Mācāmies padarīt stundas interesantākas

Sadarbības grupā sākumskolas posmā, ar Erasmus + projektā iegūtām zināšanām , dalījās kolēģes Evita Sergejeva un Dace Viļumsone. Sniedzām nelielu ieskatu par interneta vietnēm, kuras izmantojot  mācību procesā,  skolēni varēs  izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Tas padarīs mācību procesu aizraujošu un interesantu. 

Projekts Nr.2019-1-LV01-KA101-062071 tiek  īstenots Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA1) skolu sektora finansējuma ietvaros.

														
Irēna Birgersone

Apsveicam

Apsveicam Reini Leju (4.b kl.) ar iegūto 3.vietu starpnovadu 4.klases latviešu valodas olimpiādē. Paldies skolotājai Venetai Pekai.

														
Irēna Birgersone

Improvizācija ienāk Brocēnu vidusskolā

Improvizācija ienāk Brocēnu vidusskolā 9. februārī projekta ”Kas meklē, tas atrod!” ietvaros uz Brocēnu vidusskolu tika uzaicināta Ieva Garjāne. Viņa jauniešiem pastāstīja par savu nodarbošanos. Tad Ievas vadībā darbojāmies paši. Ar improvizācijas metodēm tika veicināta komunikācija starp klasesbiedriem, ar asociatīvo kāršu spēlēm iepazinām viens otru daudz labāk, uzzinājām par sevi kaut ko jaunu. Svarīgākais, manuprāt, bija tas, ka aktivitātes lika gan sev, gan citiem justies īpašiem un saprast, ka mums visiem nav jābūt vienādiem. Nodarbības bija ļoti noderīgas, taču pārāk īsas.  Kopā nolēmām, ka labprāt atkārtotu tikšanos ar Ievu Garjāni.

Projekta dalībniece Evelīna Grinkeviča 7.a

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

														
Irēna Birgersone

Nodarbība “Sprīdīša ceļojums Eiropā-angļu valodā”

Nodarbībās skolēni iegūst zināšanas, kuras nepieciešamas plānojot ceļojumu un ceļojot. Skolēni izzina valstis- populārus arhitektūras objektus, tautības un karogus. Veic praktiskus uzdevumus, veido dialogus un spēlējot “lomu spēles” iepērkas veikalos, pasūta ēdienus no ēdienkartes, pērk biļetes un virtuāli kārto čemodānus ceļojumam. Skolēni apgūst nepieciešamās pieklājības frāzes, savstarpēji sadarbojas, runājot angļu valodā. Nodarbības ieinteresē iepazīt citu valstu kultūru, iegūt vārdu krājumu, lai spētu pajautāt un atbildēt dažādās situācijās ārvalstīs. 

														
Irēna Birgersone

Profesiju diena

														
Irēna Birgersone

Lepojamies

Apsveicam ar panākumiem olimpiādēs!

Starpnovadu matemātikas olimpiādē –2.vieta Līzai Elizabetei Jakušenkovai (9.b). Paldies skolotājai Maijai Golubevai. 2.vieta Marekam Lazdam (10.a), 3.vieta Raineram Pavāram (10.a). Paldies skolotājai Vinetai Mielavai.

Starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādē 2.vieta Lienei Jamščikovai (11.a), atzinība Samantai Turkai (12.a). Paldies skolotājām Ļenai Zvaigznei un Mairitai Neilandei.

														
Irēna Birgersone

Profesiju diena

12.februārī 11.a klase devās iepazīt dažādas profesijas. Vispirms apmeklējām Skrundas militāro pilsētiņu “Mežaine”. Izstaigājām pamestās ēkas un redzējām,kur notiek mācību treniņi karavīriem. Savāda sajūta pārņem šajā pamestajā un dubļainajā pilsētiņā.

Pēc tam devāmies uz Skrundas muižu. Te mūs iepazīstināja ar pavāra un viesnīcas direktora amatu. Mums izrādīja istabiņas,kurām bija interesanti nosaukumi,piemēram,”Romantika”,”Pavasaris”,”Ceriņi”. Viesnīcas direktora darbs ir viņa dzīvesveids. Savukārt muižas pavārs Raivo Žanis Behmanis izstāstīja par sava amata izaicinājumiem. Viņi sadarbojas ar vietējiem ražotājiem. Skrundas muižā mūs sagaidīja ļoti viesmīlīgi un pacienāja ar gardu kefīra saldējumu, ko pagatavoja speciāli mums.

Pēc tam apguvām sietspiedes tehniku krekliņu apdrukas darbnīcā “Tingprint”. Katrs skolēns šeit ieguva krekliņu ar paša izdomātu dizainu. Paldies Intai Švažai par šo iespēju! Ļena Zvaigzne,11.a kl.audzinātāja.

														
Irēna Birgersone

„Kurzemes Democentra” apmeklējums

28. janvārī 2.a., 2.b un 3.b klase apmeklēja Zinātnes un tehnoloģiju muzeju  „Kurzemes Democentrs”  Ventspilī. Skolēni ar interesi iepazina tehnoloģiju iespējas dažādu uzdevumu veikšanā.  Matemātiskie aprēķini auto izplūdes gāzu piesārņojuma noteikšanā sagādāja grūtības, tomēr sapratām, ka katrs esam atbildīgi par globālajām pārmaiņām pasaulē.   Vai tiešām tik smags var būt gaisa piesārņojums? Kurš koks saražo visvairāk skābekļa? Kā izpildīt uzdevumu ar neparastām brillēm? Kā sekot līdzi klimata pārmaiņām? Atbildes varējām uzzināt nevis no grāmatām, bet izmantojot tehnoloģijas. Neviltots prieks bija par pašu radīto avīzīti. Tas bija tik vienkārši un ātri! Cik labi būtu šādu iespēju izmantot skolā latviešu valodas stundā! Izmēģinājuši muzeja tehnobrīnumus, bērni radīja savu vēja ģeneratoru un sacentās, kurš saražotu vairāk enerģijas. Pirms doties mājup, izmantojām iespēju iepazīt  Ventspils bibliotēku, tās arhitektūras savdabību.

V.Ķezbere

														
Irēna Birgersone

Ciemojamies Kuldīgas Jauniešu mājā

5.februāra pēcpusdiena  7.a un 8.a klases meitenēm un zēniem bija neparasta, jo visi kopā devāmies  ciemos uz Kuldīgas Jauniešu māju, projekta “Kas meklē, tas atrod” ietvaros. Sākumā izstaigājām plašās Jauniešu mājas telpas: čilotavu, skaņu ierakstu telpu, labi aprīkoto virtuvi, zāli, naktsmītņu telpas, mājīgo iekšpagalmu. Pēc iepazīšanās spēlēm kopā ar Kuldīgas jauniešiem, sākās pats interesantākais – picu, salātu un saldā ēdiena gatavošana, galdu noformēšana un filmu veidošana. Jaunieši sadalījās  komandās un katrai tika kāds uzdevums. Vakars pagāja rosīgi, un lielisks noslēgums bija pašu cepto picu ēšana, un pašu režisēto filmu skatīšanās. Vērtīgs vakars – jauni draugi, jaunas prasmes un jauna pieredze!

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

														
Irēna Birgersone

Konkurss „Zvirbulis”

5.februārī norisinājās tradicionālais Skatuves runas konkurss „Zvirbulis”, šoreiz pie mums viesojās un žūrijas lomā iejutās: Edīte Irbe, Kristīne Medne, Ojārs Druvaskalns. Paldies par atsaucību un pozitīvo iedvesmu! 

														
Irēna Birgersone