ESF projekts

106. projekta logo.jpg

3. oktobrī ESF projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā” ietvaros grupa jauniešu devās ekskursijā.

Pirmajā apskates objektā- Minhauzena muzejā skolēnu interese par paša Minhauzena dzīvi un draiskajiem piedzīvojumiem gides atraktīvajā stāstījumā bija liela. Acis un fotoaparāti mirdzēja arī jaunizveidotajā otrajā stāvā, kur izveidotas Latvijā agrāk un šodien pazīstamu cilvēku vaska figūras un izstādīta plaša alus kausu kolekcija. Muzeja sakārtotajā apkārtnē varējām iepazīties ar Saules enerģijas kolektoru, ar tā darbības principu un datorā varējām vērot ziņas par gada dažādos mēnešos uzkrāto Saules enerģiju.

Saulkrastos apmeklējām Balto kāpu, smēlāmies neizsīkstošo jūras enerģiju,  vērojām dabas veidoto balto smilšakmens jūras krastu un upes ieteku jūrā pie tās.

Tālāk devāmies uz Ādažiem, kur bija pieteikta ekskursija AS LATFOOD jeb Ādažu čipsu ražotnē. Jaunieši noklausījās interaktīvu informāciju par veselīga uztura piramīdu, atbildēja uz jautājumiem, apskatīja rūpniecisko procesu ražotnē un degustēja 4 šķirņu čipsus.

Aptaujājot skolēnus, jāsecina, ka ekskursija ļoti patika, bija sabalansētas apskates vietas gan dabā, gan telpās.

133. minhauz.jpg

 

Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/049

                           Brocēnu novada alternatīvās olimpiādes protokols nr.6

Brocēnu vidusskola, 17. septembrī 2013.g.

Disciplīna

         Vārds, uzvārds

                   Skola

    Vieta

Paralēlās virves

Oskars Soroka

Brocēnu vsk.

1.v.

 

Arvils Olmanis

Gaiķu psk.

2.v.

 

Helmuts Zīle

Brocēnu vsk.

3.v.

 

Elīna Veisa

Blīdenes psk.

A

Zirneklis

Ērika Matvijuka

Remtes psk.

1.v.

 

Roberts Briedis

Gaiķu psk.

2.v.

 

Laura Lemkena

Remtes psk.

3.v.

 

Beāte Būvmeistare

Remtes psk.

A

Riepas ripināšana

Nauris Lūsis

Remtes psk.

1.v.

 

Ernests Bušmanis

Brocēnu vsk.

2.v.

 

Jānis Polis

Gaiķu psk.

3.v.

 

Elvijs Jansons

Remtes psk.

A

 

Šoreiz olimpiāde savus dalībniekus nežēloja. Diena bija apmākusies, bieži lija. Olimpiāde notika Brocēnu vidusskolas parkā. Pavisam bija 6 uzdevumu stacijas: paralēlo virvju šķērsošana, zirnekļa tīkla pārvarēšana, bumbas ripināšana, koku atpazīšana, Brocēnu sporta skolas vēstures krustvārdu mīklas atrisināšana, drošības noteikumu pārbaude.

Izrādījās, ka visgrūtāk bija atpazīt kokus, kas aug parkā un Latvija ir bieži sastopami. Pēc noslēguma, vairāki skolēni izteica vēlmi, lai olimpiāde notiktu arī pēc projekta. Tā varētu notikt vienu reizi gadā un, var būt, nelielākam dalībnieku skaitam.

 

Sagatavoja – Laura Miķelsone

91. alt olim 17 septtt.jpg

 

79. alt olimp 17 sept.jpg

 

 

 

 

62. projekta logo.jpg

Ekskursija uz Kuldīgu un Alsungu

2013. gada 14. Jūnijā devāmies ekskursijā uz Kuldīgu- pilsētu ar dvēseli. Gids Klāvs ekskursiju pa Kuldīgu sāka no gājēju ielas, kur no senatnes uz mūsdienām raudzījās hercogs Jēkabs, kurš savā laikā Kuldīgā atstājis paliekošas vērtības. Apskatījuši senatnīgās celtnes, devāmies gar Alekšupīti, kuru mēdz dēvēt par mazo Venēciju un izbaudījām noslēpumainās un romantiskās pilsētas šarmu. Tālāk ceļš veda uz Ventas rumbu- platāko ūdenskritumu Eiropā. Apskatījām arī Pilsētas dārzu, kur uzzinājām par kino skatīšanos brīvā dabā. Bijām gandarīti par ekskursiju un gida Klāva profesionalitāti.

Tālāk ceļš veda uz Alsungu, kur mūs mīļi , ar klātiem galdiem sagaidīja suitu tradīciju uzturētāja, maizes un sklandu raušu cepēja Ruta Sokolovska. Viņa mūs pacienāja ar tēju, ļāva degustēt sklandu raušus, suitu saldskābmaizi un no tās pagatavotiem grauzdiņiem. Tad mācījāmies paši pagatavot sklandu raušus. Kamēr sklandu rauši cepās, klausījāmies stāstījumā par suitu tradīcijām.

Visbeidzot pazemes noslēpumainību izbaudījām 400 m garajās Riežupes smilšu alās.

 

Inita Valtere

 

 

                         62. projekta logo.jpg  Brocēnu novada alternatīvās olimpiādes protokols nr.5

Brocēnu vidusskola, 17. aprīlī

Disciplīna

         Vārds, uzvārds

                   Skola

    Vieta

Psiholoģija

Monta Trokša

Blīdenes psk.

1.v.

 

Nauris Lemkens

Remtes psk.

2.v.

 

Juris Jurģis Blumentāls

Brocēnu vsk.

3.v.

Veselība

Ģirts Račkauskis

Gaiķu psk.

1.v.

 

Roberts Briedis

Gaiķu psk.

2.v.

 

Inese Keble

Remtes psk.

2.v.

 

Juris Tolstonogovs

Gaiķu psk.

2.v.

 

Anna Marija Tolstonogova

Gaiķu psk.

2.v.

 

Ansis Grišāns

Brocēnu vsk.

3.v.

 

Lelde Āboltiņa

Blīdenes psk.

3.v.

Klinšu siena

Ralfs Brasla

Brocēnu vsk.

1.v.

 

Ansis Grišāns

Brocēnu vsk.

2.v.

 

Jānis Polis

Gaiķu psk.

3.v.

 

Kristiāns Neilands

Blīdenes psk.

3.v.

 

Šoreiz Alternatīvās olimpiādes tēma bija „Veselība”. Olimpiādi gatavoja skolas medmāsa, psiholoģe un klinšu kāpšanas instruktors. Organizatoru doma, rīkojot olimpiādi, bija parādīt cilvēka veselības dažādās šķautnes un likt bērniem ikdienā aizdomāties par savu dzīvesveidu un to, kā mēs paši varam uzlabot savu dzīves kvalitāti. Grūtāk gāja klinšu kāpšanas posmā. Daudzi skolēni baidījās no augstuma, sākumā neuzticējās instruktoram. Bet olimpiādes noslēgumā vēl ilgi vēlējās kāpelēt gan zēni, gan meitenes.

 

Sagatavoja: Laura Miķelsone

3. alternat olimp1.jpg

 

 

 

Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/049

 

 

 

Komandu veidošanas pasākums Reāls piedzīvojums

 

    24. un 25.aprīlī Blīdenes pamatskolā notika Komandas veidošanas pasākums, kurā piedalījās 7. un 8.klašu skolēni. Instruktori brauca no Ādažiem, lai pavadītu ar mums visu dienu. Visi uzdevumi bija ļoti interesanti. Bija rāpšanās pa trosēm, kur varēja pārbaudīt savu līdzsvaru. Patika orientēšanās, jo iemācījāmies lietot kompasu,  ,,aklie kurmji”, kuros bijām pārsmējušies, jo visu laiku kritām un cēlāmies, kritām un cēlāmies… Interesanta, bet sarežģīta bija radioaktīvā zona, kur varēja ,,zaudēt ķermeņa daļas”, ja nepareizi zonā ielīda, mantu meklēšana, bundžu gāšana ar rotaļu vistu, bumbiņu pārvietošana bļodās. Visinteresantākā tomēr  likās loka šaušana, šķēpa mešana, šaušana ar gaisa bisi. Protams, katram skolēnam bija savs viedoklis, kas viņam labāk padodas vai patīk. Mēs labāk iepazinām viens otru, mums visu laiku bija jautri. Traucēja varbūt nedaudz laika apstākļi, jo bija diezgan stiprs vējš. Laiks paskrēja nemanot, kas tikai pierādīja, cik mums bija interesanti! Instruktori bija jauki, saprotoši cilvēki, ar kuriem varēja parunāties par dažādām tēmām. Būtu forši, ja mēs kādreiz varētu aizbraukt uz Ādažiem, jo tur esot vēl interesantāk, īpaši vasarā.

   Mums ļoti, ļoti patika šis pasākums!

7. un 8.klases skolēni – dalībnieki.

 

 

54. projekta logo.jpg

3. izdzīvošanas pasākums Blīdenes pamatskolā

22. februārī Brocēnu jauniešu centra „Kopā” apmeklētāji piedalījās ļoti interesantā Izdzīvošanas pasākumā, ko organizēja Blīdenes pamatskolas skolotāji un jaunsargi . Pasākuma dalībnieki iepazinās ar ieročiem, mācījās izjaukt un salikt šaujamieročus , iekurt sniegā ugunskuru un uz tā uzvārīt olu, kā arī darbojās dažādās interesantās spēlēs. Visai komandai kopā sasietiem vajadzēja sameklēt sniegā izmētātās bumbiņas un konfektes, visai komandai slēpot uz vienām, lielām slēpēm un vizināt vienam otru. Pasākumā piedalījās arī skolēni no Brocēnu vidusskolas,  Gaiķu, Remtes, un Blīdenes pamatskolas. Pasākumu dalībniekiem  pasākums ļoti patika.

Blīdenes pamatskolas 9. klases skolniece Viola Remese

Izdzīvošana

Mūsu skolā 22. februārī notika izdzīvošanas nometne, kurā piedalījās skolēni no piektās līdz devītajai klasei. Bija sabraukuši skolēni no Brocēnu novada skolām.

Nometne sākās 10.00 no rīta Blīdenes pamatskolas sporta zālē, kur bija jau ieradušies divi jaunsargi un zemessargs. Viens no jaunsargiem mums stāstīja par kompasiem un kartēm. Mēs iemācījāmies kā sauc katru kompasa detaļu un kā atrast cilvēkus nosakot koordinātes kartē. Pēc tam mums pašiem bija jāiet laukā un, skatoties kompasā, bija jānokļūst noteiktā vietā. Dažiem tas sanāca, bet dažiem nē. Man tas likās ļoti interesanti. Pēc tam mēs devāmies atpakaļ skolā uz sporta zāli, kur mums deva ieročus. Viens no jaunsargiem mums rādīja kā tos var izjaukt un salikt atpakaļ. Man tas likās interesanti, jo pirmo reizi turēju rokās tādu ieroci. Mums nācās arī ieroci izjaukt un salikt ar aizsietām acīm. Tas arī likās interesanti, jo daudzi nevarēja atcerēties, kad, kas bija jādara. Pēc tam mums bija pusdienas un brīvais laiks. Visvairāk man patika, ka mums vajadzēja visiem kopā piecelties un pateikt paldies pavārītei. Pēc neliela pārtraukuma mēs devāmies atpakaļ uz sporta zāli. Mums viens no jaunsargiem parādīja kā sasiet divkāršo mezglu ar drošības mezgliem. Man tas sanāca uzreiz, bet citiem nesanāca. Pēc tam mēs sadalījāmies grupās, lai varētu doties ārā iekurināt ugunskuru. Mums iedeva katliņu, blašķi ar ūdeni, vienu jēlu olu un divus sērkociņus. Mums bija jāiekurina ugunskurs un jāuzvāra ūdens ar olu līdz tā pārplīst. Grupa, kurā piedalījos es bija pirmā kurai tas izdevās. Pēc tam mēs olu varējām paši apēst. Tad mēs devāmies atpakaļ skolā, kur mēs atvadījāmies no zemessarga un jaunsargiem, bet mums diena turpinājās. Mūs sadalīja atpakaļ pa skolām. Mums bija jāiet ārā un jāpiedalās dažādās sporta aktivitātēs. Kopā bija sešas aktivitātes. Pirmajā mums sasietiem kopā bija jāsavāc bumbiņas. Otrajā aktivitātē atkal sasietiem kopā bija sniega jāsameklē sešas konfektes. Tas bija ļoti interesanti un smieklīgi. Trešajā aktivitātē bija jāsameklē numuriņi atkal sasietiem kopā. Visās šajās trijās aktivitātēs bija jābūt saliedētai komandai, lai nebūtu tā ka viens skrien uz vienu pusi, bet otrs uz otu pusi. Ceturtajā aktivitātē bija jāmet bumbiņa pa „ābolīti”. Šajā aktivitātē bija jābūt ļoti precīzam, lai iegūtu visvairāk punktu. Piektajā aktivitātē bija jāvelk savs komandas biedrs ragavās. Šajā aktivitātē bija nepieciešams spēks un ātrums. Te arī varēja kārtīgi izsmieties un izkustēties. Sestajā un pēdējā aktivitātē mums vajadzēja slēpot ar slēpēm. Tas likās grūti, jo slēpes bija slidenas. Kājas slīdēja nost. Te arī varēja pasmieties un izkustēties. Pēc visām sporta aktivitātēm mums skolā bija vakariņas. Tad arī mums paziņoja rezultātus. Katra skola saņēma kādu saldumu. Un pēc tam diena bija beigusies un varēja doties mājās.

Kopumā man šī diena ļoti patika un es domāju, ka citiem tā arī patika. Es būtu ar mieru piedalīties vēl līdzīgos pasākumos.38. izdzivosana2.jpg

 

54. projekta logo.jpg

15.02. Brocēnu vidusskolā notika Alternatīvās olimpiādes 4 kārta. Šoreiz uzdevumi bija nedaudz sarežģītāki kā parasti, jo olimpiādes tēma bija eksperimenti. Uzdevumus gatavoja matemātikas, fizikas un ķīmijas skolotājas. Interesanti bija vērot kā skolēni ikdienā iegūtās zināšanas mācību priekšmetos izmanto sadzīves situāciju risināšanā. Izrādās, ka sadzīvē skolēnu vecumam nav nozīmes. Vienlīdz labas sekmes parādīja gan 4. klases, gan 8. klases skolēni. Jo vienkāršāki uzdevumi, jo lielākas grūtības tos izpildīt.

                            Alternatīvās olimpiādes protokols nr.4

Brocēnu vidusskola, 2013. gada 15. februārī

              Vārds, uzvārds

                Skola

     Vieta

Alvils Ādamsons

Blīdenes pamatskola

1.v.(ķīmija)

A -mat.

Nauris Lūsis

Remtes pamatskola

2.v.(ķīmija)

Krista Zauerhagena

Blīdenes pamatskola

2.v.(ķīmija)

3.v.(mat.)

A-fizika

Ģirts Račkauskis

Gaiķu pamatskola

3.v.(ķīmija)

3.v.(fizika)

Arvils Olmanis

Gaiķu pamatskola

1.v.(fizika)

A -mat.

Juris Jurģis Blumentāls

Brocēnu vidusskola

2.v.(fizika)

Miks Mārtiņš Polis

Gaiķu pamatskola

1.v.(mat.)

A-fizika

Nauris Lemkens

Remtes pamatskola

2.v.(mat.)

Gints Krūmiņš

Blīdenes pamatskola

A-fizika

A-ķīmija

Amanda Kļaviņa

Gaiķu pamatskola

A-ķīmija

Māris Lemkens

Remtes pamatskola

A-ķīmija

Dairis Štālis

Remtes pamatskola

A -ķīmija

Baiba Lietiņa

Remtes pamatskola

A-ķīmija

Anete Arāja

Blīdenes pamatskola

A -ķīmija

Karīna Tolopilo

Blīdenes pamatskola

A-ķīmija

Mārtiņš Ķevlis

Brocēnu vidusskola

A -ķīmija

Protokolēja – Brocēnu novada metodiskā darba vadītāja – L. Miķelsone2. alternat olimp1.jpg

 

 

49. projekta logo.jpg

Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/04

Piparkūku darbnīca Brocēnu vidusskolā

 2012. gada 20.,21. decembrī  ESF projekta „Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā” ietvaros notika praktiskās nodarbības ēst gatavošanā, degustācijā un galda kultūrā. Tā kā pie sliekšņa klauvēja Ziemassvētki, kuros vienmēr galdā jāceļ tradicionāli un pašgatavoti  latviešu ēdieni, šo praktisko nodarbību izvēle bija pīrādziņu, smalkmaizīšu un piparkūku gatavošana, cepšana, degustācija.

Pēc nodarbībām bija gandarījums par to, ka katrs nodarbību dalībnieks bija apņēmības pilns palīdzēt mājās sagatavot Ziemassvētku mielastu.

Nodarbības vadīja Inita Valtere

85. piparkuku darbnica.jpg

 

 

                 49. projekta logo.jpg

  Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/04

 

                            3.oktobrī Blīdenes pamatskolā notika aktivitāte
Izdzīvošanas pasākums 2  “Lielais izgājiens”.

Piedalījās projekta  dalībskolu komandas.
Veica pietiekami lielus attālumus kājām, ap 10 km.
Apguva un pielietoja kompasu, orientēšanās apzīmējumus kartē.
Kontrolpunktos:
1.Meklēja mežā lietas, ko pats pazīst. sekoja saruna par šīm lietām un to pielietojumu, bīstamību.
2.Bija jāatrod vieta pēc fotogrāfijas.
3.Orientējoties pēc zīmēm, jāsameklē burti un jāizveido vārds.
4.Jāšķērso novadgrāvis uzceļot tiltiņu pāriešanai, lai visa komanda tiek pāri.
5. Šaušana ar gaisa pneimatisko šauteni pa pašu piepūstiem baloniem.
6. Ugunskura iekuršana no dabā atrodamiem kurināmiem materiāliem, uz ātrumu, un vēl pārdedzināt striķīti, kurš nostiepts virs ugunskura.
Un pusdienas, un desiņu cepšana ugunskurā pēc fiziskām aktivitātēm! Garšoja ļoooti labi!
Dalībnieki nogura, bet bija apmierināti ar pasākumu! Apguvuši dažas lietas no jauna, dažas atcerējušies.

Uz tikšanos “Izdzīvošanas  pasākumā 3”!

Sporta skolotājs L.Bergmanis

 

 

                                Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/04

 

Komandas veidošanas pasākums Blīdenes pamatskolā

3.maijā notika “Komandas veidošanas” pasākums. Blīdenes pamatskolas  skolēniem.
Pasākumu vadīja “Reāla piedzīvojuma” skola –  ar aktivitātēm, kuras veicina sadarbību, labu satikšanu, izpalīdzību un savstarpēju atbalstu. Pārbaudījumi, kuros bez sarunāšanās un instrukcijām, tikai ar acu skatu un  kustībām vienam otru jāsaprot un jāatbalsta.
Dalībniekiem ļoooti patika!
Iemācījās dažādas komunikāciju lietas un savstarpējo atbalstu.

Sagatavoja: R. Bidiņa

                            „Izdzīvošanas pasākums” Blīdenes pamatskolā

 

24.maijā Blīdenes pamatskola organizēja projekta aktivitāti “Izdzīvošanas pasākums”.
Piedalījās visi sadarbības partneri – Remtes, Gaiķu un Blīdenes  pamatskolu, Brocēnu vidusskolas, Jauniešu centra “Kopā” un Rubas speciālās internātskolas komandas, ar 6 dalībniekiem katra.
Skolēni mācījās rast risinājumus dažādās situācijās dabā – iekurt ugunskuru, sniegt pirmo palīdzību, orientēties, pazīt ārstniecības augus. Un vēl – celt telti, rāpties pa virvēm.
Iemaņas, kuras allaž var noderēt!
Smaidīgi, apmierināti, sadraudzējušies un tikai mazliet noguruši visi bija pasākuma beigās – pie ugunskura!
Sagatavoja: R. Bidiņa

 

                            Alternatīvā olimpiāde Brocēnu vidusskolā

Alternatīvā olimpiāde 26. septembrī norisinājās jau 3.reizi. Šoreiz  skolēni rādīja savas prasmes un iemaņas dažādās situācijās, kas rodas ikdienas dzīvēs: smērēja maizītes, sniedz pirmo medicīnisko palīdzību un strādāja kokapstrādes darbnīcā. Paralēli iemaņām, darbnīcu vadītāji pārbaudīja arī skolēnu zināšanas attiecīgajā jomā. Esam pārliecinājušies, ka svarīgi ir motivēt skolēnus noticēt savām spējām, atraisīt personību, veicināt prasmi darboties nepieredzētās situācijās.

 

Alternatīvās olimpiādes protokols nr.3

26.09.2012., Brocēnu vidusskola

 

Vārds, uzvārds

Skola

Iegūtā vieta

Krists Ādamsons

Blīdenes pamatskola

3.v.

Viola Remese

Blīdenes pamatskola

1.v.

Laura Lemkena

Remtes pamatskola

3.v.

Krista Rudovica

Brocēnu vidusskola

3.v.

Roberts Briedis

Gaiķu pamatskola

3.v.

Arvils Olmanis

Gaiķu pamatskola

2.v.

Paula Kļaviņa

Gaiķu pamatskola

1.,1.v.

Zane Štemme

Brocēnu vidusskola

2.v.

 

Sagatavoja: L. Miķelsone

 

104. projekta logo.jpg

Projekts “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”

Vienošanās nr. 2011/0026/1DP/1.2.2.4.2./11/APIA/VIAA/049

Vides izglītības nometne „Vabulis”

Brocēnu vidusskolā

9.07. – 14.07.2012.

Brocēnu novada sākumskolas bērniem šī vasara paliks spilgtā atmiņā. Pateicoties ESF projekta „ Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā” finansējumam no 9.07.-14.07. tika organizēta vides izglītības nometne „Vabulis”. Šogad nometnē bija iespējas arī piedalīties tiem bērniem, kuriem ikdienā iekļaušanās mācību stundās sagādā grūtības. Par interesantu un radošu darbu liels paldies pedagogiem Svetlanai Tarasovai, Olgai Sušinskai, Dacei Viļumsonei, Vivitai Ķezberei un brīvprātīgajiem skolotājiem Evai Rabovičai, Matīsam Žundam, Ketijai Ķezberei.

Nometnē bērniem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās: uzburt ugunspuķes, dedzināt koka dēlītī rakstus, izgatavot veiksmes amuletu, apgleznot krūzītes, eksperimentēt ar vielām un likt spuldzītei iedegties pašu gatavotā elektriskā spēlē. Apbrīnojama bija bērnu enerģija un vēlme darboties. Ekskursijā pa Kurzemi ķērām vēju Rodeļu trasē, veicām spēka mitriķu pārbaudījumus Imulas pasaku mežā un apmeklējām kara muzeju Zantē.

 Nometnes laikā iepazinām arī savu Brocēnu novadu. Izstaigājām barona takas Remtes muižā un viesojāmies lauku sētā. CEMEX ražotnē izpētījām, kā top cements.

Āra nodarbībās bērni iepazina pļavas un meža iemītniekus, pina bārdas no doņiem, grupās darbojoties, demonstrēja putnubiedēkļu modes skati. Jautru, sportisku olimpisko garu izjuta netradicionālās sporta aktivitātēs un riteņbraukšanas veiklībā.

Noslēpumu un intrigu uzturēja slepenā blēņdara Ņurņika uzdevumi, no kuriem veidojot stāstu, bērniem bija jāprot atrast vides vērtības Brocēnu novadā. Nometnes devīze „Saredzi, sajūti, sadzirdi!” aicināja būt draudzīgiem un redzīgiem.

Sagaidot nometnes kulmināciju-nakts pārgājienu, vakara pasaciņas vietā bija kopīgs pasākums ar vecākiem, kuri saklāja skolā gultas vietas, cepa desiņas un turēja īkšķus, sagaidot bērnus no nakts trasītes pārbaudījumiem. Uzticība un komandas gars ļāva pārvarēt nakts melnumā radušās bailes, pārvarot šķēršļus. Tikai nakts pārgājienā atklājās, ka lielākā vērtība un dārgumi ir kopīgi nometnē pavadītais laiks un iegūtie draugi.

 

 


                      Projekta pirmā pusgada darba izvērtējums


1.      Atzinīgi tiek novērtēts skolotāja palīga darbs, īpaši darbā ar 1. klases skolēniem.

2.      Pagarinātās dienas grupā vairāk darbā tika piesaistīti arī citi mācību priekšmetu skolotāji, skolēniem bija iespējas papildus saņemt konsultācijas nepieciešamajos priekšmetos ,kopumā uzlabojās dažu skolēnu sekmes;

3.      Pulciņu aktivitātēs bērni apguva praktiskas iemaņas dažādu rotājumu gatavošanā, ēst gatavošanā, zēni-kokapstrādes prasmes, pirmās palīdzības sniegšanā.

4.      Vērtīgas bija psihologa, logopēda un sociālā pedagoga nodarbības gan individuāli, gan klašu grupām.

5.      Īpaši atzinīgi novērtētas Izdzīvošanas prasmju pasākums, komandas saliedēšanas pasākums un alternatīvā olimpiāde.

 

 

 


9. maijā Remtes pamatskolā notika Alternatīvās olimpiādes kārtējais posms.
Šoreiz olimpiāde notika brīvā dabā. Skolotājas bija parūpējušās, lai olimpiādes dalībnieki varētu savas zināšanas par dabaszinībām pārbaudīt praksē. Tādēļ olimpiādes tēma bija „Eksperimenti”. Izrādījās, ka lauku bērniem visgrūtāk bija atpazīt kokus. Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju sadraudzēties ar citu skolu skolēniem un parādīt savas prasmes un spējas. Noslēgumā Remtes pagasta vadītāja bija sagādājusi iespēju visiem kopā pasēdēt pie ugunskura Remtes parka populārākajā vietā – pie Mīlestības ozola.

 

                             Alternatīvās olimpiādes protokols nr.2

                                      Remte, 2012. gada 9. maijā

Npk.

               Vārds, uzvārds

                  Skola

Vieta

1.

Kristers Grietnieks

Brocēnu vsk.

1.v.

2.

Diāna Rudovica

Brocēnu vsk.

1.v.

3.

Marta Uskāne

Blīdenes psk.

1.v.

4.

Kaspars Zolmanis

Brocēnu vsk.

1.v.

5.

Olita Dīcmane

Brocēnu vsk.

2.v.

6.

Iluta Zonberga

Remtes psk.

2.v.

7.

Dāvis Dāvids Bergs

Blīdenes psk.

2.v.

8.

Krists Ķiepis

Remtes psk.

3.v.

9.

Samanta Albina

Gaiķu psk.

3.v.

10.

Agate Cine

Brocēnu vsk.

3.v.

 

Protokolu sagatavoja: Novada metodiskā darba vadītāja – L. Miķelsone

 

 

 

Alternatīvā olimpiāde Gaiķu pamatskolā

            28. martā Gaiķu pamatskolā notika projekta. ,,Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā”  ietvaros plānotā Alternatīvā olimpiāde, kurā piedalījās 45 skolēni no visām novada skolām.

     Dalībniekiem tika dota iespēja parādīt savas prasmes trīs dažādās darba grupās.

Visvairāk dalībnieku bija darba grupā, kur darbojās zēni. Viņu uzdevums bija  no finiera  izgatavot svečturi. Šo grupu vadīja skolotājs R.Zaics

     Savukārt meitenes varēja izvēlēties -vai nu apgleznot stiklu un sašūt mobilā tālruņa maciņu (vadītāja skolotāja T. Veigule), vai veidot skaistus, krāsainus pušķus no konfektēm.-darbu vadīja skolotāja A. Burkovska.

       Darba noslēgumā gatavie darbi tika izstādīti skolas zālē  komisijas novērtēšanai.

Skolēni atzina, ka šāda veida olimpiādēs viņi nejūtas nezinoši un neprotoši. Dažas dalībnieku atziņas: „Bija prieks, ka mūs ievēroja un mūsu darbu novērtēja”, „Izrādās, ka arī mēs varam piedalīties olimpiādēs”, „Skolā ļoti klasesbiedri bija izbrīnīti, ka man jābrauc uz olimpiādi”

 Priecājamies arī par to, ka godalgotas vietas ieguva skolēni no visām skolām!

Brocēnu novada alternatīvās olimpiādes protokols 2012. gada 27. martā.

Npk

            Vārds, uzvārds

       Skola

         Vieta

1.

Krists Ādamsons

Blīdenes psk.

1.v.

2.

Roberts Briedis

Gaiķu psk.

2.v.

3.

Dāvis Dāvids Bergs

Blīdenes psk.

3.v.

4.

Diāna Rudovica

Brocēnu vsk.

1.v.

5.

Laura Briede

Gaiķu psk.

2.v.

6.

Aiga Ozoliņa

Blīdenes psk.

3.v.

7.

Agate Cine

Brocēnu vsk.

1.v.

8.

Annemarija Tolstonogova

Gaiķu psk.

2.v.

9.

Madara Gerharde

Remtes psk.

3.v.

 

Projekta piedāvātās iespējas Brocēnu vidusskolas skolēniem un vecākiem

  1. Pagarinātā dienas grupa no 5.-9. klasei
  2. Attīstošās sporta nodarbības.
  3. Atbalsta personāla nodrošinājums no 1.-12. klasei: logopēds, psihologs un sociālais pedagogs.
  4. Skolotāja palīgs no 1.-4. klasei.
  5. Papildus apmācību nodrošinājums valsts pārbaudes darbu priekšmetos no 1.-12. klasei.
  6. Medicīniski koriģējošā vingrošana.
  7. Pasākumi darba un sadzīves prasmju veicināšanai no 5.-9. klasei.
  8. Nometne „Vabulis” jūlija mēnesī.
  9. Mācību materiālu izveide internetvidē matemātikā, latviešu valodā un angļu valodā 5.-6. klasei.
  10. 2 mācību ekskursijas.

 

Tuvāka informācija par nodarbību norisi  – Laura Miķelsone     vesturel@ inbox.lv

 

 

 

Pasākumi projekta ietvaros no janvāra līdz aprīlim.

Brocēnu vidusskolā

 

Projekts veiksmīgi savu darbu ir uzsācis. Pirmajos trijos mēnešos Brocēnu vidusskolā jau notikušas vairākas aktivitātes. Darbu sākuši skolotāju palīgi, pagarinātā dienas grupa un atbalsta personāls. Sākumskolas skolotāji atzinīgi vērtē savu palīgu darbu. Vecāki izsaka atzinību par pagarinātās grupas iespējām pamatskolas posmā. Kolēģi vairāk pamanījuši atbalsta personāla lielo lomu sociāli atstumto bērnu integrācijā izglītībā pamatskolas posmā.

Veiksmīgi noritēja „Brocēnu četrcīņa”. Pasākumā piedalījās visas novada skolas un Rubas internātpamatskola.

Par lielu veiksmi uzskatāma „Alternatīvā olimpiāde”. Ar vien vairāk skolēnu izsaka vēlmi piedalīties pasākumos, kuros nepārbauda zināšanas, bet dzīvesprasmes.

Pēc abiem pasākumiem skolotāji, secināja, ka skolēniem vairāk patīk pasākumi, kuros viņi mācās, atklāj un piedzīvo ko jaunu.

 Skolēnu grupa pabija ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Dabas muzeju un teātra izrādi „Sūnu ciema zēni”, izgatavoja dekorus Lieldienām un skolotāju konferencei „Redzi ar acīm, domā ar sirdi”.

Regulāri notiek koriģējošās vingrošanas un attīstošās sporta nodarbības.

Vienu reizi nedēļā skolēniem ir iespēja apmeklēt valsts pārbaudes darbu priekšmetu papildus nodarbības.

Projekts sabiedrībā ir pamanīts un guvis atsaucību skolēnu un viņu vecāku vidū.

                                Sagatavoja – Laura Miķelsone

 


Blīdenes pamatskolā

Ar projekta īstenošanas uzsākšanu š.g. 02. janvārī skolā strādā skolas psihologs, kurš sniedz atbalstu bērniem un jauniešiem, pedagogiem ikdienas saskarsmes jautājumu risināšanā un problēmu gadījumos. Notikušas iepazīšanās un izzināšanas nodarbības visās klasēs.

   Skolā strādā sociālais pedagogs, kurš sniedz atbalstu ikdienas sociālo jautājumu risināšanā – skolas apmeklējums, pusdienošana, saskarsmes jautājumi ģimenēs u.c.

   Darbību paplašinājis logopēds. Iespējas saņemt palīdzību ir vairākiem skolēniem.

  Darbu uzsācis karjeras konsultants. Notiek nodarbības karjeras izvēles jautājumos, skolā viesojās dažādu profesiju pārstāvji.

   Izveidota pagarinātās dienas grupa 5.-9.klašu skolēniem. Ir iespēja veikt mājas darbus un uzdevumus ar kvalificēta personāla atbalstu.

  Izveidots jauns amats – skolotāja palīgs, kurš sniedz atbalstu skolēniem, kuriem tas nepieciešams mācību procesā. Nodrošina arī individuālu darbu.

   Mācību priekšmetu skolotāji sniedz individuālas konsultācijas savos mācāmajos priekšmetos, gan sasniegumu uzlabošanai, gan erudīcijas attīstīšanai.

  Notiek koriģējošās vingrošanas nodarbības. Bērniem un jauniešiem ir iespēja uzlabot savu stāju un veselību.

  Skolēnu komanda ar panākumiem piedalījās Brocēnu četrcīņas pasākumā.

  Notikušas nodarbības radošajos rokdarbos.

Sagatavoja – R. Bidiņa

 

Remtes pamatskolā

Projekts noris veiksmīgi, viss ieplānotais un paredzētais notiek.

Mācību darbā: 1 stundu nedēļā  notiek konsultācijas šādos mācību priekšmetos- latviešu valodā, krievu val., angļu val., matemātikā, fizikā, ķīmijā.

            5.-9. klases skolēniem katru dienu nodrošināta pagarinātā dienas grupa.

Atbalsts skolēniem; 9 stundas nedēļā strādā psihologs ( 1 st. no tām smilšu terapija)

                               Katru dienu ar skolas kavētājiem, nesekmīgajiem strādā soc. pedagogs

Pulciņi: 2 st. nedēļā 5.,6.kl. skolēniem ir radošās domāšanas nodarbības,  2 st. nedēļā  notiek attīstošās sporta nodarbības ( braucam arī peldēt),  februārī darbu uzsāka, martā darbu turpina  leļļu teātra pulciņš, kurā gatavo izrādi Mātes dienai.  Mājturības pulciņš darbojās februārī un martā. Šajā pulciņā gatavo dekorus skolas noformējumam. Martā darbu uzsāka dārza darbu pulciņš, ir sasētas puķes skolas apstādījumiem.

Pulciņiem stundu ir maz, bet lielākais ieguvums ir pag. grupa, soc. pedagogs, psihologs un peldēšana.

Sagatavoja – A. Rutka

Gaiķu pamatskola

1.      Atbilstoši plānam notiek skolotāja palīga darbs 1.-4. klasē (D. Vārna)

2.      Pagarinātās dienas grupas darbas no 5.-9. klasei (E. Liepkalne)

3.      Psihologa konsultācijas 1xnedēļa    (V. Allere)

4.      Piedalījāmies Brocēnu vidusskolas pasākumā,,Brocēnu četrcīņa”

5.      Veiktas  nodarbības aktivitātē 2.7.6.

1.      sporta,

2.      mājturības prasmju apgūšanaā

Sagatavoja – Dz. Bērtulsone

 

 

 

Projekta “Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā Brocēnu novadā” ietvaros 7.februārī notika pasākums „Brocēnu četrcīņa” kurā notika teorētiski un praktiski  konkursi matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā, izmantojot informācijas tehnoloģijas un Brocēnu vidusskolā esošās iekārtas un mācību spēles. Pasākuma mērķis – ieinteresēt skolēnus matemātikas un dabaszinātņu priekšmetu apguvē, pielietot teorētiskās zināšanas praksē, veicināt skolēnu sadarbības, komunikācijas prasmes un karjeras izvēli.

Foto no pasākuma varat aplūkot šeit

http://failiem.lv/u/lmiewpy

 

 

 

Irēna Birgersone