Konkurss “Gribu būt mobils!”

Šogad jau devīto reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicināja 6. – 8. klašu skolēnus mobilizēties un piedalīties izglītojošā un interesantā konkursā topošajiem un esošajiem velosipēdistiem un mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – „Gribu būt mobils!”. Šajā  konkursā dalībai pieteicās arī Brocēnu vidusskolas komanda “Broči ripo!” un Remtes pamatskolas komanda “Avārija”, veiksmīgi startējot neklātienes kārtā un iekļūstot pusfināla sacensībās. Tās šogad notika Kuldīgas Alternatīvajā sākumskolā 28.janvārī.

Pusfināla sacensībās bija izmaiņas atšķirībā no iepriekšējiem gadiem – ja iepriekš komanda varēja uzvarēt, paļaujoties uz kādu dalībnieku, kurš labi visu zina, tad šogad katram dalībniekam bija jāparāda savas individuālās zināšanas, kuras tika summētas un noteikti pusfināla uzvarētāji.

Sacensības notika sporta zālē, un tās varēja vērot arī skolotāji un līdzjutēji. Katram dalībniekam bija jāveic gana sarežģīti uzdevumi 5 etapos:

1) jānosaka velosipēda bojājumi;

2) ceļu shēmā jāizsvītro nepareizi ievietotās ceļazīmes (soda punktus arī saņēma, ja izsvītroja par daudz;

3) izmantojot interaktīvās pultis, jāatbild uz 10 jautājumiem par krustojumu izbraukšanas kārtību;

4) kartē pēc ceļazīmēm jāiezīmē viens vienīgais pareizi izbraucamais velosipēda maršruts;

5) uz interaktīvā galda (katram savā kvadrantā) jāievieto atbilstošās ceļa zīmes.

Konkursa noslēgumā katrai komandai bija jārāda savs mājas darbs – sagatavots materiāls par izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos velosipēda vadītājiem (stājās spēkā 01.01.2016.) un būtu ievietojams mājas lapā berniem.csdd.lv. Mājas darbu visām komandām žūrija novērtēja ļoti labi.

Komanda “Broči ripo!” (konsultante sk.Anete Milta) pusfināla sacensībās ieguva 3.vietu, bet “Avārija” ((konsultante sk.Juta Bušmane) – 9.vietu. Katrs dalībnieks un skolotājs saņēma vērtīgas balvas un diplomu.

Vairāk informācijas:

http://www.gribubutmobils.lv/rezultati2/pusfinala-rezultati/liepaja/

http://www.gribubutmobils.lv/jaunumi/kuldiga/

sk. Anete Milta

20160128_142521

20160128_120748

 

 

Irēna Birgersone