Ābeces svētki 1.b un 1.c klasē

Sensenos laikos, kad grāmatu vēl nebija, burti dzīvoja kur kurais. Viņi bija izklīduši pa visu pasauli. Bet padzirdējuši, ka 3.februārī Brocēnu vidusskolas 1.b klasē un 1.c klasē notiks Ābeces svētki, tie visi sapulcējās kopā ar mazajiem pirmklasniekiem. Burtiņi ar bērniem dziedāja, zīmēja, minēja mīklas, satikās ar pasaku varoņiem. Katram dalībniekam darbojoties komandā, bija gan uztraukums, gan prieks, gan atbildības sajūta. Par centīgi paveiktajiem darbiem katrs skolēns saņēma svarīgu dokumentu- sertifikātu. Tagad pirmklasnieki ir apguvuši 33 burtus un ir pilntiesīgi to lietotāji. Burtiņi mūs aicināja doties aizraujošā ceļojuma uz plašo grāmatu pasauli. Nāc mums līdzi!

Zaiga Serebrjakova un Svetlana Tarasova

DSC_060620160203_133842 DSC_0262 20160203_122341

 

														
Vivita Ķezbere

Erudīcijas konkurss sākumskolā

No 29. janvāra sākumskolā notiek erudīcijas konkurss par kura norisi parūpējušās skolotāja Inga Zamberga un Evita Sergejeva. Konkurss notiek vairākās daļās, jo vienlaicīgi piedalās 2 klases, veicot ceļojumu pa astoņām stacijām. Bērniem ir iespēja parādīt, cik labi viņi orientējas kartē, pazīst dažādus neparastus augļus un dārzeņus, automašīnu markas, rudens un vasaras puķes, risina netradicionālus matemātikas uzdevumus u.tml. Skolēni ar aizrautību apliecina savas zināšanas par Latvijas slavenākajiem sportistiem un sporta veidiem, atpazīst  multfilmas un to varoņus, stāsta, kas nepieciešams, lai izceptu gardas pankūkas, prognozē un veic eksperimentus. Sirsnīgu paldies par atbalstu pasākuma organizētājas saka brīnišķīgajiem palīgiem no 6.a, 6.b, 6.c, 5.b klases un absolventam Kristapam Ķezberim.

Rakstu sagatavoja E. Sergejeva

IMG_0366IMG_0370

IMG_0378IMG_0361WP_20160202_018WP_20160202_044

 

 

														
Vivita Ķezbere

Sniega diena

22.janvārī notika pavisam īsta sniega diena. Kāpēc īsta? Jo šogad bija gan sals, gan sniegs, gan sarma kokos! Ko vēl vairāk var vēlēties! Izrādās var. Vēl var vēlēties jautras aktivitātes, un arī tās desmitie bija sadomājuši. Vajadzēja mežā meklēt paslēpušās rotaļlietas, izmantojot virvi rāpties pa stāvu, sniegotu nogāzi, trāpīt mērķī ar „sniega pikām”, visai klasei iet pēdu pēdā, atpazīt kuri dzīvnieki guļ ziemas miegu, kuri nē, un vēl daudz citu aktivitāšu. Lai sniega izjūta būtu pilnīga, bērnus kamanās izvizināja zirdziņš Dambo.

Desmitie

20160122_105356 DSCN5309 DSCN5340IMG_2190

														
Irēna Birgersone

Labie darbi janvārī

Labie darbi_janvaris_2016

														
Irēna Birgersone

“Skatuves runas konkurss”

28.janvārī Brocēnu kultūras un izglītības centrā notika “Skatuves runas konkurss”.

Nākamajā kārtā Kurzemes reģionā piedalīsies 12.b klases skolniece Marta Milta un

5. a klases skolniece Sanija Burlakova. Viņu sniegums šajā dienā bija visveiksmīgākais.

Interesanta bija Kristīnes Sležes uzstāšanās ( 11.a klase) , jo viņa runāja pašas rakstīto prozu.

														
Ginta Sīle

Konkurss “Gribu būt mobils!”

Šogad jau devīto reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicināja 6. – 8. klašu skolēnus mobilizēties un piedalīties izglītojošā un interesantā konkursā topošajiem un esošajiem velosipēdistiem un mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – „Gribu būt mobils!”. Šajā  konkursā dalībai pieteicās arī Brocēnu vidusskolas komanda “Broči ripo!” un Remtes pamatskolas komanda “Avārija”, veiksmīgi startējot neklātienes kārtā un iekļūstot pusfināla sacensībās. Tās šogad notika Kuldīgas Alternatīvajā sākumskolā 28.janvārī.

Pusfināla sacensībās bija izmaiņas atšķirībā no iepriekšējiem gadiem – ja iepriekš komanda varēja uzvarēt, paļaujoties uz kādu dalībnieku, kurš labi visu zina, tad šogad katram dalībniekam bija jāparāda savas individuālās zināšanas, kuras tika summētas un noteikti pusfināla uzvarētāji.

Sacensības notika sporta zālē, un tās varēja vērot arī skolotāji un līdzjutēji. Katram dalībniekam bija jāveic gana sarežģīti uzdevumi 5 etapos:

1) jānosaka velosipēda bojājumi;

2) ceļu shēmā jāizsvītro nepareizi ievietotās ceļazīmes (soda punktus arī saņēma, ja izsvītroja par daudz;

3) izmantojot interaktīvās pultis, jāatbild uz 10 jautājumiem par krustojumu izbraukšanas kārtību;

4) kartē pēc ceļazīmēm jāiezīmē viens vienīgais pareizi izbraucamais velosipēda maršruts;

5) uz interaktīvā galda (katram savā kvadrantā) jāievieto atbilstošās ceļa zīmes.

Konkursa noslēgumā katrai komandai bija jārāda savs mājas darbs – sagatavots materiāls par izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos velosipēda vadītājiem (stājās spēkā 01.01.2016.) un būtu ievietojams mājas lapā berniem.csdd.lv. Mājas darbu visām komandām žūrija novērtēja ļoti labi.

Komanda “Broči ripo!” (konsultante sk.Anete Milta) pusfināla sacensībās ieguva 3.vietu, bet “Avārija” ((konsultante sk.Juta Bušmane) – 9.vietu. Katrs dalībnieks un skolotājs saņēma vērtīgas balvas un diplomu.

Vairāk informācijas:

http://www.gribubutmobils.lv/rezultati2/pusfinala-rezultati/liepaja/

http://www.gribubutmobils.lv/jaunumi/kuldiga/

sk. Anete Milta

20160128_142521

20160128_120748

 

 

														
Irēna Birgersone

Janvāris vēsture zīmē

Tā nu sanācis, ka janvāris kļuvis par vēstures mēnesi. 6. janvārī divas komandas             ( Alise Verskova, Artūrs Bušs, Voldemārs Maslovskis un Mārtiņš Grundmanis ) piedalījās starpnovadu vēstures konkursā Airītēs “Brīvības cīņas un Oskars Kalpaks”. Alisei un Artūram godpilnā otrā vieta.

  1. janvārī mūsu 9. un 12.klašu skolēni spēkus mēroja SN vēstures olimpiādē. Arī šoreiz veicās Artūram Bušam – 3. vieta.

Sagaidot Barikāžu piemiņas dienas 25. gadadienu, domājām par to, lai atceres pasākumos būtu iesaistīts ikviens skolēns, kurš apgūst vēsturi. Skolēni intervēja savus vecākus, vecvecākus, radiniekus, lai kopīgi iedegtu savas ģimenes “ugunskuru”. Rezultāts apskatāms skolas zālē.

  1. janvārī piedalījāmies Barikāžu atceres pasākumā “Bulvārī Brīvība”. Pasākums notika Ķīpsalas izstāžu zālē. Jaunieši kopā ar barikāžu dalībniekiem baudīja karstu tēju, klausoties dalībnieku atmiņās, vērojot to dienu dokumentālos kadrus. Simbolisko ugunskuru aizdedza kultūras ministre Dace Melnbārde un Saeimas deputāti. Piemiņas koncertu organizēja Kultūras akadēmijas studenti. Interesanti bija koncerta laikā sēdēt pie simboliskiem ugunskuriem un ēst lauku virtuvē zemessargu vārīto zupu. Tā bija kolosāla kopības sajūta un patiess lepnums par cilvēkiem, kuri nosargāja brīvību.
  2. janvārī ASV vēstniecība mūsu jauniešus aicināja piedalīties filmas “Saspraudes” prezentācijā Žaņa Lipkes muzejā. Pēc filmas mums bija tas gods rādīt savu veidoto filmiņu “Dvēseļu sauciens”. No klātesošajiem ASV vēstniecības darbiniekiem un citu valstu vēstniekiem saņēmām labus vārdu par paveikto un idejas turpmākajam darbam.

DSC_0859 fofo_laura

														
Irēna Birgersone

Vēl viens solis tuvāk novada vēsturei!

Nupat pabeidzām realizēt Brocēnu pašvaldības atbalstīto projektu “Pēti! Apzini! Stāsti!”. Jauniešiem reģionos šķiet, ka viņi dzīvo novadā, kurā nav nekā ievērības cienīga. Lai mainītu jauniešu attieksmi un radītu piederības un lepnuma sajūtu par savu novadu, pilsētu un pagastiem, nolēmām kopā ar jauniešiem apzināt un izzināt Brocēnu pilsētā un Cieceres pagastā esošās dabas un vēstures bagātības, jo lepošanās un zināšanas par savām saknēm un apkārtni iet roku rokā ar patriotismu

IMG_5862IMG_7765IMG_7714 DSC00392Projekta laikā kopā ar jauniešiem rīkojām ekspedīcijas uz Cieceres ezera Ozolu salu un Cieceres pilskalnu. Laika gaitā abi objekti ir zaudējuši iedzīvotāju interesi. Par Cieceres pilskalna atrašanās vietu vairs zina tikai retais novada iedzīvotājs. Ozola salas dabas un vēstures bagātības tikai nojaušamas. Saliņa, kā to sauc brocēnieki, slēpj ne tikai 12 dižozolus, interesantus koku saaugumus, īpaši aizsargājamos augus, pieminekli 1905. gada revolucionāriem, lapsu alas, otrā pasaules kara tranšejas, bet arī īpaši enerģētiskas un rituālu vietas. Neizskaidrojami, bet šeit gribas atgriezties vēl un vēl. Lai palīdzēt citiem orientēties šajā dabas brīnumā, iezīmējām izkāpšanas vietas, ar marķējuma lentām iezīmējām takas uz pieminekli, īpašo ozolu un kulta vietu.

Sarežģīti, bet interesanti mums veicās Cieceres pilskalna meklēšanas ekspedīcijā. Neviens tā arī mums nevarēja palīdzēt atrast ceļu uz pilskalnu. Tas bija mūsu lielais izaicinājums. Pētījām kartes, aptaujājām vietējos iedzīvotājus, skolotāja mēģināja atcerēties pirms 12 gadiem veikto ceļu. Šo gadu laikā daudzas celtnes bija nojauktas, citas uzceltas no jauna, mežs izpleties, uz laukiem radušās jaunas krūmu audzes. Veicot 8 km garo ceļu, pirmajā reizē pilskalnu tā arī neatradām. Tikai pēc nedēļas, pārdomājot veikto ceļu, mums paveicās. Tas bija to vērts! Neskartā daba, kalni un pakalni, medību torņi un kāda zemnieka veiktie tīrīšanas darbi padarīja pilskalnu īpaši pievilcīgu. Ir vērts mērot tālo ceļu, lai gūtu gandarījumu!

Cieceres ezers ir viena no galvenajām Brocēnu novada dabas bagātībām. Katra pilsētas iedzīvotāja dzīve vairāk vai mazāk ir saistīta ar ezeru. Tāpēc nolēmām apsekot tā krastus, braucot pa ezeru no viena gala līdz otram. Pats brauciens vien jau ir piedzīvojums! Vērojumi no ezera puses uz krastu ļāva secināt, ka laika gaitā tas ticis arvien vairāk apbūvēts, vairāk pēdējos gadu desmitos, jo seno māju redzējām maz. Neskartajās vietās paveras ar mežu apaugušas ainavas līdz pat krasta līnijai, tikai vietām iznāk taciņas uz peldēšanas vai makšķerēšanas vietām. Jauno privātmāju saimnieki savu īpašumu teritorijā kokus pārsvarā ir izcirtuši. Domājam, ka šajās vietās pie ezera vairs pienākt jebkurš nevar, nākotnē šādu slēgto privāto teritoriju būs arvien vairāk. Iezīmējas mazdārziņu teritorija pilsētas tuvumā, tur vairākas peldvietas, laipiņas. Pilnībā pārveidota pilsētas pludmale un parka daļa līdz skolai. Nav vairs tik daudz ievu, lazdu un citu krūmāju. Pludmale tiek labiekārtota, tāpat arī pretējā krasta apbūves teritorija. Būtu jāpadomā par krasta kraujas nostiprināšanu parkā pie skolas.

Vēl viens šī projekta mērķis bija savākt un apkopot informāciju par Ozolu saliņu, Cieceres ezeru, Cieceres pilskalnu. Teikas, nostāsti, atmiņas. Skolēni aptaujāja Brocēnu iedzīvotājus, izmantojām arī materiālus no iepriekšējiem gadiem, kad tika veikti pētījumi par minētajiem objektiem un vietvārdiem. Mums palīdzēja arī Saldus J.Rozentāla mākslas un vēstures muzejs, ļoti atsaucīga bija vienmēr enerģiskā Valda Ozoliņa un Andris Preiss. Rezultāts iepriecināja- tapusi avīze „Pēti! Apzini! Stāsti!”, kurā apkopojām visu iegūto informāciju. No skolēniem dzirdētas iepriecinošas atsauksmes, piemēram, „vecmāmiņa visu vakaru lasīja avīzi”, arī skolēni, lasot avīzi, ik pa brīdim izsaucās- „Kā? Arī pilskalns mums ir? Kur tas atrodas? Nezināju!”

Sirsnīga un iedvesmojoša bija skolēnu tikšanās ar Andri Preisu. Klausījāmies viņa atmiņu stāstījumā par Brocēnu skolu, notikumiem toreiz. Interesanti bija arī klausīties bērnības atmiņas, jo skolēni dzirdēja un meklēja atšķirības starp toreiz un tagad. Ir, ko pārdomāt! Arī Andra Preisa iedvesmojošie vārdi par mūsdienu dzīvi iedvesmo un priecē, ka mums ir tādi brocēnieki!

Projekta noslēgumā visiem KIC apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt izstādi, kurā varēja iepazīties gan ar vēstures muzeja fondos esošajiem arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem priekšmetiem, kas ir liecība par cilvēku apmetnēm Brocēnu tuvākajā teritorijā, gan skolēnu un skolotāju uzņemtajām fotogrāfijām, kurās redzama Brocēnu pilskalna meklējumu gaita, atrastā vieta, apsūnojušie mūru akmeņi, kapavietas. Izstāde tapa sadarbībā ar Saldus J. Rozentāla mākslas un vēstures muzeja speciālistiem, kuri piedāvāja artefaktus no Cieceres ezera apkārtnes.

Apmeklētāji ar lielu interesi apskatīja fotogrāfijas un priecājās par brīnišķīgo dabu ezera krastos. Ieinteresēja arī skaistās privātmājas. Vecāka gadagājuma skatītāji atcerējās jaunības dienu braucienus uz ezera saliņu gan maijpuķītēs, gan uz ballītēm, labākās makšķerēšanas vietas. Fotogrāfijās redzams arī vecais kaļķu ceplis un atpūtas bāze, kas arī tiek pieminēti atmiņu stāstos. Skolēnus vairāk saistīja neskartās dabas skati no saliņas, viņu pašu pārgājienos piedzīvotais un redzētais.

Sagatavoja: M. Neilande, L. Miķelsone, D. Barančane

														
Irēna Birgersone

Bronzas medaļas zēniem un meitenēm basketbolā!

Saldus sporta namā 22. janvārī norisinājās novada sacensības basketbolā 6.-7. klašu komandām, zēniem un meitenēm.

Saspringtā cīņā, zēniem trešā vieta, četru sekunžu attālumā no otrās vietas, tādā veidā atzīstot Druvas vidusskolas basketbolistu pārākumu kuri svinēja uzvaru ar viena punkta pārsvaru!

Meitenēm pietrūka spēka un spēlētāju rezervistu soliņš bija nedaudz par īsu, lai ar pilniem spēkiem nostartētu sacensībās. Taču meitenes nepadevās un ar visām nelielajām traumām un spēku izsīkumiem nostartēja godam un arī izcīnīja trešo vietu. 

Meitenes:
1. Saldus 1. vidusskola
2. Blīdenes pamatskola
3. Brocēnu vidusskola
4. Druvas vidusskola
5. Saldus pamatskola

Zēni:
1. Saldus 1. vidusskola
2. Druvas vidusskola
3. Brocēnu vidusskola
4. Saldus 1. vidusskola 2. kom.
5. Saldus pamatskola

 

meitenes

Patrīcija Bruzinska, Una Līce, Elīza Milta, Estere Zaķe, Kristīne Upmane, Evelīna Šampiņa, Elīna Ķezbere.

zeni

Mārcis Glūzda, Matīss Arājs, Hans Peters Krolls, Aleksis Vītols, Roberts Augustiņš, Rainers Brasls, Rolands Puķe, Ādams Maks

Paldies sportistiem par Brocēnu vidusskolas goda aizstāvēšanu sacensībās, mēs lepojamies ar Jums! :)

Sportistiem palīdzēja sagatavoties mūsu foršā sporta skolotāja Santa Markevica. :)

														
Niks Ozols

Vidusskolu meitenēm sudrabs basketbolā!

Mūsu vidusskolu meitenes izcīnīja 2. vietu Saldus novada sacensībās basketbolā, lai gan startēja vien trīs komandas Saldus 1. vidusskolas komanda, Brocēnu vidusskolas komanda un Druvas vidusskolas komanda, ciņa savā starpā bija visai spraiga, bet savu pārākumu nodemonstrēja Saldus 1. vidusskola komanda, kura arī izcīnīja pirmo vietu, trešajā vietā Druvas vidusskola.

Komandā spēlēja: Alise Bruzinska, Marta Milta, Kitija Holšteine, Endija Klimoviča, Linda Ābele, Karīna Voitova!

Paldies meitenēm par skolas goda aizstāvēšanu. :)

Sportistēm palīdzēja sagatavoties skolotāja Tatjana Ipoļitova.

														
Niks Ozols