„BROCĒNU ČETRCĪŅAS” SESTĀ SEZONA

8.novembrī jau sesto gadu pēc kārtas Brocēnu vidusskolā sešu skolotāju komanda (O.Ļitvinova, V.Banzena, V.Mielava, A.Milta, M.Skrastiņa, D.Virkestene) organizēja starpnovadu konkursu matemātikā un dabaszinību priekšmetos „Brocēnu četrcīņa ”. Konkurss pulcēja 52 devīto klašu skolēnus no Brocēnu, Kandavas, Saldus un Skrundas novadiem.

Konkurss norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā skolēni startēja individuāli, izpildot 10 testveida uzdevumus katrā no četriem mācību priekšmetiem – matemātikā, fizikā, ķīmijā, bioloģijā. Tas katram no četriem komandas dalībniekiem ļāva nopelnīt punktus savai komandai, kā arī ļāva sacensties individuāli un noskaidrot spēcīgākos. Visspēcīgākie izrādījās Bruno Žanis Bricis ( 25 punkti) no Blīdenes pamatskolas komandas „DEBESPUSES” un Niks Nadziņš (25 punkti) no Gaiķu pamatskolas „VIP”, bet Brocēnu vidusskolas komandas „3+1” dalībnieks Jānis Dombrovskis atpalika tikai par punktu. Trešās vietas ieguvēja Lolita Barakavska no Gaiķu pamatskolas „VIP” nopelnīja 23 punktus.

2.daļā skolēni pulcējās skolas zālē komandu sacensībām, kur viņus ar īsu uzrunu sveica skolas direktors Egons Valters. Tālāk vārds žūrijai ( O.Ļitvinova, V.Banzena, V.Mielava, A.Milta) un pasākuma vadītājai – 12.b klases skolniecei Samantai Zundai, atbildīgajam par datorlietām – 11.b klases skolēnam Egilam Milnim, kā arī asistentu komandai – 7.a klases skolēniem.

Sacensības ievadīja savstarpējā iepazīšanās. Katrai komandai bija izdomāts savs īpašais nosaukums. Par izdomas trūkumu nevarēja sūdzēties. Bija – VIP, ČETRĪŠI, 3+1, DEBESPUSES, OPOSUMI, ŅŪTONI, VIENRADŽI, ĀĶĪŠI, SPRIDZEKLĪŠI u.c.

Konkursa laikā komandas risināja āķīgus uzdevumus: meklēja skaitļus, kuri plakātā bija noslēpušies raibā, dažāda lieluma, formāta un krāsu haosā, atpazina dzīvnieku pēdas sniegā, veica ķīmiskus eksperimentus, atpazina dažādus orgānus pēc to attēliem, mēģināja salikt gulbi no tangrama 7 figūrām, apgāja apkārt Zemeslodei pa ekvatoru olimpietes solī, noskaidroja, kas slēpjas ūdens pilienā, kā arī pauzē paspēja uzspēlēt gan senlatviešu spēli, gan arī mūsdienīgo „Mēmo šovu” par dabaszinību tēmām, ko vadīja skolotāja D.Virkstene.

Noslēgumā uzvaras prieks tika Brocēnu vidusskolas komandai „3+1” par iegūto 1. vietu, par 2. vietu – Skrundas vidusskolas komandai „OPOSUMI”, par 3. vietu – Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas komandai „VIENRADŽI”, kā arī visām pārējām komandām, kuras ieguva atzinības rakstu par piedalīšanos, kā arī organizatoriem un viņu palīgiem – 7a.

Organizatoru vārdā, skolotājas Vineta Mielava un Anete Milta

dscn9409 dscn9434
dscn9449 dscn9467

 

Irēna Birgersone