11.b klases ekskursija

  1. novembrī 11.b klase brauca ekskursijā uz Rīgu. Pabija Latvijas Dzelzceļa muzejā, kur apskatīja dažādus interesantus vilcienus. Pēc tam devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku ‘’Gaismas pils’’, kur izbaudīja skaistus skatus virs Rīgas. Spēlēja boulingu, kā arī lieliskās ekskursijas noslēgumā baudīja Dailes teātra aizraujošo, humora pilno izrādi ‘’Primadonnas’’! Sagatavoja K.Voitova

ekskursija

														
Irēna Birgersone

APSVEICAM, mūsu florbolistus ar iekļūšanu finālā!

Brocēnu vidusskolas komandu pārstāvēja:

Dans Pikmanis 7.b

Gustavs Millers 7.b

Raivo Okats  7.b

Mārcis Glūzda 6.b

Artūrs Ezerlīcis 7.b

Matīss Arājs 6.b

Ričards Strikauskis 6.b

Augusts Melderis  6.a

Spēļu rezultāti:

Brocēnu vidusskola  10 : 0  Kursīši

Brocēnu vidusskola  4 : 0 Saldus 2. vidusskola

Ar 11. gūtiem punktiem labākais spēlētājs mūsu komandā DANS PIKMANIS !

Veiksmi finālsacensībās!

														
Niks Ozols

Tolerances diena

Pēc UNESCO iniciatīvas 16. novembris visā pasaulē tika atzīmēts kā Starptautiskā tolerances diena, Arī mēs savā skolā 19. novembrī organizējām zibakciju, kura rosināja domāt par to, ka neiecietība ir bīstama gan attieksmē, gan uzvedībā jebkurā dzīves jomā. Paldies 6.a, 6.b, 11.ah, un 12.b klašu skolēniem par iesaistīšanos!

Pasākumu organizēja sk.I.Valtere, A.ZepaIMG_6160

														
Irēna Birgersone

Mārtiņdienas svētki

Nāc nākdama, Mārtiņdiena,

Visi bērni tevi gaida.

Mārtiņdienu ar nepacietību gaida sākumskolas bērni. Darbs pie masku gatavošanas ritēja sparīgi. Paši jaunākie- 1.a klases skolēni mācījās tautasdziesmas, bet 2.b klase meklēja ticējumus par Mārtiņdienu. Savukārt paši vecākie – 4.b bija sagatavojuši mīklas un iemācījušies čigānu dziesmas. Kas tik nebija sanākuši Mārtiņdienas pēcpusdienā- zaķi, vāveres, kaķi, gaiļi, suņi, peles, čigāni. Jautrību uzturēja un rotaļās iesaistīja pārģērbušās skolotājas-Sveta, Vivita un Eva.

Sagatavoja V.Ķezbere, foto O.Visocka

DSC_0245 DSC_0297 IMG_9703 IMG_9712

														
Irēna Birgersone

Starpnovadu konkurss matemātikā un dabaszinātnēs „Brocēnu četrcīņa”

2014.gada 13.novembrī

10.00 – 10.40 Brocēnu vidusskolas dabaszinātņu ēka (individuālās sacensības)

11.00 – 12.30 Brocēnu vidusskolas zāle ( komandu sacensības)

 

  • Skolēnu autobuss Saldus- Brocēnu vidusskola- Saldus

no Saldus Sporta nama laukuma 9.30,

no Brocēnu vidusskolas 13.00

  • Konkursā piedalās Brocēnu, Kandavas, Saldus un Skrundas novada skolu 9.klašu komandas 4 skolēnu sastāvā.

Konkursu organizē un vada Brocēnu vidusskolas Inovatīvās pieredzes skolu tīkla komandas skolotāji.

														
Irēna Birgersone

Sadarbība ar pirmsskolas izglītības iestādēm

          5.novembrī sākumskolā viesojās pirmsskolas pedagogi no Brocēnu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm ,,Mūsmājas” un ,,Varavīksne”. Pirmsskolas pedagogi vēroja stundas 1.klasēs pie skolotājām I. Zambergas un E. Rabovičas.
Ciemošanās iemesls bija pavērot kā mazais pirmklasnieks ir iejuties skolā pēc bērnudārza un veidot savstarpēju sadarbību par pāreju no pirmsskolas uz sākumskolu.
Šāda veida sadarbības forma ar pirmsskolas izglītības iestādēm notiek jau vairākus gadus.

Sagatavoja: skolotāja D. Staško

DSC_0195-1DSC_0196-1DSC_0192

														
Daiga Staško

Ziemassvētku tirdziņš Brocēnos

Z SV PLAKATS

														
Irēna Birgersone

Mazie ciemiņi dabaszinību skolā.

23.oktobrī dabaszinību un matemātikas skolas ēkā viesojās bērnudārza “Mūsmājas“ piecgadnieku grupa. Bērniem bija iespēja iepazīties ar matemātikas, fizikas un ķīmijas kabinetiem, kā arī piedalīties trīs dažādās interesantās nodarbībās.

Matemātikas kabinetā pie skolotājas Vinetas Mielavas, strādājot ar interaktīvo tāfeli, mazuļi skatījās animācijas un skaitīja pelītes apēstos siera gabalus, mācījās zīmēt ciparus, pabija burvju mākslinieku ādā un katrs piedalījās zīmējuma krāsošanā viņa izvēlētajās krāsās. Izmēģinot kabinetā pieejamos šablonus, lineālus un citus rīkus,atskārta, cik grūti savaldīt cirkuli, lai uzzīmētu riņķa līniju.

Ķīmijas kabinetā pie skolotājas Vitas Banzenas bērni gatavoja zobu pastu zilonim, locīja no papīra knābīšus, vēroja uzfilmētus bīstamus ķīmiskus eksperimentus, kā arī klātienē varēja redzēt dažādus ķīmiskos brīnumus. Ar interesi mazie ciemiņi vēroja, kā mainās kopā salietu bezkrāsainu šķīdumu krāsa no baltas līdz aveņsarkanai, atkal kļūstot bezkrāsainai, kā, salejot kopā divus aukstus šķīdumus, rodas ļoti karsts šķīdums. Izbrīnu radīja eksperiments, kā bez uguns grāpītī izvārīt “kartupeļus”.

Fizikas kabinetā pie skolotājas Anetes Miltas bērnudārznieki sprieda par tēmu “Draudzība”, izmantojot statisko elektrību. Bērni saprata, ka tieši tāpat kā viņi, elektriskie “pušķi” reizēm grib viens ar otru draudzēties, reizēm nē. Katrs bērns arī varēja pašrocīgi radīt zibeni klasē, izmantojot elektrisko mašīnu. Ciemiņi ar lielu ieinteresētību noskatījās filmiņu par elektrodrošību “Gudrā Ernesta dziesma”, kuras pamācības noderēs ikdienā, spēlējoties laukā, kā arī izmantojot elektrību no kontaktrozetēm mājās un bērnu dārzā.

IPS skolotājas Vineta, Anete, Vita

ips1

“5-gadnieki” vēro filmu par elektrodrošību

ips2

Eksperimenti ķīmijas kabinetā

ips3

Matemātikas kabinetā, mācoties rakstīt ciparus

ips4

Pirms došanās atpakaļ uz bērnudārzu ar jaunām zināšanām un dāvanām

														
Irēna Birgersone

Apsveikums Latvijai

apsv

														
Irēna Birgersone

Saldus un Brocēnu novada 6.-8. klases informācijpratības konkurss

  1. novembrī mēs, 8.b klases skolēni (Rihards, Elizabete, Ansis, Dana), piedalījāmies Saldus Brocēnu novada informācijpratības konkursā. Piecu komandu konkurencē izcīnījām 2. vietu. Pildījām dažādus uzdevumus, piemēram, krustvārdu mīklu ar datora palīdzību, erudīcijas konkurss un vēl citus interesantus un aizraujošus uzdevumus. Popularizējām skolas vārdu, pastāstījām par sevi. Šis konkurss bija ļoti interesants, ieguvām labu pieredzi. Vēlamies, ko līdzīgu atkārtot arī mūsu skolā un vēlāk arī novadā. Sakām lielu paldies organizētājiem un mūsu skolas bibliotekārei Inesei Kunkulei.

Elizabete, Dana

konkurss1 konkurss2

														
Irēna Birgersone