, gan rokdarbiem, gan roku treniņiem un atpūtai. Bijām priecīgi satikt savu sākumskolas audzinātāju Zaigu, kura tagad ir audzinātāja 1.a klasei. Mēģinājām atcerēties, kādi mēs bijām, kad bijām pirmklasnieki. Mūsu Labais darbs vēl turpināsies, jo sarunājām, ka  turpināsim apciemot skolotājas Zaigas audzēkņus un iesim lasīt viņiem pasakas.

6.c klases audzinātāja Inga Rozalinska

7.a

Laika posmā no 5.10.- 9.10.2020. 7. a klase nodeva makulatūru – pavisam kopā četras pilnas A4 kopējamā papīra pakas!

Vēl tīrīja un sakopa savu klasi – 615. kabinetu. Tika nomazgātas visas galda virsmas, izslaucīta un izmazgāta grīda, nomazgāta tāfele, plauktos noslaucīti putekļi. Šajā dienā skolas apkopējai nebija jātīra šis kabinets!

Klases audzinātāja Margita Skrastiņa

7.b

‘’Labo darbu nedēļā “7.b klase ziedoja  dzīvnieku patversmei siltas sedziņas un spilventiņus, savāca makulatūru 220 kg. Esam gandarīti par paveikto, jo darot labus darbus kļūstam labāki.

7.b klases audzinātāja Vineta Mielava.

8.b

11.oktobrī, saulainā svētdienā, 8.b klases skolēni kopā ar savu kl.audz. O.Visocku devās uz “Lielšķietniekiem” Blīdenē, lai ne tikai palīdzētu sagrābt nopļauto zāli, bet pierādīt, ka arī ārpus skolas spēj strādāt saliedēti un palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Mājās devās ar gandarījumu sirdī, jo labo darbu nekad nav par daudz! Sindija Bumbiere

9.a

9.a klases skolēni, labo darbu nedēļā, vēlējās iepriecināt savus skolotājus. Visiem patīk baudīt kaut ko saldu un garšīgu, tādēļ skolēni devās uz mājturības kabinetu, lai izceptu šokolādes kēksus. Visi rosījās un izdevās patiešām garšīgi kēksi. Skolēni pacienāja skolotājus un diena ieguva “garšīgu” noskaņu.

9.a klases audzinātāja I.Birgersone

9.b

9.b klases skolēni vienojās kopīgam labajam darbiņam – iepriecināt Sociālās aprūpes centra “Atpūtas” iemītniekus, nosūtot sveicienus Starptautiskajā senioru dienā. Grūtāk bija izdomāt – kā? Skolēni diskutēja, ka vecvecākiem ļoti garšo saldumi, tāpēc nolēmām taisīt saldumu paciņas. Paciņās ievietojām: cepumus, zefīrus un garšīgas konfektes. Iesaiņojām un pielikām rudenīgu novēlējumu. Skolotāja Arta – kopā ar skolas skolēniem, paciņas nogādāja aprūpes centrā.

Pārrunājām šīs akcijas laikā sasniegto – pozitīvās emocijas un prieka radīšana citiem. Gūt var ņemot, gūt var dodotDodot gūtais – neatņemams.” /Rainis/

9.b. klases audzinātāja: I.Lasmane

10.a

Mēs, 10.a klase, šogad nevarējām kopīgi vienoties par to, ko darīt labo darbu nedēļā. Gribējām izdarīt kaut ko tādu, ko neesam vēl darījuši. No sākuma domājām, ka varētu braukt uz kādu citu vietu vai pilsētu, un tur paveikt kāda labu darbiņu, bet tā kā nevarējām izdomāt uz kurieni, tad nolēmām, ka paliksim te pat, mūsu pašu Brocēnu vidusskolā, un izdarīsim kādu labu darbu skolas labā.

Pēc ilgas diskusijas mēs nonācām pie slēdziena, ka būtu ļoti labi un skaisti, ja mēs sastādītu pavasara puķes ,,krokusus’’ skolas pagalmā. Kopumā mēs nopirkām piecas dažādas šķirnes, lai būtu krāsaināks skats. Lai būtu organizētāki, mēs sadalījāmies piecās komandās, un katrai komandai bija noteikta teritorijas daļa, kur stādīt puķes. Kopīgiem spēkiem mēs tās veiksmīgi iestādījām un pēc tam, protams, aplējām ar ūdeni. Sākumā mūsu izvēlētā teritorija izskatīsies šādi, bet pēc tam mēs ceram un paredzam, ka tā izskatīsies šādi. Mēs ceram, ka mūsu krokusi veiksmīgi ieaugs zemē, un pavasarī mūs priecēs skaists skats uz skolas pagalmu, kā arī skaistā krokusu smarža mums visiem radīs pavasarīgu noskaņu.

11.a

Šogad “Labo darbu nedēļas” ietvaros 11.a klase, izvēlējās apgūt ko jaunu, iepriecināt sevi un pārsteigt mūsu skolas skolotājus! Kā jau katru gadu, arī šajā rudenī  “Mana skola Brocēnos” svin savu dzimšanas dienu. Nolēmām skolas 72 gadu jubilejā sveikt savus skolotājus ar pašdarinātām dāvanām- otrā elpa burciņām, katram no mums ir savs stāsts, savs īpašais skolotājs, kam šo stāstu gribam paust un ne vienmēr  visu var izteikt vārdos. Dekupāžas māksla sevī apvieno trīs dimensijas- radošu domu lidojumu, pozitīvu radīšanas procesu un rezultātu- vizuālu emocionālā pārdzīvojuma atspoguļojumu. Dekupāža ir viegli apgūstama, neprasa daudz un dārgus līdzekļus, līdz ar to, šī tehnika ir piemērota, lai snaudošo talantu sevī atmodinātu jebkuru no mums, nebaidoties, ka kaut kas varētu neizdoties. Liels gandarījums par procesu, kurā katrs no mums iesaistījās ar lielu aizrautību un pacietību. Skolotāju sveikšana vēl tikai priekšā taču sajūtas ir ļoti siltas un pārliecinošas, jo darbs darīts ar lielu mīlestību!

11.a klases  audzinātāja Dita Dubulta

12.a

8.oktobrī visi 12.a klases skolēni devās labo darbu medībās pie Santas Lokmanes. Šeit trenējas jāšanas sportā 12.a klases skolniece Patrīcija. “Kalnrūju”  staļļa zirnekļi muka uz visām pusēm,kad divpadsmitie ar slotām un lupatām ķērās pie darba. Mūsu pienākums-atbrīvot stalli no zirnekļu tīkliem,nomazgāt logus un izslaucīt gaņģus. Dažām meitenēm tika uzticēts izsukāt Patrīcijas zirgu Mažoru. Pēc labi padarīta darbiņa nopelnījām izjādi ar baltu zirgu. Neaizmirsām arī pārējos zirdziņus pacienāt ar cukura graudiem un burkāniem.Tikai princi baltā zirgā nesastapām. Jābrauc vēl to meklēt!

12.a kl.audz.Ļ.Zvaigzne.

2019./2020.mācību gada “Labie darbi”

1.a 1.a klases labais darbs labo darbu nedēļā bija iemācīt galda spēli klasessesbiedram. Klasē notika galda spēļu stunda. Viens otram mācīja spēlēt dažādas galda spēles, ievērojot spēļu noteikumus. Iemācīja spēlēt Domino, Riču Raču, Cirku dažādos veidos, Aliasu. Mācoties spēlēt spēles, vajadzēja uzmanību, pacietību, ieklausīties otrā. Tomēr pats galvenais bija spēlēt spēli, ievērojot noteikumus, kas nemaz tik viegli nepadevās. Stundas beigās skolēni saprata, ka katrs izdarītais darbiņš sagādā prieku. Labu var darīt visi KOPĀ.

  1. a klases audzinātāja Daiga Staško
1.b un 9.b

Pirmklasnieki un devītklasnieki dara Labos darbu kopā! 9.b klases skolēni veica LABO DARBU 1.b klasē. Katrs 9.b klases skolnieks sameklēja interesantu grāmatu un lasīja priekšā mazajam pirmklasniekam. Pirmklasnieki ar uztraukumu un interesi klausījās lielos bērnus. Pēc pasaku lasīšanas mazie uzzīmēja zīmējumus par lasīto grāmatu un izveidoja pateicības apsveikumu ar novēlējumu lielajiem skolēniem- LABU DOMĀ, LABU DARI, LABI DZĪVO!

1.b klases audzinātāja Svetlana Tarasova

2.a

Brocēnu vidusskolā 7. – 11. oktobrim „Labo darbu” nedēļā mūsu – 2.a klase, vecāki un skolotāja vienojās par labo darbu, kurš iepriecinās kādu ģimeni. Ar skolēniem diskutējām – kas ir līdzjūtība, palīdzība, rūpes, atbalsts. Visas šīs īpašības arī raksturo un vieno mūs un mūsu klasi, tāpēc nolēmām rīkoties. Kopā vecāki un bērni sarūpēja drēbes, apavus, somas un citas nepieciešamās lietas tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams visvairāk… Mums izdevās!

„Ne tas ir draugs, kas žēlo, bet gan tas, kurš palīdz”.

Fullers T.

Sagatavoja sākumskolas skolotāja Eva Raboviča

2.b

2.b klases „Labo darbu nedēļas”  darbiņš.Mēs izvēlējāmies palīdzēt rotaļu telpas skolotājai S. Sprieslei. Katru dienu rotaļu telpu apmeklē daudz sākumskolas skolēnu. Tiek veidotas visdažādākās konstrukcijas no visu veidu konstruktoriem. Savukārt citi labprātāk spēlē kartiņu spēles. Spēlēm lieliski noder arī skolas pagalmā salasītie kastaņi. Taču aktīvi darbojoties mantas gan sajaucas, gan nosmērējas. Tad nu mēs ātri vien visu sašķirojām, notīrījām un salikām pa kastēm.

Kl. audz. Inga Zamberga

3.a

Skolotājiem ir Zinību diena, Skolotāju diena. Arī skolas pēdējā dienā tiem nereti tiek pa ziedam un mīļam paldies. Taču skolas darbiniekiem nav tādas īpašās dienas, kad tiem pateicamies. Tāpēc šogad nolēmām sagatavot nelielus pārsteigumus un pateikt labos vārdus tieši viņiem.

3.a klases audzinātāja: Evita Sergejeva

3.b

3.b klase “Labo darbu nedēļā” nolēma iepriecināt pirmklasniekus. Vēl nesen paši vērāmies burtu grāmatās un mācījāmies lasīt. Tādēļ, lai atvieglotu lasīšanu 1.b klasei, pagatavojām grāmatzīmītes. Darbiņš tika gatavots ar lielu rūpību un tapšanas laikā izskanēja ne viena vien anekdote par pašu lasītām grāmatām 1.klasē. Kad grāmatzīme bija gatava, zēni to ielaminēja, lai kalpo ilgāk. Meitenes vienā malā iesēja pērlītes-draudzībai, pacietībai, labsirdībai un veiksmei. Pēc dāvanas saņemšanas, pirmklasnieki jau dāvanu lika lietā. Lai jaunākajiem draugiem raita lasīšana!

3.b klases audzinātāja: Vivita Ķezbere

3.c

Šogad, tāpat kā citus gadus, Brocēnu vidusskolas 3.c klase piedalās” Labo darbu nedēļas” akcijā ar mēŗki-sakopt savu vidi. Helēna Kellere ir teikusi: “Mans ieguldījums lielajā darbā var būt pavisam niecīgs, bet vērtīgākais ir pats fakts – tas ir darbs.” Klases skolēni ir atzinuši, ka ir nepatīkami noraudzīties uz citu klašu nesakoptajām garderobēm vai vaļā atstātajām durvīm. Tomēr paši bieži vien piemirst paraudzīties uz savām. Tāpēc priecājas par Labo darbu nedēļu, kad šim jautājumam atkal var pievērsties. Lai cik liels vai mazs būtut darbs, pēc tā ir vienmēr patīkama sajūta, jo tu sakop savu vietu, savu tēlu, savu vizītkarti. Lai sakoptas vietas kļūst arvien vairāk!

3.c klases audzinātāja Viviāna Grīnberga

4.a

Kā jau katru gadu, arī šogad piedalījāmies labo darbu veikšanā. Tā jau kļuvusi par tradīciju. Labais vairo labo! Nolēmām doties ciemos pie bijušās bērnudārza audzinātājas Valentīnas ,,Mūsmājās”. Iemācīt mazajiem bērniem kādu rotaļu. Sacīts-darīts. Bet kā tad bez dāvanām? Dāvana būs. Salasījām kastaņus. Tos viņi varēs izmantot gan matemātikā, gan sportā, gan rokdarbos. Audzinātāja bija ļoti priecīga satikt savus audzēkņus. Mazie labprāt spēlējās ar lielajiem. Bija jautri un lietderīgi pavadīta pēcpusdiena.

4.a klases audzinātāja:Dace Viļumsone

5.a

5.a klases kolektīvs 2019.gada 11.oktobrī „Labo darbu nedēļas „ ietvaros veica Mini Zoo, zemnieku saimniecībā “Silavas”, Brocēnu novada Remtes pagastā. Skolēni grāba lapas, krāva kaudzē nokaltušos koku zarus, pērļu vistiņām sabēra svaigu smilti un atbrīvoja strausu dārza malu no dubļiem. Visi darbi tika darīti ar prieku. Ļoti žēl, ka mūsu labo gribu, saimnieku ieplānotos darbus un kopīgu izklaidi iztraucēja stiprs lietus. Ar mini zoo saimnieku Didzi vienojāmies, ka pavasarī talkas dienu pavadīsim “Silavās”. Cerībā, ka izveidosies sadarbība un draudzība piecu gadu garumā. Manuprāt, tas būtu interesants pasākums klases saliedēšanai un jautrai kopā būšanai. Un vēl – karjeras jautājums: izzināt, cik viegli vai grūti dzīvot un saimniekot laukos.

5.a klases audzinātāja: Aija Zakovska

5.b

Katram sīkumam varbūt tavā dienā kāda nozīme. 5. b klase savu Labo darbu nedēļu iesāka ar maza prieka nešanu katram skolotājam.Novēlot jauku dienu, skolēni katram skolotājam dāvāja kastaņus, lai ir ko kabatā ielikt un aprakstu. Kāpēc? Jo ir tāds jauks ticējums – kastanim piemīt īpašība neitralizēt negatīvo enerģiju. Tātad rudenī, kad ienākušies kastaņa augļi, neaizmirsti valgi brūno bumbuli ielikt mēteļa kabatā – veiksmei, laimei un veselībai! Bet lielākā daļa kastaņu nonāks pirmklasnieku rokās, lai ir ko darboties. Viena no mācību stundām, kurā rezultāts ir ļoti atkarīgs arī no materiāliem, ir māksla. Kā gan uzzīmēsi, ja zīmulis nodilis! Tad nu 5.b klase ķērās pie kabinetā esošo krāsaino zīmuļu uzasināšanas. Darbs nebija grūts, bet izrādījās kaitinošs, jo katrs otrais zīmulis lūza nost atkal un atkal. Secināja, ka skolēni paši vainīgi – stundās tos mētājot,salauzti grafīti. Zīmēšanas skolotāja aicināja klasi uzņemties šefību par zīmuļiem visa mācību gada garumā.

Trīs lietas – labaslietas. Nolēmām palīdzēt klases apkopējai. Lai gan paši 102. Kabinetā mācāmies tikai otro mēnesi, tomēr nolēmām atbrīvot skolēnu galdu apakšas un krēslus no pielipinātajām košļenēm. Tas nu gan bija viens pretīgs darbs! Bet rokās cimdiņi un naži, kasījām cik varējām.

5.bklase un audzinātāja Daiga Barančane

5.c

5.c klase „Labo darbu nedēļā” krāsojām lapas un remontējām datora krēslus .5.c klases meitenes palīdzēja 3.a klases bērniem salasīt un pēc tam nokrāsot dažādu koku lapas. Vispirms bērni devās parkā, kur centās ieraudzīt dažādu koku lapas. Vajadzēja kokus atpazīt. Bet pēc tam klasē salasītās koku lapas tika iekrāsotas košās krāsās. Meitenēm bija prieks palīdzēt 3.a klases bērniem. Kopā tas bija viegli un interesanti! 5.c klases  zēni darbojās datorklasēs. Vispirms viņi salaboja datorklasē krēslus, kuriem bija izkustējušās skrūves.  Vecākajiem datorklases krēsliem kustējās atzveltnes un rokturi. Tas reizēm traucēja, strādājot pie datora. Vispirms zēni noskaidroja, kādi instrumenti nepieciešami. Skolotājam Gunāram Baronam palūdza seškantes, ar kuru palīdzību pieskrūvēja tās skrūves, kuras kustējās. Vēl tika sanesti vecie datori no 207.kabineta uz 206. kabinetu. Turpmāk zēni pieskatīs, lai datorklasē viss būtu kārtībā.Paldies skolotājiem Gunāram Guntim Baronam, Irēnai Birgersonei un Evitai Sergejevai par atsaucību!

5.c klases audzinātāja Inga Rozalinska

6.b 6.b klase „Labo darbu nedēļā” apciemoja  Saldus patversmes dzīvniekus un dāvināja viņiem barību un segas, gatavoja katram Brocēnu vidusskolas skolotājam  īpašu apsveikumu kartiņu un rakstīja vēstuli savam klasesbiedram, kurš pārvācās dzīvot uz citu novadu. 6.b klases audzinātāja Vineta Mielava
7.a Piektdien 11.oktobrī mēs 7.a klase cītīgi grābām lapas kas atradās pie skolas. Šis labais darbs ne tikai padarīja skolas apkārtni skaistāku , bet arī nostiprināja mūsu savstarpējās attiecības. Grābjot lapas mēs palīdzējām viens otram, uzslavējām sevi un citus un parādijām citiem , ka labais darbs kas liekas liels un baiss var izrādīties viegls un jautrs ja to dara ar prieku!

  1. a klases skolniece Evelīna Grinkeviča
7.b

Skaistās un košās rudens lapas, kas priecē mūsu acis, birst no kokiem ar katru dienu vairāk un vairāk. Tas liecina par rudens klātesamību un to, ka ziema vairs nav aiz kalniem.    Labo darbu nedēļas ietvaros mēs, Brocēnu vsk. 7.b klases skolēni kopā ar mūsu klases audzinātāju Oksanu Visocku, devāmies uz pirmsskolas izglītības iestādi „Mūsmājas”, lai palīdzētu sakopt bērndārza teritoriju – grābt lapas un slaucīt celiņus. Tā kā laiks visu nedēļu bija ļoti lietains, mums nācās nopūlēties, jo slapjas lapas salipa, kļuva smagas un tās savākt bija grūtāk, bet, kad redzējām sava padarītā darba rezultātu, viss nogurums ātri pazuda. Lai paveiktu kaut ko labu, nav vajadzīgs daudz, galvenais, lai ir vēlēšanās, laba sirds un nedaudz uzņēmības.  Neaizmirsīsim darīt labu arī ikdienā!!!

7.b klases audzinātāja Oksana Visocka

8.a

8.a klase labo darbu nedēļā devās grābt lapas uz Leibu kapsētu. Bijām nodomājuši sakopt tās kapu kopiņas, kuras vairs neviens nekopj. 11.oktobrī pēc stundām devāmies uz kapsētu un sapratām, ka ir jāgrābj lapas kur vien tās ir, jo tagad ir īstais lapkritis un nevarēja redzēt kurus kapus kopj, kurus nekopj. Meitenes grāba, un zēni nesa maisos lapas uz lapu kaudzi. Darot šo darbu, bija gandarījums, ka esam padarījuši labu darbu un pabijuši kopā, iepazinuši viens otru labāk. Bija prieks, ka kapu kultūra tika iepazīta reālā darbībā.

8.a klases audzinātāja Irēna Birgersone

8.b  „ Labo darbu nedēļā” 8. b klases skolēni vēlējās iepriecināt cilvēkus ar pašgatavotu, saldu našķi un tējas paciņu. „Apstājies, šai mirklī ieklausies, tas ir skaistākais, kas mums ir dots…” – mūziķa Laura Valtera vārdi izsaka, cik svarīgi ir izbaudīt un izjust ik katru brīdi. Cik svarīgi ir laiku pavadīt kopā, baudīt tēju, runāties, smieties, ieklausīties klusumā vai vienkārši būt! Tā mēs bijām kopā, veidojot  „Skudru pūznīšus”. Vārījām masu, drupinājām cepumus, jaucām, mīcījām un veidojām, tādejādi labāk iepazinām viens otru un kulināriju. „Tik jauki un neparasti! ” teica skolēni, atrodoties un darbojoties mājturības kabinetā. Kad viss bija uztaisīts, skaisti iesaiņots un sagatavots, gandarījums bija ikviena acīs. Vēl lielāku sajūsmu radīja dāvināšana. Skolēni izveidotās dāvanas izvēlējās pasniegt Brocēnu kultūras centra rīkotajā koncertā. Smaidīgi izbrīnīti un apmulsuši bija apmeklētāji. Cilvēki nav pieraduši, ka viņiem vienkārši kāds kaut ko dāvina. Lai ikvienam izdodas mirklī ieklausīties! 8.b klases audzinātāja Inese Lasmane
9.a Mēs, 9.a klase, „Labo darbu nedēļā” piedalījāmies  ar biedrības ‘’Palīdzēsim viens otram’’ koordinatores Lailas Arājas palīdzību.
Vispirms klases stundā Laila mums pastāstīja par šo biedrību, tās darbības mērķiem un pieredzi. Tas mums lika aizdomāties, cik daudz laba mēs darām citu labā un cik daudz laba mēs vēl varam darīt citu labā.  Pēc tam, kā viens no mūsu labajiem darbiem bija apģērbu šķirošana nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Vēl mūsu labais darbs bija tas, ka mēs aizbraucām pie kādas sievietes, kura aprūpē un palīdz nelaimē nonākušiem kaķiem, kuri ir pamesti un bez mājokļa, mēs viņai palīdzējām, dāvinot kaķu barību, lai viņai būtu vismaz mazliet vieglāk kaķus uzturēt. Viņa mums pastāstīja savu stāstu par to, kā viņa uzsāka šo darbību un dažādām situācijām, kuras viņa ir piedzīvojusi, kā arī satikām dažus kaķus, kuriem viņa palīdz. Mēs pārliecinājāmies par to, ka mājdzīvnieka uzturēšana ir ļoti atbildīga, katram mājdzīvnieka saimiekam ir jābūt atbildīgam un labi jāizturas pret savu mājdzīvnieku.
Mēs esam gandarīti par paveiktajiem darbiem šo nedēļu laikā un par iegūto pieredzi.

Palīdzēsim viens otram! 9.a klase Sanija Burlakova

 

10.a

„Kopā varam, kopā darām”. Mēs, 10.a klase, ”Labo darbu nedēļā” braucām uz Saldus un Brocēnu zirgu jātnieku klubu, kur palīdzējām sakopt apkārtni. Bija uzdevums sadalīties grupiņās, lai varētu izdarīt dažādus darbus, līdz ar to tika padarīts vairāk , nekā bija plānots. Divām grupiņām iedalīja teritoriju, kur bija jāgrābj cītīgi lapas. Trešā grupiņa devās lasīt akmeņus zirgu aplokā. Un ceturtā grupiņa veda malku no vienas kaudzītes uz lielo ugunskura vietu. Tā kā laikapstākļi mūs nelutināja un lija lietus, tas sarežģīja procesu strādāt, bet mēs esam saliedēta klase un visi kopīgi varam grūtības pārvarēt, tad šis mūs neapstādināja veikt labo darbu. Pēc labi padarītā darba mums bija iespēja pabarot zirgu vārdā Atlants un uztaisīt kopīgu klases bildi.

Katrīne Leščuka 10.a klase

11.a

Labo darbu nedēļā 10.oktobra rītā brašie 11.a klases skolēni naski devās uz skolas bibliotēku,lai palīdzētu bibliotekārei salīmēt grāmatas. Šķēres,līmlente, smiekli un milzīga pacietība bija mūsu darba rīki. Nav viegli pielīmēt līmlenti taisni tā,lai tā patiešām izskatītos glīti. Katrs ņēma savu grāmatas kaudzi un līmēja maliņas, nogriežot strēmelīti. Ar klasesbiedru palīdzību viss ritēja ātrāk, jo viņi palīdzēja pieturēt grāmatas, ja bija nepieciešams.  Mēs kā saliedēta klase visu paveicām ļoti ātri, jo sadarbojāmies kopā. Ļoti ceram,ka grāmatu mūžs būs ilgs. Katram no mums jāpadomā,vai izturamies saudzīgi pret mācību grāmatām. Mēs ticam,ka izglābām vismaz vienu koku. Labs darbiņš,kas padarīts.

Andis Cinītis, 11. a klases skolnieks

12.a

Divpadsmitie ciemojas bērnudārzā”Mūsmājas”. Ceturtdien 10.oktobrī, mēs – 12.a klases meitenes un  klases audzinātāja Mairita Neilande devāmies ciemos pie bērnudārza “Mūsmājas” grupas “Mazputniņš” bērniem.Bijām pārtapušas dažādos tēlos – klaunos, mikijpelēs, ķīmijas profesoros, bija arī kaķis, Vinnijs Pūks un pat Karlsons. Kopā ar bērniem izspēlējām rotaļas, veidojām origami kuģīšus, pūtām balonus un no tiem veidojām interesantus zvērus, visi aktīvi iesaistījās, neviens nepalika malā. Vērojām eksperimentu, kā balons piepūšas no ūdens. Bērniem lielu sajūsmu izsauca klauni, kas žonglēja un rādīja trikus. Bija liels prieks redzēt bērnus smaidīgus. Aktīvi aizvadīts ceturtdienas rīts, iegūtas pozitīvas emocijas un atmiņas. Mēs ceram, ka arī bērniem šis rīts paliks atmiņā un viņi to atcerēsies ar smaidu sejā.

Zita Dženifera Ziediņa 12. a klase

2018./2019.mācību gada “Labie darbi”

1.a Tā kā skolai oktobra mēnesis ir ļoti nozīmīgs – 70. skolas jubileja, tad pirmklasnieki zeltainajā rudenī kopīgi devās skolas apkārtnē ieraudzīt visskaistākās kļavu lapas.Tās kopīgi salasījām, klasē nospiedām, lai izmantotu skolas dekorēšanai. Veicām arī fotosesiju ar vārdiem – “Mūsu skola Brocēnos – vislabākā”.
1.a klase un skolotāja Eva Raboviča 
2.a Mūsu skolai šogad īpašs jubilejas gads! Pagājuši 70 gadi, kopš Brocēnos tika atvērta pirmā skola. Tā kā par godu apaļajam gadu skaitlim skolā paredzēti dažādi pasākumi, kuros piedalīsimies ne tikai mēs, bet arī daudz viesu, tad svarīgi, lai tā izskatītos skaista. Tad nu kopā ar vecākiem vairāku nedēļu garumā spiedām un gludinājām lapas, lai lielie bērni var izgatavot skaistus rotājumus. Mīļi sveicam savu skolu dzimšanas dienā un vēlam tai daudz labu dienu, priecīgus skolēnus un mīļus skolotājus!
2. a klases audzinātāja Evita Sergejeva.
2.b+
6.b
 Rudens šogad mūs ir lutinājis ar silto sauli un krāsaino lapu bagātību. Tādēļ Labo darbu nedēļā 2.b kopā ar 6.b klasi nolēma sagrābt lapas kaimiņos esošajai Sporta skolai. Ar grābekļiem rokās pēc stundām devāmies talkā. Skolotājām Oksanai Visockai un Vivitai Ķezberei gandarījums par skolēnu sadarbību, jo roku rokā blakus darbojās gan liels, gan mazs. Paldies 6.b klases puišiem, kuri palīdzēja aizstumt smagās lapu ķerras. Kopīgs darbs skolēnus saliedēja. Bērni mācījās viens no otra, jo ne jau visiem ir iespēja strādāt dārza darbos. Paldies vecākiem, kuri atbalstīja un palutināja ar saldumiem.  Bērnu sārtie vaigi un mirdzošās acis liecināja, ka ir prieks par paveikto!
2.c 2018.gads Latvijai un tās iedzīvotājiem ir ļoti īpašs. Tajā valsts svin savu 100 gadu jubileju. Brocēnu vidusskolas skolēniem šis gads ir vēl nozīmīgāks, jo mūsu skolai oktobrī ir 70 gadu jubileja. Labo darbu nedēļu veltījām skolas un klases sakopšanai, uzlabošanai un rotāšanai. Darbus sākām laikus ar kļavu lapu lasīšanu, žāvēšanu, gludināšanu un nospiešanu. No tām vēlāk tika veidoti dekori. Vēl vācām kastaņus un zīles. Klases sakopšana skolas jubilejai bērniem sagādāja prieku, jo ir acīmredzams rezultāts. Bērni ir optimisma pilni turpināt uzturēt klasi tādā kārtībā, jo vides tīrība vairo labsajūtu un dzīvesprieku. Sakopsim vidi kopā!
3.a  3.a klase šogad labo darbu nedāļā darīja 2 lielus darbiņus. Viens no tiem bija priekšnesuma un masku gatavošana skolas 70 gadu jubilejai, lai pārsteigtu sākumskolas skolēnus ar savu nodejoto robotdeju. Otrais darbiņš bija arī veltīts savai skolai 70 gadu jubilejā. Mēs lasījām un gludinājām kļavu lapas dekorāciju veidošanai. Ik vienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet…
3.b Gatavojoties Brocēnu vidusskolas 70 gadu jubilejai, 3.b klases skolēni centīgi gatavoja virtenes no dabas materiāliem, skolas dekorēšanai. Dažiem sagādāja izaicinājumu lina diega ievēršana adatā, dažiem izdomāt, kā izkārtot zīles, kastaņus, niedres…, citam – mezglu uzsiešana. Palīdzot cits citam, darbiņš tika godam paveikts.
4.a  4.a klases labais darbs Labo darbu nedēļā bija virteņu gatavošana skolas noformējumam jubilejā. Lai savērtu virtenes, bija vajadzīgas ozolzīles, kastaņi un koka ripulīši. Vispirms tika salasītas ozolzīles, kastaņi. Tās nedaudz apžāvētas. Pēc tam vērām virtenes. Katra skolēna uzdevums bija savērt vismaz vienu virteni, kuru arī katrs  izpildīja. Citam tā iepatikās vērt, ka savēra pat vairākas. Darba beigās sapratām, ka katrs izdarītais darbiņš sagādā prieku gan pašiem, gan citiem.
Klases audzinātāja Daiga Staško
4.b  Skolas 70 gadu jubilejai 4.b klase pārskatīja un salīmēja skolas mācību gada fotogrāfiju albumus. Darot šo jauko darbu, bērni ar prieku atpazina sev zināmus cilvēkus un labāk iepazinās ar skolas dzīves interesantiem notikumiem. Šī bija aizraujoša vēstures stunda.
4.b klases audzinātāja Svetlana Tarasova.
5.a Šogad „Labo darbu nedēļā” pastiprināta uzmanība tika pievērsta  Brocēnu vidusskolas dzimšanas dienas sagaidīšanai. Šajā mācību gadā skolai aprit 70 gadi.  Tāpēc Brocēnu vidusskolas 5. a klases skolēni un audzinātāja Margita Skrastiņa ar prieku iesaistījās skolas dekoru veidošanā no pašu salasītām zīlēm un kastaņiem, kuriem izurba caurumus, lai vērtu tos skaistās virtenēs. Skolai dzimšanas dienā katrs skolēns rakstīja no sevis apsveikuma dzejoli un veidoja zīmējumus.
Rudenī mēs varam redzēt
Kad kļavu lapas krīt kā lietus.
Kā debess jumā tuvā, tālā
Daudzkrāsu varavīksne veido tiltu.
 
Tā arī skolā varam just,
Ka visi čalo, smaida, dej.
Jo skolai lielā jubileja,
Ar ko to gribu arī sveikt!
5.b  5.b klases skolēni par godu savas skolas 70 gadu jubilejai veica divus darbus. Savāca kastaņus, zīles, izurbjot tajos caurumus, lai varētu izveidot virtenes. Gatavās virtenes nodevām skolas parlamenta rīcībā skolas dekorēšanai. Sagatavoja individuālu apsveikumu – pašsacerētu dzejoli un zīmējumu, kas veltīts skolas dzimšanas dienai. Darbi tika izlikti skolas pārejas koridorā.
6.a

Mēs 6.a klase labo darbu nedēļā veidojām apsveikumu kartiņas senioriem ar kurām iepriecinājām pansionāta „Atpūtas” ļaudis. Tas bija sirsnīgi un jauki, darot šo darbiņu, pamanīju, ka esam ļoti iepriecināti un gandarīti par paveikto. Sarunās  ar klasesbiedriem nolēmām, ka to varam atkārtot katru gadu un izveidot to kā klases tradīciju!

6.a klases audzinātāja Maija Golubeva.

6.b Mūsu skolai 70! Sagaidot šos skaistos svētkus, lielākā skolēnu daļa rūpējās, lai skola izskatītos savā jubilejā grezna. Par to parūpējāmies arī mēs, 6.b klases meitenes. Mēs palīdzējām skolotājai Ditai veidot virtenes no dabas materiāliem – kastaņiem un zīlēm. Tas gan nebija viegls darbs, bet toties tas iepriecināja visus skolas viesus.
6.b klases audzinātāja Oksana Visocka.
7.a Labo darbu nedēļā skolai bija 70 gadu jubileja. Skolas jubilejas svinīgajam pasākumam Brocēnu Kultūras un izglītības centrā bija jānovieto 70 zīme, kura tika aplīmēta ar mūsu skolas notikumu fotogrāfijām. Tika izprintētas daudz fotogrāfijas un mēs tās apstrādājām. Meitenēm jau bija pieredze pastrādāt foto salonā ar “giljotīnu”, un tādēļ mēs pieteicāmies vienādi apgriezt fotogrāfijām malas. Tas bija interesanti, jo no dažādu gadu fotogrāfijām izzinājām skolas vēstures notikumus. Darbs bija atbildīgs, jo vajadzēja nogriezt precīzās malas un sevi nesavainot ar “giljotīnu”.
7.a klases audzinātāja Irēna Birgersone
7.b Labo darbu nedēļā veidojām svečturus, izmantojot „Cemex” rūpnīcā ražoto cementu. Skolēni iejauca cementa masu, pildīja plastmasas trauciņos, liekot virsū slogu. Pēc vairākām dienām, kad masa bija sacietējusi, skolēni slīpēja un veidoja gludu formu. Procesa laikā bērni uzzināja cementa masas gatavošanas pamatprincipus, cietēšanas īpašības un ilgumu. Darba laikā izdevās pagatavot dažāda izmēra un veidola Brocēnu novada suvenīrus, kurus pasniedz Brocēnu novada viesiem. 7.bklases audzinātāja Inese Lasmane
8.a  Labo darbu nedēļā mēs – 8.a klase, nebraucām uz kādu vietu kā pagaišo gadu – Saldus dzīvnieku patversmi, kur emocijas sita augstu vilni. Tās bija skumjas, jo mūsu klases meitenes vēlējas gandrīz katru dzīvnieku adoptēt un ņemt uz mājām. Bet šogad mēs izlēmām taisīt dekorācijas skolas dzimšanas dienas pasākumam. Mēs – meitenes taisījām virtenes, kuras sastāvēja no kastaņiem, zīlēm un koka gabaliņiem. Zēni arī labprāt piedalījās un palīdzēja izdurt ar īlenu caurumus zīlēm, kastaņiem un koka gabaliņiem, lai meitenes varētu tos ievērt lina diegā. Nedaudz pastrādājām arī pie puzuru izveides.
8.b Pienāca lieli svētki … – Skolai 70. gadu jubileja. Kā viens no galvenajiem novēlējumiem skolai bija ,,Labie darbi”. Mēs protams nevilcinājāmies un sākām domāt:,,Ko tad labu varam izdarīt?” Klases audzinātāja ieteica salidojumam izrotāt klašu durvis ar skaistiem cipariem ,,70”. Mēs čakli strādājām.Šādus plakātu eksemplārus vajadzēja diezgan daudz!  Zīmējām, rakstījām, līmējām ar skaistām lapām šai rudens noskaņai.   Mēs nebijām vienīgie labo darbu kārumnieki. Skola  svētkiem bija gatava: skaista un gaumīgi izrotāta.
Amanda Siliņa-Lauva 8.b
9.a 9.a klases skolēnu „Labais darbs” bija dabaszinātņu skolas vestibila noformēšana un izdekorēšana par godu Brocēnu vidusskolas 70 gadu jubilejai. Katram tika iedalīts kāds darbs.Sagatavošanās procesā katram skolēnam bija jāsavāc, jāsagludina un nedaudz jāpažāvē 100 kļavu lapas, savukārt, kastaņus un ozolzīles ar izurbtiem caurumiņiem laipni dabūjām no 5.klašu audzinātājām. Meitenes (ar dažu puišu palīdzību) taisīja virtenes, ko pēc tam zēni piekāra pie griestiem; ar rudens krāšņajām kļavu lapām izrotājām klašu durvis, vestibila sienas un izveidojām skaistu „70” uz loga, kas atrodas pretī ieejas durvīm. Pie trepju margām piekārām baltu zaru ar kastaņu virtenēm.  Darbojāmies gan brīvajā laikā pēc stundām, gan klases stundās, lai sagatavotu rotājumus un visu padarītu laikus. Dabaszinātņu skola ir gatava sagaidīt skolas absolventus!
9.c Oktobrī dzīvojām skolas 70. jubilejas gaisotnē. Un mums likās, ka tieši skolai veltāms šī gada labais darbs, tāpēc labprāt piekritām aicinājumam iesaistīties veidot dekoru telpu noformēšanai. Kastaņi, zīles, koks – mūsu sabiedrotie.
10.a  Lai paveiktu labu darbu, ne vienmēr ir nepieciešams finansiāls ieguldījums. Bieži vien pat šķietami nenozīmīgs veikums ir kāda lielāka darba sastāvdaļa. Labo darbu nedēļā piecpadsmit 10. a klases skolēni un viņu audzinātāja atsaucās direktora vietnieces Ditas Dubultas  aicinājumam izrotāt skolu 70 gadu jubilejai- veidot dekorus no dabas materiāliem. Kas tad bija mūsu labais darbs? To var raksturot 10 darbības vārdos, kas ik pa laikam atkārtojās. Lasījām, gludinājām, žāvējām, nospiedām, zāģējām, urbām, dūrām, skaitījām, mērījām, vērām. Un vēlreiz… Un skola kļuva vēl skaistāka, košāka, interesantāka. Visu nedēļu  priecājāmies par kopīgi paveikto darbu.  Ir patīkami apzināties, ka ieguldītais darbs iepriecināja ne tikai mūs, bet arī simtiem absolventu. Patiess ir teiciens: “Ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek.”
10.a klases audzinātāja Ļena Zvaigzne
12.a 12.a klase savu Labo darbu veica jau 19.septembrī, kad pie skolas iestādīja kokus. Sadarbojoties ar Riharda Jēkaba Dzeņa mammu Solveigu Dzeni un Brocēnu daiļdārznieci Liliju Bleideli, mūsu klasei bija iespēja atstāt piemiņu savai skolai un apliecināt piederību tai. Katrs iestādījām vienu kļavu, kuras vainags veidosies apaļš kā bumba. Katrs savam kociņam piestiprinājām zīmīti ar savu vārdu un uzvārdu. Tagad varam papriecāties par savu veikumu, bet pēc gadiem, kad skolu būsim beiguši, varēsim savām ģimenēm parādīt savas klases aleju. Ceram, ka arī citiem, ejot garām mūsu kociņiem, būs prieks.
12.a klases audzinātāja Inga Rozalinska
Pašpārvalde Mana skola Brocēnos šogad svin 70 gadus. Brocēnu vidusskolas Skolēnu pašpārvalde rotāja skolu piecas dienas nedēļā! Šogad mūsu skola svinēja savu dzimšanas dienu 7 svinīgos pasākumos, tādēļ vizuālais tēls bija ļoti nozīmīgs un svarīgs. Skola ir mūsu otrās mājas, jo vairāk to rotājam un pucējam, jo mīļāka tā mums kļūst. Darot Labos darbus, paši paliekam labāki!
Skolēnu pašpārvaldes prezidente, 10.a klases skolniece Anna Zariņa.

2017./2018.mācību gada “Labie darbi”

1.a klase

Augi ir ne tikai ir skaisti, bet arī attīra un mitrina gaisu. Mūsu izvēlētais telpaugs naudas koks jeb krasula, izrādās, ir arī ārstniecisks.Labo darbu nedēļas sākumā ar Haralda mammas Ingas Ābulas palīdzību iestādījām izvēlēto augu katrai sākumskolas klasei. Lai ne tikai mūsu klasē, bet arī citās ir veselīgs gaiss un, skolēni var pilnvērtīgi apgūt nepieciešamāszināšanas. Nedēļas nogalē iesaiņojām savus puķu podiņus un svinīgi pasniedzām katras sākumskolas klases audzinātājai.

1.a klases audzinātāja: Evita Sergejeva

 1.c klase

Esam laimīgi dzīvot tīrā vidē! Brocēnu vidusskolas 1.c klase labos darbus sāka ar sevi, jo uzskatām-baltu var veidot tas, kurš pats ir balts! Ikdienā daudz laika pavadām klasē, tāpēc uzskatām, ka ļoti svarīga ir vide, kurā tu mācies. Tikai tīrā un sakoptā vidē vari sasniegt lieliskus mācību rezultātus! Nolēmām kopīgiem spēkiem sakārtot un iztīrīt klasi, kā arī savus garderobes skapīšus. Darījām to ar prieku un darba beigās jutām gandarījumu par paveikto.Lai gaišā vidē gaišas domas un darbi!

1.c klases audzinātāja: Viviāna Grinberga

 3.c klase

 Katram cilvēkam ir svarīgi atrasties sakoptā un tīrā vidē, tieši tādēļ, „Labo darbu nedēļā” nolēmām veikt ģenerāltīrīšanu savā klasē, jo tur pavadām ļoti daudz laika. Veicām dažādus darbus- līmējām grāmatas, noslaucījām putekļus no plauktiem, sakārtojām spēļu plauktu, izslaucījām un sakārtojām virsdrēbju skapi u.c. darbus. Kad darbi tika paveikti, skolēni paši novērtēja padarīto un juta gandarījumu par rezultātu. Prieks, ka bērni darbus veica ar prieku un lielu atbildības sajūtu.  Ieguvām ne tikai sakoptu vidi, bet arī vēl saliedētāku un draudzīgāku klases kolektīvs.

3.c klases audzinātāja: Zaiga Serabrjakova

 
 4.a klase

 Labo darbu var vienmēr veikt, kaut nieciņu, kaut mirklīti, bet darot kopā. Pirmdien ciemojāmies skolas bibliotēkā, kur kopīgi sašķirojām žurnālus, sasējām tos, kuri kopīgi nonāks makulatūrā. Sakārtojām bibliotēkas plauktos neprecīzi saliktās grāmatiņas. Trešdien viesojāmies Brocēnu sporta centrā, lai dežurantei palīdzētu pēc slidošanas stundas  Remtes pamatskolai notīrīt slidas, sakārtot šņorīšus un novietot slidas plauktā.

4.a klases audzinātāja: Eva Raboviča

 
 5.a klase

Labo darbu nedēļā mūsu  5a. klase palīdzēja skolotājai Natālijai Ivanovai sanest krēslus viņas klasē. Devāmies košļājamo gumiju medībās, kasījām no solu un krēslu apakšām pielipinātās košļājamās gumijas. Lielu paldies sakām skolas medmāsai Lienītei Jekavickai par iedotajiem vienreizējiem cimdiem. Apstaigājām daudzas pamatskolas klases, kā arī skolas ēdnīcu un no galda apakšām plēsām nost košļājamās gumijas daudzi no klases atdzīst, ka šo darbu izdarīt ir bijis grūti un nepatīkami jo vairākas gumijas ir lipušas pie maisiņiem un cimdiem, tomēr neliela klases daļa atdzina, ka šo darbu veikt ir bijis interesanti un jautri! Pēc šī darbiņa sapratām, ka vairs nevēlamies un nelipināsim košļājamās gumijas zem galda apakšām. Labo darbu nedēļu turpinājām un devāmies uz sākumskolas klasēm, un lasījām mazajiem pasakas “Neglītais Pīlēns” un daudzas citas pasakas, kā arī mēs paši domājām stāstiņus, pasaciņas un ludziņas.

5.a klases audzinātāja: Maija Golubeva

 
 6.a klasē

Labo darbu nedēļā 6.a klase no papīra sagatavoja taurenīšus ar novēlējumiem, izcepa kēksiņus un devās pie cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.18. oktobrī ar skolas autobusu, kuru noorganizēja Kristiāna Priedīša tētis, visi 6.a klases skolēni devās uz Saldus Iniciatīvu centru pie cilvēkiem ar īpašam vajadzībām. Šiem 14 cilvēkiem sagatavojām pārsteigumu! Ciemošanās laikā ar dziesmām uzstājas biedrība “Živica”, pēc tam 6.a klases skolēni un cilvēki ar īpašām vajadzībām spēlēja dažādas spēles un beigās bērni uzdāvināja paštaisītus kēksiņus ar novēlējumiem. Cilvēki, pie kuriem mēs viesojāmies, bija ļoti priecīgi un pateicīgi!

6.a klases audzinātāja: Olga Sušinska

 
 6.b klase

 6.b klases skolēni izvirzīja kopīgu mērķi – palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams. Grūtāk bija izdomāt – kā? Rudens ir īstais laiks, lai ķertos pie lielās skapja tīrīšanas. Ļoti daudziem cilvēkiem skapī atrodas apģērbs, kurš aizņem tikai vietu. Apģērbi un apavi, kuri netiek izmantoti, noteikti noderēs kādam citam.Ar šo darbiņu mēs dodam siltumu, prieku un daļiņu no savām rūpēm citiem. Mācamies došanas un dāvināšanas prieku un nepaliekam vienaldzīgi.Skolēni ieguva pozitīvās emocijas un izjuta rūpes par līdzcilvēkiem, kuriem šobrīd ir grūtāk. Redzot kādu cilvēku savā mētelī vai biksēs, skolēns sapratīs, ka, pateicoties mūsu “Labajam darbiņam”, kādam nesalst. Tad lūk – divi padarītie darbiņi vienlaicīgi:mājās sakārtots drēbju skapis un mantas, tātad sakārtota sava apkārtējā vide un mazlietoti apavi, un drēbes, atnestas uz skolu. Apģērbu nogādāsim Brocēnu pilsētas sociālajā palīdzības dienestā.

6.b klases audzinātāja: Inese Lasmane

 
 7.b klase  Katru labo darbu darīt ir ļoti patīkami.Labos darbus nav jāveic tikai noteiktajā nedēļā, labos darbus var veikt katru dienu, jo tas nav grūti!Mūsu katra diena ir kāds maziņš, tomēr labs darbs.Visi kopā mēs izdomājam kādu labo darbu. Mūsu klase izlēma iet novadīt rotaļas bērnudārzā.Ksenija ar Endiju devās uz bērnudārzu “Varavīksne”, Brocēnos. Daniela un Aleksa devās uz bērnudārzu “Mūsmājas”, arī Brocēnos.Ksenija un Endija vadīja nodarbības divām grupiņām.Mēs ieradāmies bērnudārzā un mūs aizveda uz zāli, kur bija viss sagatavots.Ieslēdzot mūziku palika jautrāk.Nu ko, bērni ir atnākuši!Laiks rotaļām!Sākotnēji mēs ar katru iepazināmies.Bērni turot lācīti rokās teica savu vārdu un, ko patīk darīt.Izlēmām sākt ar aktīvām spēlēm.Visi sastājāmies aplī un pa vienam gāja vidū un rādīja kustību.Šī rotaļa daudziem patika. Vēlāk  spēlējām dažādas aktīvas spēles. Mazliet atpūtāmiesun turpinājām ar spēli “Klusie telefoni”. Tā kā tās bija abas vecākās grupas, visa spēle gāja raiti. Bērniem ļoti patika rādīt kustības, tādēļ izdomājām darīt to pašu, bet pa pāriem. Nobeigumā mēs bērniem dāvājām gardumus un uzlīmītes. Bērniem ļoti patika šī kopā būšana, un mēs bijām gandarīti par padarīto!Visu nedēļu mēs palīdzējām katrs saviem vecākiem, vecvecākiem mājas darbos, skolotājiem palīdzam notīrīt tāfeli, sakārtot klasi.7.b klases skolniece : Ksenija Sanduļaka  
 8.a klase 8.a klases „Labais darbs”- fizikas kabineta laboratorijas tīrīšana un pārkārtošana. Kā katru gadu (nu jau ceturto pēc kārtas) 8.a klases skolēni piedalījās „Labo darbu nedēļā”. Viņi atsaucās klases audzinātājas un arī fizikas skolotājas Anetes aicinājumam pārkārtot fizikas kabineta laboratoriju, lai to gan „izrevidētu”, gan iztīrītu plauktus, notīrītu putekļus un iegūtu 2 telpas daļas – darba zonu un atpūtas zonu. Trešdienas vakarā Gustavs, Dainis, Miks, Linda, Sonora, Rebeka, Katrīne, Kate, Elīza, Tīna, Mārtiņš, Ēriks cītīgi izkrāmēja, slaucīja, pārstiepa, atstiepa, iekrāmēja dažādas lietas fizikas laboratorijā. Darbs nebija tik grūts, cik atbildīgs – nedrīkstēja sajaukt „plauktu saturu vietām” un neko saplēst. Arī ar smago skapju pārbīdīšanu puiši kopā ar audzinātāju tika veiksmīgi galā. Dažas skolēnu atsauksmes par šo vakaru.Miks. „Labā darba” veikšana klasei māca sadarboties, jo mēs padevām lietas citas citam. Mēs radījām kopīgo saliedēšanos un kļuvām draudzīgāki.”Linda. „Tas ir kopā labi padarīts darbs. Centāmies sakārtot laboratoriju, lai ērtāks un pārdomātāks ir telpas izkārtojums.” Katrīne. „Šajā gadā mūsu labais darbs bija laboratorijas tīrīšana. Varu lepoties ar sevi un savu klasi, jo laboratorijas tīrīšana nebija viens no vieglākajiem darbiem. Katram bija, ko darīt. Bija liels prieks par klases puišiem, kuri atbalstīja un palīdzēja smagos skapjos pārlikt citā vietā. Domāju, ka „labais darbs” ir ļoti lietderīgs, jo var kādas pāris stundas pavadīt laiku ar klasesbiedriem un būt reālajā dzīvē, nevis sēdēt pie telefoniem. Ieguvu arī labu padomu, kas var man noderēt dzīvē (smago skapju nešana). Tagad mēs varam vēl vairāk klases kolektīvā viena otram uzticēties un sadarboties. Veicot „Labo darbu”, vienmēr nāk labs kaut kas atpakaļ.”8.a klases audzinātāja: Anete Milta
 8.c klase

 Brocēnu vidusskolas 8.c klases skolēni savu labo darbu nolēma dāvināt Remtes sociālās aprūpes centra „Atpūtas” ļaudīm. Rudens veltes priecē katru, arī šiem cilvēkiem tika dāvināti klases sagādātie āboli un sklanda rauši. Skolēni meklēja tautasdziesmas par rudeni, un kā sveicienu pievienoja arī tās. Jautrā rudens tirgus sievu komanda – Rainers, Klāvs, Teofils, Ričards, skolotājas Digna un Inta – mājīgā gaisotnē kopā ar centra iemītniekiem muzicēja, kopīgi uzdziedāja dziesmas, minēja mīklas par rudens veltēm, saņemot atbildē atminēto dārzeni, skaidroja ticējumus. Priecīgi un smaidīgi centra ļaudis vēlēja labu ceļu mājup un aicināja ciemos atkal.

8.c klases audzinātāja: Inta Muižarāja

 
 9.a klase  Labo darbu nedēļā arī 9. a klases audzēkņi paveica ko noderīgu un labu. Divas dienas skolas apkopējai Rudītei bija kāds brīvāks solis, jo 9. a kl. skolēni paši sakopa un izmazgāja savu klasi.  Uz 202. kabineta durvīm pēc labi padarīta darba skolēni uzrakstīja zīmīti, ka Rudītei pirmdien un ceturtdien nav jāmazgā klase.Reiz kāds pasaku tēls teica:” Es neesmu burvis, es vēl tikai mācos.”  Velkot paralēles ar šo atziņu,  paši skolēni atzina: mācāmies būt izpalīdzīgi un labestīgi.9.a kl. audzinātāja Ļena Zvaigzne  
11.a klase Labo darbu nedēļā 11.a klases skolēni labprāt palīdzēja sākumskolas skolēniem apgūt datorprasmes. Rezultātā ieguvēji bija visi – gan lielie, gan mazie.
12.a klase

Pagājušajā vasarā Kristiāna, Agnese un Santa veica brīvprātīgo darbu mūzikas festivālā Saldus Saule. Iespējams, tieši tas rosināja domu šogad vienu no labajiem darbiem veikt Kalnsētas parkā. Saulainā oktobra pēcpusdienā, apbruņojušies ar darba cimdiem un maisiem, devāmies ceļā uz Kalnsētas parku. Izstaigājām takas Cieceres upes abās pusēs un savācām ievērojamu daudzumu lietu, kurām upes krastos nepavisam nevajadzētu būt. Savācām skārda bundžas, pudeles, polietilēna iesaiņojumus un pat tējkannu! Kalnsētas parks kļuva tīrāks, bet pašiem tika aktīva pastaiga svaigā gaisā, prieks par košajām lapām un visam pāri – lieliska labi padarīta darba izjūta.Ir labi, ka daudziem klasē jau ir auto vadītāja apliecība un vecāki neliedz savu auto kā pārvietošanās līdzekli. Šoreiz paldies par vizināšanu Santai, Matīsam un skolotājai.

12.a klases audzinātāja: Arta Zepa

 12.b klase

 Pelēcīgi lietainā dienā 12. b klase bija nolēmuši padarīt to krāsaināku, tāpēc devās uz Saldus zirgaudzētavu. Bruņojušies ar lāpstām, bijām gatavi darīt labo darbu – iztīrīt zirgu stalli. Mūs sagaidīja jauno jātnieku trenere Kitija Liniņa, kura ierādīja katrai grupai savu darbu. No sirds un ar prieku strādājot iztīrījām zirgu boksus, savedām tīras skaidas, satīrījām un nolīdzinājām manēžas laukumu, nomazgājām staļļa logus gan no iekšpuses, gan ārpuses. Darbs gāja tik raiti, ka katrs paspēja vēl samīļot kādu no zirgiem un pabarot ar kārumiem. Kitija bija patiesi gandarīta, ka bija tik daudz palīgu un visi nepieciešamie darbi tika paveikti īsā laikā. Iespējams, ka šo labo darbu veiksim vēl kādu reizi. Noslēgumā lielais paldies – katrs, kurš vēlējās un uzdrošinājās , varēja doties izjādē pa manēžu.

12.b klases audzinātāja Daiga Barančane

Zita Andersone