„RIPO DROŠI!”

2016./2017.m.g. Brocēnu vidusskolā veiksmīgi ar lielu atsaucību darbojās velopulciņš „Ripo droši!”. Visplašāk apmeklētā bija 3.-4.klašu skolēnu grupa, kuru galvenais mērķis bija iemācīties ceļu satiksmes noteikumus un veiksmīgi nokārtot velovadītāja eksāmenu. Tie, kam tiesības jau „kabatā”, piedalījās CSDD organizētajos konkursos. Vairāki vecāko klašu skolēnu papildināja savas zināšanas, lai iegūtu mopēda vadītāja tiesības. Atskatoties uz iepriekšējo mācību gadu, tas ir bijis bagāts ar veiksmīgiem startiem CSDD konkursos.

10.februārī 6.-8.kl. skolēniem paredzētā CSDD konkursa “Gribu būt mobils!” Liepājas reģiona pusfinālā mūsu skolas komanda “Min un rullē!” (Nora Grišāne, Rēzija Kalve, Ksenija Sanduļaka, Aleksandrs Puškarjovs, Jānis Štegmanis) ieguva godpilno 3.vietu un, atpaliekot tikai par 1 punktu, komanda “Ašie velobraucēji” (Amanda Avgustiņa, Karīna Blūma, Krista Ulena, Ralfs Stūris, Klāvs Valteris) – 4.vietu! Savukārt, 7.klašu puišu komanda (Roberts Augustiņš, Ādams Maks, Rolands Puķe, Mārtiņš Šulcs, Rainers Brasls) veiksmīgi startēja neklātienes kārtā. Pēc konkursa nolikuma tikai 2 komandas no skolas iegūst tiesības piedalīties pusfināla sacensībās.

13.aprīlī Saldus vidusskolā norisinājās “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” 1.kārtas sacensības. Tajās veiksmīgi piedalījās arī 15 Brocēnu vidusskolas 3.-5.klases skolēni – komandas “Ašie riteņi”, “Četri velodraugi”, “Brocēnu braucēji” un 3 individuālie dalībnieki. Skolēniem bija iespēja reizē ar piedalīšanos sacensībās nokārtot velovadītāja eksāmenu (ja vēl nav vadītāja apliecība). Lai piedalītos šajās sacensībās, jāzina ne tikai ceļu satiksmes noteikumi, bet arī jāpārzina velo uzbūve un pirmās palīdzības jautājumi, kurus palīdzēja iemācīties skolas medmāsa Lienīte Jekavicka. Brocēnu vidusskolai šis bija kā 5.jubilejas gads dalībai šajās sacensībās.

3.maijā Liepājas A.Puškina 2.vsk. norisinājās CSDD konkursa “Jauno satiksmes dalībnieku forums” 2.kārtas sacensības. Tajās piedalījās divas Brocēnu vsk. komandas – “Četri velodraugi” (Roberta Laurinoviča, Aleksandra Šakale, Gustavs Līcis-Līcītis, Toms Patriks Lūsēns) un “Ašie riteņi” (Dārta Dzene, Lillija Oliņa, Dans Tepļenkovs, Kaspars Lasmanis), jo iekļuva 20 spēcīgāko komandu vidū no Liepājas, Ventspils un Saldus 1.kārtas sacensībām. Lai arī godalgotas vietas netika iegūtas, velobraucēji bija gandarīti un priecīgi par labi pavadītu dienu – par saulaino laiku, par foršajiem tiesnešiem, par aktivitātēm, par gūto pieredzi. Vairāk informācijas http://berniem.csdd.lv/index.php/jaunumi-2017

Arī nākamajā māc. gadā plānotas velopulciņa nodarbības – gan tiem, kas mācīsies 1.gadu, gan arī paplašinās un pilnveidos savas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un satiksmes drošībā. Dalībniekiem praktiskajās nodarbībās būs izmantot vēl pilnīgāku šķēršļu joslas aprīkojumu un 2 jaunus velosipēdus, kuri tiks iegādāti, pateicoties Brocēnu novada pašvaldības piešķirtajam līdzfinansējumam projektā „Brocēnu novada skolēns – prasmīgs un zinošs velobraucējs”. Projekta ietvaros rudenī plānotas nodarbības ar sacensību elementiem visu Brocēnu novada skolu 4.-5.klašu skolēniem.

Velopulciņa „Ripo droši!” vadītāja Anete Milta

 

 

Irēna Birgersone