Mēs, pākšaugu dizaineri!

  1. oktobrī, Brocēnu vidusskolas 11.b klases meiteņu komanda (Kristiāna, Emīlija, Dace, Alvīne), fotogrāfe Megija un skolotāja Mairita, kas organizēja  pasākumu, devās uz Kuldīgu, kur aizstāvēja Brocēnu vidusskolas godu UNESCO pasludinātajā pākšaugu gadam veltītajā pasākumā ‘’Pākšaugi- tas ir garšīgi, veselīgi un ekonomiski! ‘’

Pasākums sākās ar direktores un pasākumu organizatores runu, kā arī katra komanda sevi prezentēja.  Mūsu komandas nosaukums bija ‘’KEDA’’ (uzminiet, kāpēc!) , un mēs sevi pieteicām pupiņu valodā.

Pasākuma laikā komanda tika sadalīta divās daļās, divas meitenes- Emīlija un Kristiāna- veica testu par pākšaugiem, atpazina pākšaugus,  kā arī veidoja gleznu no pākšaugiem, bet Dace un Alvīne  gatavoja pākšaugu ēdienu – maigo pupiņu sautējumu, un  ēdiens bija jāpagatavo stundas laikā.

Pēc ēdiena gatavošanas un testa daļas pildīšanas notika šefpavāra Aigara Sīļa meistarklase. Viņš gatavoja divus ēdienus, kur galvenā sastāvdaļa bija, protams, pākšaugi. Un tad visi devāmies uz zāli, kur notika apbalvošana. Pasniedza diplomus par piedalīšanos un balviņas. Mūsu komanda ieguva titulu – Pākšaugu dizaineri.

Uzvarētāji bija visi, jo ieguvām pozitīvas emocijas un jaunu pieredzi. Meitenēm pēc šī pasākuma bija pozitīvas emocijas, jo ir prieks par jaunu pieredzi, kā arī par šefpavāra meistarklasi un ēdiena degustēšanu.  Pasākumu bija izdevies!  Liels paldies skolotājai Mairitai, ka noorganizēja komandu.

Megija Petrova

paks paks1
paks3 paks4

Irēna Birgersone