Nometne „Pa laimes zemi staigājot”

No 3.-6.augustam Brocēnu vidusskolā bija darbīga, ņipra un jautra atmosfēra. Nometnē „Pa laimes zemi staigājot” 40 mūsu skolas skolēni, gan Brocēnos dzīvojošie, gan ārzemēs mītošie, iesaistījās interesantās nodarbībās, devās aizraujošos ceļojumos un piedalījās sportiskās aktivitātēs. Bija ļoti, ļoti labi – tāda ir pašu skolēnu, viņu vecāku un nometnē iesaistīto skolotāju atziņa. Vairāk foto šeit: http://failiem.lv/u/qstdhjc

IMG_1595 IMG_1597 IMG_1606 IMG_1679 IMG_1749 IMG_1783

														
Irēna Birgersone

Tālmācība!!!

														
Irēna Birgersone

Vasaras nometne

10511398_850449305040561_2584707096761612355_o

														
Irēna Birgersone

Uzņemšana 10.klasē

ietaj

														
Irēna Birgersone

Brocēnu novada 7. klases kopā mācās Latvijas vēsturi

Mācību gada noslēgumā Brocēnu novadā notika vēl nebijis pasākums. Pateicoties Vītolu fondam un Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram, novada 7. klašu bija iespēja viduslaiku vēsturi apgūt Saldus J. Rozentāla vēstures un mākslas muzejā un Jaunpils pilī. Mūsu mērķis bija praksē pārbaudīt mācību stundā apgūtās zināšanas un iepazīt tuvākajā apkārtnē notiekošo viduslaikos. Ekskursijas sākumā pabijām Saldū, kas agrāk bija pazīstama kā Frauenburga. Jaunieši izlozēja katrs savu viduslaiku vārdu. Starp mums atradās: Tālavs, Pārsla, Zalga, Magone, Rota, Alnis, Laimis, Visvaris, Apogs, u.c. Darbs tika organizēts divās grupās. Katra grupa gāja savu izziņas ceļu. Vieni pēc attēla cēla seno kuršu pili un iekārtoja pilskalnu vēlāk arī Frauenburgas pili. Interesanti bija vērot, kā jaunieši no lielā piedāvātā lietisko avotu klāsta atlasa katrai pilij piederošos avotus. Otra grupa pēc Frauenburgas pils apraksta veidoja zīmējumus. Izrādījās, ka šis uzdevums bija visgrūtākais. Pils katrā zīmējumā bija tik dažāda. Pēc piļu celtniecības un zīmēšanas, visiem bija iespēja izkalt Saldus monētu.

Jaunpils pilī mūs sagaidīja pils atslēgas glabātāja. Uzvilkām viduslaiku tērpus un devāmies iepazīt pils vēsturi un izdzīvot viduslaikus. Lūk, daži skolēnu teicieni par pasākumu:

  • Forša sajūta, it kā esi viduslaikos.
  • Man patika tas, ka varēja izbaudīt viduslaiku kultūru un ēšanu ar rokām.
  • Patika piedzīvojums viduslaikos, tērpties atbilstošā tērpā un spēlēt viduslaiku spēles.
  • Man patika Saldus muzejā taisīt kuršu pili, un tas, ka mums izdalīja viduslaiku vārdus. Jaunpilī patika pārģērbties un tad staigāt pa pili, uzzinot daudz ko par viduslaikiem.
  • Interesanti bija braukt ekskursijā kopā ar novada skolām. Tā vajadzētu vēl.

Visi kā viens vienojās – mēs gribam šādas vēstures stundas.

Pēc pils apmeklējuma bija iespēja spēlēt viduslaiku spēles. Populārākās jauniešiem bija loku šaušana un staigāšana ar ķekatām. Vislielākais piedzīvojums – ēdiena baudīšana viduslaiku krodziņā ar rokām. Tā bija nenovērtējam pieredze – izdzīvot vēstures stundās mācīto, piedzīvot jaunu vēstures faktu atklāšanas prieku un iepazīt tuvējo apkārtni. Saprast, ka vēsture dzīvo, tā nav sastingusi zinātne.

Interesanta pieredze bija satikt savus vienaudžus no kaimiņu skolām. Domājam, ka šādu ekskursijas veidu vajadzētu turpināt. Esam taču viena novada cilvēki. Mums kopā jādzīvo, jāapgūst tik daudz jaunā un jāattīsta savs novads.

Sagatavoja: Laura Miķelsone

IMG_2161

IMG_5851 IMG_5825 IMG_2178

														
Irēna Birgersone

Tiekamies!

IMG_4590

														
Niks Ozols

T R X

Šodienas pēcpusdienā skolēniem bija iespēja piedalīties TRX piekarsistēmas treniņā, kuru vadīja sertificēts TRX treneris Igors Miņenko!

Kas tas ir TRX?

TRX sver mazāk kā 2 kg un tas nodrošina lielāku veiktspēju un funkcionalitāti, nekā lielie trenažieri, kas maksā ļoti lielas summas. TRX var uzstādīt dažās sekundēs, lai visus vēlamos vingrinājumus varētu veikt majās, sporta zālē vai jebkurā vietā, kur vien ir iespējams uzstādīt šo piekares sistēmu. Tūkstošiem cilvēku ar visdažādākajiem fitnesa līmeņiem, tagad trenējas ar TRX, to izmanto arī profesionāli sportisti un militārās daļas.

Tā lūk..

IMG_4567 IMG_4568 IMG_4586 IMG_4582 IMG_4572 IMG_4570 IMG_4587

 

Paldies Igoram par treniņu, paldies tiem kuri atnāca, tagad Jūs zināt vēl, kā darbināt savus muskuļus! :)

														
Niks Ozols

Mācāmies visi – Kustību dienai!

														
Irēna Birgersone

Nāc pamēģini!

IMG_4556

														
Niks Ozols

1.-3. klašu Brocēnu novada spartakiāde 2015!

Mācību gadam ieskrienot finiša taisnē, Brocēnos norisinājās 1.-3. klašu skolēnu spartakiāde, tika pārstāvēta Brocēnu vidusskola, Remtes pamatskola, Blīdenes pamatskola, Gaiķu pamatskola! Bērni sacentās stafešu skrējienā, bumbiņas mešanā, tāllēkšanā, 30m skrējienā un, protams, 300m garajā skrējienā! Sacensību noslēgumā tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji no katras klašu grupas, taču visiem ļoti labi zināms ka uzvarētāji ir visi kuri piedalījās skolas noslēguma foršākajā Spartakiādē Brocēnos! Nākošgad par spartakiādes organizētājiem kļuva Remtes pamatskola!

IMG_7819

Nu kaut kā tā..

IMG_7824

Pēdējie metri līdz finišam! (300m)

IMG_7746

Apbalvošana

IMG_7751

Stafete..

IMG_7777

Tāllēkšana A. Ozola izpildījumā..

IMG_7851

IMG_7853

IMG_7855

IMG_7860

IMG_7859

Tehniski super izcils demonstrējums bumbiņas mešanā!

Tehniski super izcils demonstrējums bumbiņas mešanā!

Zaudētās kalorijas jāatgūst ar garšīgo kliņģeri un sulu.

Zaudētās kalorijas jāatgūst ar garšīgo kliņģeri un sulu. 

IMG_4502

Gatavi klausīties

IMG_4510

IMG_7843

Skolotāju 300m garais kopīgais skrējiens..

 

Paldies visiem kuri piedalījās šajos svētkos, paldies tiesnešiem, skolotājiem un visiem kuri atbalstīja, tiekamies nākošgad Remtē! :)

														
Niks Ozols