Labie darbi

1.a klase

Augi ir ne tikai ir skaisti, bet arī attīra un mitrina gaisu. Mūsu izvēlētais telpaugs naudas koks jeb krasula, izrādās, ir arī ārstniecisks.Labo darbu nedēļas sākumā ar Haralda mammas Ingas Ābulas palīdzību iestādījām izvēlēto augu katrai sākumskolas klasei. Lai ne tikai mūsu klasē, bet arī citās ir veselīgs gaiss un, skolēni var pilnvērtīgi apgūt nepieciešamāszināšanas. Nedēļas nogalē iesaiņojām savus puķu podiņus un svinīgi pasniedzām katras sākumskolas klases audzinātājai.

1.a klases audzinātāja: Evita Sergejeva

 1.c klase

Esam laimīgi dzīvot tīrā vidē! Brocēnu vidusskolas 1.c klase labos darbus sāka ar sevi, jo uzskatām-baltu var veidot tas, kurš pats ir balts! Ikdienā daudz laika pavadām klasē, tāpēc uzskatām, ka ļoti svarīga ir vide, kurā tu mācies. Tikai tīrā un sakoptā vidē vari sasniegt lieliskus mācību rezultātus! Nolēmām kopīgiem spēkiem sakārtot un iztīrīt klasi, kā arī savus garderobes skapīšus. Darījām to ar prieku un darba beigās jutām gandarījumu par paveikto.Lai gaišā vidē gaišas domas un darbi!

1.c klases audzinātāja: Viviāna Grinberga

 3.c klase

 Katram cilvēkam ir svarīgi atrasties sakoptā un tīrā vidē, tieši tādēļ, „Labo darbu nedēļā” nolēmām veikt ģenerāltīrīšanu savā klasē, jo tur pavadām ļoti daudz laika. Veicām dažādus darbus- līmējām grāmatas, noslaucījām putekļus no plauktiem, sakārtojām spēļu plauktu, izslaucījām un sakārtojām virsdrēbju skapi u.c. darbus. Kad darbi tika paveikti, skolēni paši novērtēja padarīto un juta gandarījumu par rezultātu. Prieks, ka bērni darbus veica ar prieku un lielu atbildības sajūtu.  Ieguvām ne tikai sakoptu vidi, bet arī vēl saliedētāku un draudzīgāku klases kolektīvs.

3.c klases audzinātāja: Zaiga Serabrjakova

 
 4.a klase

 Labo darbu var vienmēr veikt, kaut nieciņu, kaut mirklīti, bet darot kopā. Pirmdien ciemojāmies skolas bibliotēkā, kur kopīgi sašķirojām žurnālus, sasējām tos, kuri kopīgi nonāks makulatūrā. Sakārtojām bibliotēkas plauktos neprecīzi saliktās grāmatiņas. Trešdien viesojāmies Brocēnu sporta centrā, lai dežurantei palīdzētu pēc slidošanas stundas  Remtes pamatskolai notīrīt slidas, sakārtot šņorīšus un novietot slidas plauktā.

4.a klases audzinātāja: Eva Raboviča

 
 5.a klase

Labo darbu nedēļā mūsu  5a. klase palīdzēja skolotājai Natālijai Ivanovai sanest krēslus viņas klasē. Devāmies košļājamo gumiju medībās, kasījām no solu un krēslu apakšām pielipinātās košļājamās gumijas. Lielu paldies sakām skolas medmāsai Lienītei Jekavickai par iedotajiem vienreizējiem cimdiem. Apstaigājām daudzas pamatskolas klases, kā arī skolas ēdnīcu un no galda apakšām plēsām nost košļājamās gumijas daudzi no klases atdzīst, ka šo darbu izdarīt ir bijis grūti un nepatīkami jo vairākas gumijas ir lipušas pie maisiņiem un cimdiem, tomēr neliela klases daļa atdzina, ka šo darbu veikt ir bijis interesanti un jautri! Pēc šī darbiņa sapratām, ka vairs nevēlamies un nelipināsim košļājamās gumijas zem galda apakšām. Labo darbu nedēļu turpinājām un devāmies uz sākumskolas klasēm, un lasījām mazajiem pasakas “Neglītais Pīlēns” un daudzas citas pasakas, kā arī mēs paši domājām stāstiņus, pasaciņas un ludziņas.

5.a klases audzinātāja: Maija Golubeva

 
 6.a klasē

Labo darbu nedēļā 6.a klase no papīra sagatavoja taurenīšus ar novēlējumiem, izcepa kēksiņus un devās pie cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.18. oktobrī ar skolas autobusu, kuru noorganizēja Kristiāna Priedīša tētis, visi 6.a klases skolēni devās uz Saldus Iniciatīvu centru pie cilvēkiem ar īpašam vajadzībām. Šiem 14 cilvēkiem sagatavojām pārsteigumu! Ciemošanās laikā ar dziesmām uzstājas biedrība “Živica”, pēc tam 6.a klases skolēni un cilvēki ar īpašām vajadzībām spēlēja dažādas spēles un beigās bērni uzdāvināja paštaisītus kēksiņus ar novēlējumiem. Cilvēki, pie kuriem mēs viesojāmies, bija ļoti priecīgi un pateicīgi!

6.a klases audzinātāja: Olga Sušinska

 
 6.b klase

 6.b klases skolēni izvirzīja kopīgu mērķi – palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams. Grūtāk bija izdomāt – kā? Rudens ir īstais laiks, lai ķertos pie lielās skapja tīrīšanas. Ļoti daudziem cilvēkiem skapī atrodas apģērbs, kurš aizņem tikai vietu. Apģērbi un apavi, kuri netiek izmantoti, noteikti noderēs kādam citam.Ar šo darbiņu mēs dodam siltumu, prieku un daļiņu no savām rūpēm citiem. Mācamies došanas un dāvināšanas prieku un nepaliekam vienaldzīgi.Skolēni ieguva pozitīvās emocijas un izjuta rūpes par līdzcilvēkiem, kuriem šobrīd ir grūtāk. Redzot kādu cilvēku savā mētelī vai biksēs, skolēns sapratīs, ka, pateicoties mūsu “Labajam darbiņam”, kādam nesalst. Tad lūk – divi padarītie darbiņi vienlaicīgi:mājās sakārtots drēbju skapis un mantas, tātad sakārtota sava apkārtējā vide un mazlietoti apavi, un drēbes, atnestas uz skolu. Apģērbu nogādāsim Brocēnu pilsētas sociālajā palīdzības dienestā.

6.b klases audzinātāja: Inese Lasmane

 
 7.b klase  Katru labo darbu darīt ir ļoti patīkami.Labos darbus nav jāveic tikai noteiktajā nedēļā, labos darbus var veikt katru dienu, jo tas nav grūti!Mūsu katra diena ir kāds maziņš, tomēr labs darbs.Visi kopā mēs izdomājam kādu labo darbu. Mūsu klase izlēma iet novadīt rotaļas bērnudārzā.Ksenija ar Endiju devās uz bērnudārzu “Varavīksne”, Brocēnos. Daniela un Aleksa devās uz bērnudārzu “Mūsmājas”, arī Brocēnos.Ksenija un Endija vadīja nodarbības divām grupiņām.Mēs ieradāmies bērnudārzā un mūs aizveda uz zāli, kur bija viss sagatavots.Ieslēdzot mūziku palika jautrāk.Nu ko, bērni ir atnākuši!Laiks rotaļām!Sākotnēji mēs ar katru iepazināmies.Bērni turot lācīti rokās teica savu vārdu un, ko patīk darīt.Izlēmām sākt ar aktīvām spēlēm.Visi sastājāmies aplī un pa vienam gāja vidū un rādīja kustību.Šī rotaļa daudziem patika. Vēlāk  spēlējām dažādas aktīvas spēles. Mazliet atpūtāmiesun turpinājām ar spēli “Klusie telefoni”. Tā kā tās bija abas vecākās grupas, visa spēle gāja raiti. Bērniem ļoti patika rādīt kustības, tādēļ izdomājām darīt to pašu, bet pa pāriem. Nobeigumā mēs bērniem dāvājām gardumus un uzlīmītes. Bērniem ļoti patika šī kopā būšana, un mēs bijām gandarīti par padarīto!Visu nedēļu mēs palīdzējām katrs saviem vecākiem, vecvecākiem mājas darbos, skolotājiem palīdzam notīrīt tāfeli, sakārtot klasi.7.b klases skolniece : Ksenija Sanduļaka  
 8.a klase 8.a klases „Labais darbs”- fizikas kabineta laboratorijas tīrīšana un pārkārtošana. Kā katru gadu (nu jau ceturto pēc kārtas) 8.a klases skolēni piedalījās „Labo darbu nedēļā”. Viņi atsaucās klases audzinātājas un arī fizikas skolotājas Anetes aicinājumam pārkārtot fizikas kabineta laboratoriju, lai to gan „izrevidētu”, gan iztīrītu plauktus, notīrītu putekļus un iegūtu 2 telpas daļas – darba zonu un atpūtas zonu. Trešdienas vakarā Gustavs, Dainis, Miks, Linda, Sonora, Rebeka, Katrīne, Kate, Elīza, Tīna, Mārtiņš, Ēriks cītīgi izkrāmēja, slaucīja, pārstiepa, atstiepa, iekrāmēja dažādas lietas fizikas laboratorijā. Darbs nebija tik grūts, cik atbildīgs – nedrīkstēja sajaukt „plauktu saturu vietām” un neko saplēst. Arī ar smago skapju pārbīdīšanu puiši kopā ar audzinātāju tika veiksmīgi galā. Dažas skolēnu atsauksmes par šo vakaru.Miks. „Labā darba” veikšana klasei māca sadarboties, jo mēs padevām lietas citas citam. Mēs radījām kopīgo saliedēšanos un kļuvām draudzīgāki.”Linda. „Tas ir kopā labi padarīts darbs. Centāmies sakārtot laboratoriju, lai ērtāks un pārdomātāks ir telpas izkārtojums.” Katrīne. „Šajā gadā mūsu labais darbs bija laboratorijas tīrīšana. Varu lepoties ar sevi un savu klasi, jo laboratorijas tīrīšana nebija viens no vieglākajiem darbiem. Katram bija, ko darīt. Bija liels prieks par klases puišiem, kuri atbalstīja un palīdzēja smagos skapjos pārlikt citā vietā. Domāju, ka „labais darbs” ir ļoti lietderīgs, jo var kādas pāris stundas pavadīt laiku ar klasesbiedriem un būt reālajā dzīvē, nevis sēdēt pie telefoniem. Ieguvu arī labu padomu, kas var man noderēt dzīvē (smago skapju nešana). Tagad mēs varam vēl vairāk klases kolektīvā viena otram uzticēties un sadarboties. Veicot „Labo darbu”, vienmēr nāk labs kaut kas atpakaļ.”8.a klases audzinātāja: Anete Milta
 8.c klase

 Brocēnu vidusskolas 8.c klases skolēni savu labo darbu nolēma dāvināt Remtes sociālās aprūpes centra „Atpūtas” ļaudīm. Rudens veltes priecē katru, arī šiem cilvēkiem tika dāvināti klases sagādātie āboli un sklanda rauši. Skolēni meklēja tautasdziesmas par rudeni, un kā sveicienu pievienoja arī tās. Jautrā rudens tirgus sievu komanda – Rainers, Klāvs, Teofils, Ričards, skolotājas Digna un Inta – mājīgā gaisotnē kopā ar centra iemītniekiem muzicēja, kopīgi uzdziedāja dziesmas, minēja mīklas par rudens veltēm, saņemot atbildē atminēto dārzeni, skaidroja ticējumus. Priecīgi un smaidīgi centra ļaudis vēlēja labu ceļu mājup un aicināja ciemos atkal.

8.c klases audzinātāja: Inta Muižarāja

 
 9.a klase  Labo darbu nedēļā arī 9. a klases audzēkņi paveica ko noderīgu un labu. Divas dienas skolas apkopējai Rudītei bija kāds brīvāks solis, jo 9. a kl. skolēni paši sakopa un izmazgāja savu klasi.  Uz 202. kabineta durvīm pēc labi padarīta darba skolēni uzrakstīja zīmīti, ka Rudītei pirmdien un ceturtdien nav jāmazgā klase.Reiz kāds pasaku tēls teica:” Es neesmu burvis, es vēl tikai mācos.”  Velkot paralēles ar šo atziņu,  paši skolēni atzina: mācāmies būt izpalīdzīgi un labestīgi.9.a kl. audzinātāja Ļena Zvaigzne  
11.a klase Labo darbu nedēļā 11.a klases skolēni labprāt palīdzēja sākumskolas skolēniem apgūt datorprasmes. Rezultātā ieguvēji bija visi – gan lielie, gan mazie.
12.a klase

Pagājušajā vasarā Kristiāna, Agnese un Santa veica brīvprātīgo darbu mūzikas festivālā Saldus Saule. Iespējams, tieši tas rosināja domu šogad vienu no labajiem darbiem veikt Kalnsētas parkā. Saulainā oktobra pēcpusdienā, apbruņojušies ar darba cimdiem un maisiem, devāmies ceļā uz Kalnsētas parku. Izstaigājām takas Cieceres upes abās pusēs un savācām ievērojamu daudzumu lietu, kurām upes krastos nepavisam nevajadzētu būt. Savācām skārda bundžas, pudeles, polietilēna iesaiņojumus un pat tējkannu! Kalnsētas parks kļuva tīrāks, bet pašiem tika aktīva pastaiga svaigā gaisā, prieks par košajām lapām un visam pāri – lieliska labi padarīta darba izjūta.Ir labi, ka daudziem klasē jau ir auto vadītāja apliecība un vecāki neliedz savu auto kā pārvietošanās līdzekli. Šoreiz paldies par vizināšanu Santai, Matīsam un skolotājai.

12.a klases audzinātāja: Arta Zepa

 12.b klase

 Pelēcīgi lietainā dienā 12. b klase bija nolēmuši padarīt to krāsaināku, tāpēc devās uz Saldus zirgaudzētavu. Bruņojušies ar lāpstām, bijām gatavi darīt labo darbu – iztīrīt zirgu stalli. Mūs sagaidīja jauno jātnieku trenere Kitija Liniņa, kura ierādīja katrai grupai savu darbu. No sirds un ar prieku strādājot iztīrījām zirgu boksus, savedām tīras skaidas, satīrījām un nolīdzinājām manēžas laukumu, nomazgājām staļļa logus gan no iekšpuses, gan ārpuses. Darbs gāja tik raiti, ka katrs paspēja vēl samīļot kādu no zirgiem un pabarot ar kārumiem. Kitija bija patiesi gandarīta, ka bija tik daudz palīgu un visi nepieciešamie darbi tika paveikti īsā laikā. Iespējams, ka šo labo darbu veiksim vēl kādu reizi. Noslēgumā lielais paldies – katrs, kurš vēlējās un uzdrošinājās , varēja doties izjādē pa manēžu.

12.b klases audzinātāja Daiga Barančane

 

Irēna Birgersone