Erudīcijas konkurss “Domu Pūce 2016”

Viena no Brocēnu vidusskolas tradīcijām , kuru jau  trešo gadu Brocēnu vidusskolā vada skolēni, ir erudīcijas konkurss “Domu Pūce”, taču šogad šis pasākums, ar Brocēnu novada pašvaldības projekta palīdzību, tika uzsākts jaunā kvalitātē. Tas sākās ar trim atlases kārtām Brocēnu vidusskolas skolēniem- 5.-6., 7.-9. un 10.-12. klašu grupā, kopumā 64 dalībnieki. Katrai komandai bija 12 jautājumi par tēmām: kultūra, sports, politika un vēsture, ģeogrāfija, literatūra, Brocēni un Brocēni novads. Interesantās cīņās tika noskaidrots, kuras klases pārstāvēs mūsu skolu fināla kārtās.

5.-9. klašu noslēguma pasākumā piedalījās divas komandas no Brocēnu vidusskolas, divas no Blīdenes pamatskolas un pārstāvēta bija arī Remtes pamatskola. Saspringtā konkurencē uzvaras laurus plūca Blīdenes pamatskolas 7.-9. klase, saņemot skaistās māla krūzītes ar Brocēnu ģerboni, kā arī citus novadnieku ražojumus. Arī pārējās komandas tika pie vērtīgām un interesantām balvām.                                                                                                                        Konkursa pēdējā kārtā izaicinājām ne tikai Druvas vidusskolu un Saldus Jauniešu domi, bet arī Brocēnu novada pašvaldību, Brocēnu vidusskolas skolotājus, vecāku padomi, skolēnu parlamentu un atlases kārtas uzvarētājus- 12.b.klasi. Jautājumi bija sagatavoti grūti, taču komandas godam tika galā, un pavasarīgā atmosfērā tika noskaidrotas erudītākās komandas. Šoreiz visveiksmīgākā izrādījās Brocēnu vidusskolas skolotāju komanda, 2.vietu ieguva BVSK Vecāku padomes komanda, bet 3.vietu- 12.b klase. Arī šajā kārtā dalībniekiem bija sarūpētas ļoti jaukas dāvanas no Brocēnu novada.                                                                                 Šo konkursu vajadzētu turpināt , jo atsauksmes bija labas, esot bijis interesanti. Šāda veida konkurss ir noderīgs, jo viennozīmīgi tika paplašināts redzesloks un zināšanas par mūsu novadu- Brocēnu novadu. Prieks, ka mūs atbalstīja skolēni, vecāki, skolotāji, pašvaldības pārstāvji un citu skolu skolēni, paldies, ka piedalījāties!

Projekta autores: Alise Bruzinska un Marta Milta. Paldies savējiem, kas atbalstīja!  

gg hhh jjj mmm nbv

Irēna Birgersone