Miķeļdiena

afisa-mikeld

														
Irēna Birgersone

“Arhitektūras valoda”- projekta “Skolas soma” darbnīca

21.septembrī trešo klašu skolēniem bija iespēja tikties ar arhitektiem un uzzināt, ko nozīmē būt arhitektam. Skolēni tika iepazīstināti ar „arhitektūras valodu” – saskatīt ēkas apjomu, pielietojuma mērķi, atbilstību un iekļaušanos vidē. Nodarbības praktiskajā darbā profesionāļi sadalīja bērnus grupās un aicināja „atdzīvināt” kādu sadzīves priekšmetu, izveidot tā mājokļa projekta pasūtījumu. Izstrādātos pasūtījumus skolnieki nodeva citai grupai, kurai, ņemot vērā pasūtījumu, bija jāizveido atdzīvinātā priekšmeta mājoklis. Katrai jauno arhitektu grupai bija savs konsultants – profesionāls, kurš palīdzēja „iztulkot” pasūtījumu, ieteica un vadīja celtniecības procesu. Vēlāk grupas prezentēja savu veikumu. Rezultātā rokassprādze, bateriju trauciņš, kniepadatas, diapozitīvu rāmīši un burkas vāciņš ieguva brīnišķīgas un ļoti atšķirīgas, tikai tiem piemērotas mājas. Savukārt bērni iepazinās, ar ko nodarbojas arhitekti un ļoti daudz darbojās paši.

/I.Zamberga/

p1090344p1090371

p1090340 p1090448

														
Vivita Ķezbere

Dzejas dienas sākumskolā

20. septembrī Brocēnu vidusskolā viesojās dzejniece I. Svaža. Uz tikšanos ar dzejnieci devās 2.a un 2.c klases skolēni. I. Svaža priecēja skolēnus ar saviem sacerētajiem dzejoļiem. Skolēni dzejoļu deklamēšanas laikā varēja līdzdarboties, tāpēc pasākums izvērtās visnotaļ aizraujošs. Dzejniece arī ļāva katram skolēnam iejusties dzejnieka lomā, un visi kopā sacerēja interesantu dzejolīti. Dzejniece neslēpa, ka ne tikai raksta dzeju, bet arī pašai ļoti patīk lasīt dzeju, īpaši I. Ziedoņa daiļradi. Bērniem bija iespēja apskatīt autores izdotās grāmatiņas, kurās dzejoļiem bija ļoti interesants noformējums. Gaidīsim dzejnieci atkal ciemos!  / Z.Serebrjakova/

14359617_1353769297986459_1915582301_o

														
Vivita Ķezbere

LV skolas soma

http://www.skolniekspetniekspilsetnieks.lv/bija/

 

														
Irēna Birgersone

“Mums ir plāns izglābt pasauli!”

21.septembra dienā visā pasaulē notika akcija “Pasaules labās ziņas”. Šajā akcijā iesaistījās arī Brocēnu vidusskolas jaunieši. Viņu uzdevums bija izdalīt informatīvu laikrakstu, rosināt to lasīt un pārdomāt par pasaules labajām ziņām.

Stundās skolēni ar skolotājiem pārrunāja avīzes saturu un diskutēja par izmaiņām pasaulē. Šī avīze noderēs arī skolotājiem, gatavojot UNESCO “Lielo mācību stundu”, kurā Brocēnu vidusskola piedalīsies jau otro gadu.

Jaunieši avīzes dalīja Brocēnu un Saldus pilsētas ielās un Saldus Medicīnas centrā.

Visatsaucīgāk šo akciju atbalstīja gados vecāki cilvēki, sakot- katru dienu kaut kas tāds negadās un ar interesi lasīja avīzi.

Šīs dienas ietvaros vairāki desmiti pieaugošo parakstīja petīciju “Apturi izvairīšanos no nodokļiem!”. Tā tiks iesniegta ES līderiem.

Jā,  “mums ir plāns izglābt pasauli- tas ir daudz lielāks izaicinājums nekā aizlidot uz mēnesi”. (G. Jakobsens)

Brocēnu vidusskolas 9. a klases skolēni

														
Irēna Birgersone

Esi drosmīgs un atbildīgs!

Nāc un kandidē uz Brocēnu vsk. Skolas Prezidenta amatu

aicināti 9.-12.klašu skolēni, pieteikties līdz 7.10.2016.

pie Sk. Ditas 201. kab.

														
Dita Dubulta

Vasaras nometne

Vasarā, 25.06.-31.06 Brocēnu vidusskolas skolniece Alvīne Paštore piedalījās Palīdzēsim.lv veidotajā nometnē “Demokrātijas akadēmija, kurā sadarbojoties ar Dānijas Kultūras institūtu un Dānijas jauniešu dokumentālo teātri “C:ntact” organizēja radošu notikumu, kura pirmizrāde tika rādīta festivālā “Lampa” 2.jūlijā Cēsīs. Tā bija brīnišķīga iespēja piedalīties un būt par izrādes dalībnieku, strādājot kopā ar Latvijas un arī dāņu kultūras profesionāļiem, un galu galā – kāpt uz skatuves! Šī izrāde rudenī tiks parādīta vēl 8 Rīgas skolās, lai skolēni dzirdētu mūsu stāstus un pārdzīvotās emocijas. Ar mums kopā strādāja  izrādes režisors Didzis Jonovs, režisore un skatuves runas pedagoģe Māra Liniņa, publiskās runas speciāliste Zane Daudziņa, vokālā pedagoģe Liene Šomase, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, improvizācijas teātra “Spiediens” improvizatori un Dailes teātra aktieri. 5 dienas Skultes muižā bija lieliskas!

fb_img_1474434562487 fb_img_1474434565947
fb_img_1474434588619 fb_img_1474434602926

														
Irēna Birgersone

Rudens kross Kalnsētas parkā

23. Septembrī Rudens krosa stafetes Kalnsētas parkā, mūsējie cīnījās godam, citiem veiksmīgāki starti, citiem ne tik ļoti, bet visi kopā esam malači, ne tikai skolās, bet arī Kalnsētas parkā notika rīta vingrošana kopā ar Olimpieti Edgaru Bergu! 🏆
Paldies visiem mūsējiem kuri pārstāvēja Brocēnu visusskolu! 👍🏽😊

img_0023

Juris Pikalovs, Dana Gakute, Niklāvs Oļševskis, Kristiāna Mauriņa!
2. Vieta vidusskolu grupā 4x1000m

img_0022

Andris Šteins, Jānis Sproģis, Emīls Eglītis, Nils Mednis! 3. Vieta 6.-7. kl. 4x800m

img_0025

Mārcis Glūzda, Atis Salmins, Patrīcija Bruzinska, Laura Laura Briede! 2. Vieta 8.-9. kl. grupā 4x1000m

img_0024

Nora Grišāne, Sonora Sergejeva, Rihards Kļava, Rainers Brasls! 2. Vieta 6.-7. kl. Grupā jauktā komanda 4x800m

 

														
Niks Ozols

Olimpiskā diena 2016 Brocēnu vidusskolā

57836c8aabf3a_621183946

Olimpiskā diena. „Sportosim kopā” 1.-12.klasēm

23. septembris

 •  8.30- 9.40 Instruktāžu veikšana
 • 9.40 Stāšanās terasē, skatīt pēc zīmējuma
 • 9.50 Svinīga uzruna (no Brocēnu pašvaldības pārstāvja)
 • 10.00 Kopīga vingrošana
 • 10.15 pulcēšanās pie skolas galvenās ieejas
 • 10.20-12.00 Fotoorientēšanās pa Brocēniem – došanās pa „Meža taku”
 • 12.00 pulcēšanās kempingā, tējošana +bulkas
 • 13.15 skolas autobuss

!Atceries

 • Ģērbies atbilstoši laika apstākļiem – sportiski, silti, ar ērtiem apaviem.
 • Līdzi paņem krūzīti tējai, lietusmēteli, labu garastāvokli!

 !Klases mājas darbs

 • ”Esam formā!” prezentācija
 • Klases vizuālais tēls

 

														
Marika Ulmane

21.septembrī Latvijā – Pasaules labāko ziņu diena

 Šā gada 21. septembrī, trešdien, Latvijā notiks biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) organizētā informatīvā akcija „Pasaules labāko ziņu diena”. Akcija visas dienas garumā notiks 15 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās – Rīgā, Aizputē, Balvos, Cēsīs, Liepājā, Gulbenē, Ventspilī, Kuldīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Brocēnos, Rēzeknē, Rugāju novadā, Iecavā, Mežvidu novadā.

Pasākuma laikā tiks dalīta akcijas avīze, kurā publicēta aktuālā attīstības sadarbības jomas informācija. Šogad izdevums papildināts ar LAPAS sagatavotu avīzes pielikumu “Pasaule kļūst labāka”, kas stāstīs par LAPAS un biedru organizāciju aktualitātēm, īpaši par rudenī gaidāmo kampaņu par godīgu starptautisko nodokļu politiku.

LAPAS direktore Inese Vaivare stāsta par akcijas būtību: ““Pasaules labāko ziņu diena” Latvijā notiek jau otro gadu. Šogad par tās norises dienu Latvijā esam izvēlējušies 21. septembri, kas ir zīmīga, jo šajā dienā tiek atzīmēta ANO noteiktā Starptautiskā miera diena, tāpat šajās dienās ANO Ģenerālā asambleja diskutē par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu visā pasaulē. Lai gan ilgtspējīgas attīstības mērķi ir globāli, tomēr tie attiecas uz katru no mums, tādēļ ar šo akciju vēlamies parādīt, ko cilvēki jau dara šo mērķu īstenošanai, kā arī vēlamies aicināt cilvēkus uz individuālu rīcību, lai pasaule būtu ilgtspējīgāka un labāka.”

Brocēnu vidusskolas skolēni akcijas laikā dalīs laikrakstus pilsētas ielās un veidos fotoreportāžu “Skaistākās vietas Brocēnos”

Vairāk par Pasaules labāko ziņu dienu:

Akcijas iniciatīva nāk no Dānijas, un šogad septembra un oktobra laikā ar to solidarizēsies vairāk nekā 20 valstis visā Eiropā. Tās laikā attīstības sadarbības aktīvisti sabiedrībai vēstī par progresu un attīstības risinājumiem sadarbībā ar ANO, Eiropas Savienības, valsts iestādēm, NVO un privātā sektora uzņēmumiem. Vairāk info: www.worldsbestnews.org.

Vairāk informācijas:

www.lapas.lv

Sandra Rubene, e-pasts: sandra.rubene@gmail.com,  mob. 26337320

														
Irēna Birgersone