Janvāris vēsture zīmē

Tā nu sanācis, ka janvāris kļuvis par vēstures mēnesi. 6. janvārī divas komandas             ( Alise Verskova, Artūrs Bušs, Voldemārs Maslovskis un Mārtiņš Grundmanis ) piedalījās starpnovadu vēstures konkursā Airītēs “Brīvības cīņas un Oskars Kalpaks”. Alisei un Artūram godpilnā otrā vieta.

  1. janvārī mūsu 9. un 12.klašu skolēni spēkus mēroja SN vēstures olimpiādē. Arī šoreiz veicās Artūram Bušam – 3. vieta.

Sagaidot Barikāžu piemiņas dienas 25. gadadienu, domājām par to, lai atceres pasākumos būtu iesaistīts ikviens skolēns, kurš apgūst vēsturi. Skolēni intervēja savus vecākus, vecvecākus, radiniekus, lai kopīgi iedegtu savas ģimenes “ugunskuru”. Rezultāts apskatāms skolas zālē.

  1. janvārī piedalījāmies Barikāžu atceres pasākumā “Bulvārī Brīvība”. Pasākums notika Ķīpsalas izstāžu zālē. Jaunieši kopā ar barikāžu dalībniekiem baudīja karstu tēju, klausoties dalībnieku atmiņās, vērojot to dienu dokumentālos kadrus. Simbolisko ugunskuru aizdedza kultūras ministre Dace Melnbārde un Saeimas deputāti. Piemiņas koncertu organizēja Kultūras akadēmijas studenti. Interesanti bija koncerta laikā sēdēt pie simboliskiem ugunskuriem un ēst lauku virtuvē zemessargu vārīto zupu. Tā bija kolosāla kopības sajūta un patiess lepnums par cilvēkiem, kuri nosargāja brīvību.
  2. janvārī ASV vēstniecība mūsu jauniešus aicināja piedalīties filmas “Saspraudes” prezentācijā Žaņa Lipkes muzejā. Pēc filmas mums bija tas gods rādīt savu veidoto filmiņu “Dvēseļu sauciens”. No klātesošajiem ASV vēstniecības darbiniekiem un citu valstu vēstniekiem saņēmām labus vārdu par paveikto un idejas turpmākajam darbam.

DSC_0859 fofo_laura

Irēna Birgersone